Data instalacji w Win98SE

Jak w temacie – moze bylo ale nie potrafie znalezc – jak i skad moge w Win98SE sciagnac informacje o dacie instalacji OS? Cos mi majaczy o rejestrze, ale... tylko majaczy

Odpowiedzi: 11

heh,jak tlumacze to nie dociera... dowod w zalaczniku... interesuje mnie odczyt bez zewnetrznego softu
papieju
Dodano
09.11.2005 11:34:12
No nie wierze ze we wlasciwosciach folder w Win98 nie ma takiego info jak na obrazku:




Co do daty utworzenia niektorych plikow to sie zgadza, nie zawieraja one daty instaqlacji tylko date utworzenia pliku,np przez firme Microsoft.

A jesli dalej masz z tym problem to sciagnij se Everesta wersja bez instaqlatora (archiwum ZIP), otworz archiwum i odpal plik Everest.exe, nie trzeba nic instalowac.Z regoly wersje Beta Everesta byly bez instalatora...
mettal
Dodano
09.11.2005 11:22:19
teroia z pkt 2 upada – comamnd.com ma date z lipca 1999, wiec nie tedy droga. reszta ma albo takie daty, albo wcale – mam noteboka z 98 obok i szukam. znalazlem w rejestrze cos jak FirstInstallDateTime, ale nie ma daty tylko ciag a1 50 53 31, wiec to pewnie informacja zakodowana...
papieju
Dodano
09.11.2005 11:15:00
1. Everest istnieje i w wersji bez instalacji.
2. To, źe daty utworzenia nie ma coś mnie nie przekonuje – sprawdź dla Program Files czy katalogów systemowych we wnętrzu windows lub PF.
moźesz to samo zobaczyć dla plików konfiguracyjnych leźacych bezpośrednio na c:\
Rebe
Dodano
09.11.2005 11:10:39
sek w tym, ze klikajac na wlasciwosci katalogu windows on nie podaje daty utworzenia... w xp i owszem, al enie w 98. a potrzebna mi ta data, bo podlegly czlowiek mial sie zajac tym komputerem i przeinstalowac winde, a podejrzewam ze tego nie zrobil. po to chce to wiedziec. a nie moge instalowac tego softu zewnetrznego, po prostu.
papieju
Dodano
09.11.2005 11:05:32
Nie mam w98, to i nie pomnę czy w rejestrze jakaś data "godzinowa" jest podawana.
Zaś jeźlei szukasz to ..... "Use google Luke", bowiem dla zapytania data instalacji systemu wyniki jakieś się pojawiają.
Tyle tylko, źe – w świetle tego coś napisął – nie bardzo widze związek daty instalacji systemu z niemoźliwością zainstalowania "czegokolwiek".
Moźe jednak ciut więcej informacji o co dokładnie chodzi byś z siebie wydalić raczył ?

PS.
Jeźeli znasz datę instalacji – dzień–miesiąc–rok – to przecieź wejście do rejestru i wyszukanie tkaiego ciągu znaków nie stanowi źadnego problemu.
Rebe
Dodano
09.11.2005 11:03:09
Nie wiem o jak dokladnie info Ci chodzi po kliknieciu PPM na folder WINDOWS i wybranie wlasciwosci masz bardzo dokladna date utworzenia (dzien–miesiac–rok godzina–minuta) a Everest podaje co najwyzej date utworzenia, bez godziny, w dodatku data jest identyczna jak we wlasciwosciach folderu Windows...
mettal
Dodano
09.11.2005 10:58:20
dalej jest to info niezadowalajace – chodzi mi o test bez zewnetrznej aplikacji – nie bardzo mam mozliwosc zainstalowania czegokolwiek, a i o dyskrecje idzie
papieju
Dodano
09.11.2005 10:54:52
To uźyj Everesta – w nim jest podawana data instalacji systemu.
Zakładka system operacyjny – właściwości systemu.
Rebe
Dodano
09.11.2005 10:33:16
kurde,zdalaby sie bardziej dokladna metoda...
papieju
Dodano
09.11.2005 10:23:56
Bez źadnych kombinacji – kliknij ppm na katalogu windows i zobacz datę utworzenia.
Rebe
Dodano
09.11.2005 10:03:33
papieju
Dodano:
09.11.2005 09:56:37
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1