Defragmentacja dyskow - nie dziala?

Ostatnio mój dysk zaczyna jakoś "dziwnie" chodzić tj. podczas oglądania jakiegoś filmu zacina się obraz i dzieje się to dość często, czasami dysk przez np 20 m in chodzi bardzo głośno i słychać że coś robi mimo iż komputer jest w stanie spoczynku tj. nic na nim nie robię. Zainstalowałem więc defragmenter Ausologic i on coś z dyskiem C (systemowym) niby zrobił jednak dla dysku D raport wygląda tak: Disk: Dane (D:), NTFS Defragmentation Summary Auslogics Disk Defrag Version : 1.6.24.355 (diskdefrag.exe) Disk Size : 183,60 GB Free Size : 161,49 GB Clusters : 48128723 Sectors per cluster : 8 Bytes per sector : 512 Started defragmentation at : 2009-03-24 10:19:15 Completed defragmentation at : 2009-03-24 10:19:39 Elapsed time : 00:00:23 Total Files : 8603 Total Directories : 324 Fragmented File Count : 0 Defragmented File Count : 0 Skipped File Count : 0 Fragmentation Before : 0,00% : Fragmentation After : 0,00% : Defragmentation Details Fragments Clusters Size Result File Name 0 / 0 There are no files requiring defragmentation Czy nie jest coś z moim dyskiem nie tak i ew. jakim programem polecacie defragmentację? Ostatecznie udało mi się wykonać defragmentację programem UltimateDefrag jednak po analizie dysku C (dysk systemowy) program wykrywa iż jest na nim 44.212 % fragmentacji. Po wykonaniu defragmentacji AUTO (program wybrał Consolidate) % ten zmniejszył się tylko do 43.751. Jak można lepiej zdefragmentować ten dysk? Po nastepnych 2 efragmentacjach AUTO fragmentacja wzrosła do ponad 45 % i nie wiem co jest grane... Co o tym myślicie? Czy to może być jakiś związek z tym że przycinają mi się filmy podczas ich oglądania na komputerze?

Odpowiedzi: 4

W kwestii sprawdzenia stanu zdrowia dysku, proponował bym raczej wybranie się na stronę firmową producenta Twojego dysku. Podobne efekty trzeszcząco-zgrzytające miałem nie dalej niż kilka dni temu. Dysk padł po tygodniu takich sensacji. Co by się nie okazało - nie czekaj na wyniki testów czy napraw - kopiuj co możesz na inne nośniki. Inaczej możesz się spodziewać, że któregoś dnia sprzęt już zwyczajnie nie ruszy. Mnie się udało niemal w ostatniej chwili przekopiować filmy. Zaniosłem dysk do sklepu (w ramach gwarancji) i dziś okazało się, że gość, który miał go przez weekend wstępnie przetestować u siebie - już nie mógł go nawet uruchomić.
XanTyp
Dodano
24.03.2009 20:47:25
Raczej tak, ponieważ sam kiedyś go używałem i prawie wogóle mi nie defragrentować dysku. A nawet bym powiedział, że jest gorszy od systemowego defragmetora
uszaty_pl2
Dodano
24.03.2009 18:15:31
HD Tune nie wykazuję żadnych błędów. O&O Defrag jest niestety bardzo drogi :-( Mam rozumieć aby nie ufać wskazanią UltimateDefraga?
Amok
Dodano
24.03.2009 18:05:03
MOżliwe, że masz uszkodzony dysk. Spraawdź stan dysku programem [url=http://www.hdtune.com/]HD Tune[/url]. Pobierz najlepiej wersje pro. Zrób "Error Scan"( wolny, a nie szybki). Jak jakiś kwadrat zapali się na czerwono, to znaczy, że dany sektor dysku jest uszkodzony. A co do defregmetatora to chyba najlepszy jest O&O Defrag.
uszaty_pl2
Dodano
24.03.2009 17:24:36
Amok
Dodano:
24.03.2009 14:47:02
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1