d3d?

hm.. witam. a wiec mam problem z wydajnoscia kompa glownie karta graficzna... podjalem spooooro czynnosci zeby to przyspieszyc ale nie wiele zmienilo (z 20fps na 30-40 fps w cs 1.6) a jak na komputra Celeron 2.53, 1280mb ram, i geforce 7600gs 256mb to slabiutko. wiec rzucilem sie w koncu na dxdiag. przetestowalem modul directdraw i wszystko ok. przetestowalem direct3D i po pierwszym tescie wyskoczy blad a po drugim wywalilo mi niebieski ekran i to co mi zostalo w glowie to napis "zrzucanie pamieci fizycznej na dysk" wtf? i cyferki rosnace.sterowniki do grafy to jakies 178 czy cus takiego. na poprzednich w wersji 140 rowniez byla zjechana wydajnosc i podejrzewam ze to samo byloby w tescie d3d. plz o pomoc... nie chce robic 3 formatu w tym roku [-o<

Odpowiedzi: 3

Bez obrazy bo niewiadomo jakim ekspertem to nie jestem... ale przez sterowniki moze poprawic sie jedynie wydajnosc bo lepiej wspolpracuje z systemem/grami itp. Niestety przez sterowniki karta nie moze sie uszkodzic!!! Jedynym sposobem na uszkodzenie (pomijajac wady fabryczne czy przepiecia...) jest O/C takowej karty. Sterowniki nigdy same nie podniosa taktowania karty!! (dodam ze jest to chyba logiczne;]) W sterownikach jest opcja podkrecania jednak jest ona najczesciej zablokowana. Producenci musza sie jakos bronic przed podkrecaniem by sprzedawac nowe szybsze karty. Tak wiec moja zdanie jest takie jesli ktos sie nie zgadza prosze pisac :]
Ukey
Dodano
28.01.2009 19:07:43
Jak są tego typu problemy to sterownik najlepiej pobrać ze strony producenta karty. Oni tam zawsze mają ten, który najbardziej odpowiada i na którym nie było problemów ze sprzętem. Bo z tymi najnowszymi ze strony nVidii to różni bywa. Albo pomimo ich deklaracji w ogóle nie współpracują z kartą, albo tak jak w przypadku kolegi podnoszą wydajność i powodują BSODy bo karta jest przeciążona.... Ewentualnie możesz się pochwalić posiadaną płytą główną. Od niej dużo zależy. Ja sobie kiedyś w ten sposób płytę główną załatwiłem. Lepsza wydajność tylko BSODy leciały. Nie wiedziałem co jest grane. Po pewnym czasie już nawet powrót do starych sterów nie pomógł. Płyta poleciała, a karta graficzna współpracowała półtora tygodnia z nową płytą i też się zawinęła... Potraktujcie to jako przestrogę i realnie określajcie możliwości swojego sprzętu...
Razorek
Dodano
28.01.2009 17:18:33
Ten niebieski ekran to BSOD (zmora windowsow), musisz podac sygnature bledy np 0x00000000000000008e... (w Twoim przypadku zapewne bedzie inaczej:mryellow: . Teraz tak jaki DX jaki system ? Sterowniki zainstalowane poprawnie ? I niestety sterowniki (te nowsze chyba od 14x.xx) poprawiaja wydajnosci w grafach od 8xxx a starsze karty 7xxx np wola stare sterowniki ;/ Zainstaluj poprawnie sterowniki nieco nowsze niz dostales z karta ,ale tez bez przesady
Ukey
Dodano
28.01.2009 01:11:04
diabl000
Dodano:
21.01.2009 15:02:11
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1