DataGridViewCheckBoxColumn oraz checkboxy

Witam, mam problem z dodaniem dodatkowej kolumny do DataGridView z samymi checkboxami. Przewertowałem różne stronki i są tam przykłady, ale wogóle nie mogę uruchomić tego w swoim projekcie. Mam następująco zasilony DataGridView (z datasetu): ResultsDataGridView.DataSource = pDataset.Tables[pAdapterName]; ... wszystko w datagridview wyświetla się świetnie. Jak mam dodać kolejną kolumnę z checkboxami, żeby potem można było manualnie zmieniać dowolnie ich zaznaczenie dla każdego wiersza? Próbowałem czegoś takiego: DataGridViewCheckBoxColumn column = new DataGridViewCheckBoxColumn(); ResultsDataGridView.Columns.Insert(0, column); ResultsDataGridView.Rows[0].Cells[0].Value = true; Dodatkowa kolumna z checkboxami wyświetla się, ale chciał bym zmienić w niektórych kolumnach poprzez: ResultsDataGridView.Rows[0].Cells[0].Value = true; to, czy checkboxy mają być zaznaczone, czy nie. Zamiast tego dostaję następujący error: Index was out of range. Must be non-negative and less than the size of the collection. Parameter name: index Jaki index ma zatem dodana kolumna? Jak mam ugryźć sprawę? Dzięki Rafał

Odpowiedzi: 1

zeby zobaczyc jak to dziala wygeneruj sobie event CellClick albo Click dla DataGridView1 w twoim przypadku, potem polecam DataGridView1.CurrentCell.ColumnIndex/RowIndex DataGridView1.CurrentRow.Index w zaleznosci od tego co chcesz obserwowac do przegladania wynikow twoich badan polecam mbox'a albo dwie etykiety pozdrawiam
papikus
Dodano
20.04.2008 02:41:46
rsobczuk
Dodano:
26.02.2008 00:54:40
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1