Dekoder NVIDIA PureVideo czy się należy przy zakupie grafy

Witam mam takie pytanko do szanownych modelatorów oraz forumowiczów.Otóż niedawno zakupiłem kartę grafiki z firmy NVIDIA jest to model karty e-GeForce 8800 Ultra tu jest link do niej http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=417&rectr_str_numer=2 i mam teraz dylemat bo dowiedziałem się od kumpla że podobno do tej karty prócz sterowników okablowania itp.powinienem dostać jeszcze oprogramowanie osobno typu Dekoder NVIDIA PureVideo a nic takiego niedostałem.W necie jest owszem ale tylko wersja trial ( 30 dni ) w sklepie sprzedawca zapewniał że jest to model z najwyższej półki choć nie w tym żecz.Mnie chodzi oto że podobno to oprogramowanie bardzo odciącza grafę.Tak się ona niewiesza niema z nią problemów itp.czy powinienem wraz z zakupem tej karty dostać gratis w pudełku już to oprogramowanie czy jednak osobno trzeba zakupić je sobie?Liczę na odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedzi: 1

[quote=RAIN MAN]Mnie chodzi oto że podobno to oprogramowanie bardzo odciącza grafę.Tak się ona niewiesza niema z nią problemów itp.[/quote] To trochę nie tak. Purevideo to dekoder video do odtwarzania obrazu w formacie mpeg-2 a w szczególności wmv hd i h264 - czyli tak zwanego obrazu high definition. Obliczenia związane z dekodowaniem obrazu są przerzucane na kartę graficzną tym samym odciążając procesor główny. Powiem tak, przeżyjesz bez tego, no chyba, że masz odtwarzacz hd-dvd/BlueRay i oglądasz dużo filmów HD. Purevideo nie ma żadnego związku ze stabilnością karty w grach itp jeżeli o to ci chodziło. I trzeba to kupić osobno, no chyba, że któryś z producentów karty dorzuci to do karty (tak jak z niektórymi kartami można dostać np grę).
SLAY3R
Dodano
28.12.2007 16:14:39
RAIN MAN
Dodano:
28.12.2007 05:18:10
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1