Deinstalacja Windows Vista, uruchamianie systemu

Witam. Pół roku temu zażegnałem korzystanie z Windows Vista i wróciłem ponownie na Windows XP. Usunięcie Visty polegało na formacie partycji, na której została ona zainstalowana. Przy uruchamianiu systemu do tej pory miałem do wyboru system XP lub Vista, natomiast od kilku dni wyświetla mi się komunikat, że nie można znaleźć pliku C:/Boot/BCD. Postanowiłem skopiować cały ten folder od kolegi, po ustawieniu go na "tylko do odczytu" raz XP mi się uruchomił poprawnie, ale gdy teraz powtarzam operację - nic z tego. Zatem moje pytanie brzmi: [b]Jak kompletnie przeprowadzić dezinstalację Visty[/b], [u]przy założeniu[/u], że nie mam już jej na dysku, a wykrycie wersji systemu w "naprawie" przy włożeniu dysku instalacyjnego z Visty nie jest mozliwe? Przeglądałem już plik boot.ini, nie ma wpisie o Viście (wcześniej był) oraz robiłem fixmbr. Vista nadal siedzi... chciałbym kompletnie usunąć jakiekolwiek wpisy o Viście, tak, aby przy bootowaniu nie próbował uruchomić żadnych jej plików, których nie posiadam.

Odpowiedzi: 2

a) Pierwszy sposób: * Wlacz Windows'a XP. * Umiesc plyte z Windows Vista w CD-ROMie lub w wirtualnym napedzie. * Wejdz w start Uruchom Wpisz: "[b]X:boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force[/b]" gdzie "X" to litera napedu z Vista. * Restart komputera.. bootmenager Visty zniknie. * Sformatuj partycje z Vista. * Wejdz w partycje XP i usun 2 pliki (Boot.BAK & Bootsect.BAK). b) Drugi sposób: * Wloz plytke z Windows XP do CD-ROMu restart komputera. * ustaw bootowanie z CD ( F8 ). * Wejdz do konsoli odzyskiwania i [b]wpisz polecenia fixmbr i fixboot.[/b] * Restart komputera.. bootmenager Visty zniknie. * Sformatuj partycje z Vista. * Wejdz w partycje XP i usun 2 pliki (Boot.BAK & Bootsect.BAK).
Piotr P.
Dodano
21.06.2009 21:41:20
A próbowałeś fixboot?
XanTyp
Dodano
21.06.2009 19:24:04
rootuser
Dodano:
21.06.2009 12:28:47
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1