Dane z emaila do ...

Witam. Czy jest możliwość szybkiego przesłania danych z wiadomości e-mail do jednego z programu office? Chodzi mi o to, że: otrzymałem wiadomość e-mail z różnymi danymi. Chcę teraz, żeby odpowiednie dane znalazły się w odpowiednim miejscu np. w szablonie w Wordzie. Mam formularz, który wypełniają ludzie na stronie internetowej i go wysyłają. Wypełniony formularz trafia na moją pocztę e-mail. Jest tam np: Imię i nazwisko: [i]Jan Kowalski[/i] Miejscowość: [i]Warszawa[/i] . Kursywa - wypełniane pola. Mam np w Wordzie szablon i chce te dane wstawić w odpowiednie miejsca. Dane na e-mailu są po prostu skrócone. A w np. Wordzie mam już gotowy rozbudowany szablon i wystarczy tylko powstawiać te dane. Czy istnieje możliwość szybkiego przesłania danych? Czy lepiej używać kopiuj/wklej do każdej pozycji (danej). Bo przepisywanie to całkiem zajęło by dużo czasu. Proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi: 1

Są programy, które ekstrahują dane z maila do bazy danych, ale Ciebie to nie zadowala, więc musiałbyś poszukać, czy jest program, który przesyła wartości bezpośrednio do Worda (może jakieś makro?). Można też podejść do tego od strony analizy całego kodu html maila i wydobycia odpowiednich danych. W każdym razie w google wpisz coś w stylu: "extract data from email".
Ad@$
Dodano
10.04.2011 20:45:51
t_krystek
Dodano:
02.04.2011 20:46:00
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1