Czytnik kart pamięci All+HUB USB dziwne zachowanie?

Witam. Kupiłem ten czytnik kart pamięci i mam z nim taki problem. http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=65996&Czytnik%20kart%20pami%EAci%20All+HUB%20USB&nadkat=Komputery%20Osprz%EAt&kat=KOMPUTERY&nazwa=Akcesoria%20USB A problem jest taki: po podłączeniu do portu USB i uruchomieniu komputera nie został wykryty. Dopiero po odłączeniu i ponownym podłączeniu został wykryty i zainstalowały się stery. W takim stanie po podłączeniu wykrywa karty jak i pendrive. Natomiast jak wyłączę komputer i załączę ponownie to czytnik nie jest wykrywany, dopiero odłączenie na chwilę od portu USB i podłączenie go wykrywa. Po zamianie portu nie jest wykrywany,a dioda zasilania świeci cały czas od momentu uruchomienia komputera,na poprzednim porcie dioda zasilania czytnika zapala się i gaśnie w czasie uruchamiania systemu ale po uruchomieniu nie świeci. Czytnik posiada z tyłu gniazdo zasilania 5V DC, ale nie ma w zestawie zasilacza, czy to jest powodem takiego działania ? Nie mam jeszcze zasilacza by to sprawdzić, może już ktoś to "przerabiał" i wie o co chodzi. W internecie jest informacja, że nie potrzebuje on zasilania, to po co jest to gniazdo zasilania ? Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedzi: 0

ZYCHI
Dodano:
21.06.2008 20:42:10
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0