Czym różni się IE8 Beta od IE 7?

Witam wszystkich ciepło i mam pytanie. Czym różni się IE 8 Beta od IE 7,czy róznice są duże a system jest stabilny? Może ktoś z użytkowników już pobrał i używa tę wersję i ma już jakies uwagi i opinię na jej temat?Czy ta wersja IE jest bezpieczniejsza i szybsza od Mozilli czy Opery? Myślę że wielu użytkowników interesuje ten temat, tym bardziej że dotychczas IE był najbardziej krytykowaną przeglądarką. Za opinie i uwagi na ten temat z góry dziękuję.

Odpowiedzi: 2

Serdeczne podziękowanie i pozdrowienia. [b]01.10.2008, CD do tematu[/b] #-o :neutral: Ponieważ jestem bardzo"zielony" i jak stara panna "i chciałbym i boję się" przeczytałem wiele uwag użytkowników, ktorzy zainstalowali lub probowali zainstalować IE 8 Beta 1 lub 2 na koputerach z XP z SP 2 i z SP3 i mieli z tym problemy.Jednym Beta nie chciała się do końca pobrać czy zainstalować a inni pisali o kłopotach po jej uruchomieniu(białe okna itp).W zw.z tym mam pytanie czy te błędy już usunięto i czy po zainstalowaniu IE 8 Beta1 lub 2 można powrócić do IE 7 lub nawet 6, bo słyszałem że powrót z 7 do 6 nie był już możliwy.Jak to wygląda w rzeczywistości? Pozdrawiam i mam nadzieję że ten dodatek do poprzedniego postu zostanie zauważony i przeczytany i ktoś życzliwy mi na niego odpowie.
andrzej.awm
Dodano
15.09.2008 18:16:45
[quote=andrzej.awm]Czym różni się IE 8 Beta od IE 7[/quote] http://www.centrumxp.pl/InternetExplorer/1722,1,Test_przegl%C4%85darki_Internet_Explorer.aspx [quote=andrzej.awm]czy róznice są duże a system jest stabilny?[/quote] Upgrade do wersji 8.0 nie ma wpływu na stabilność systemu, a różnice w samej przeglądarce nie są innowacyjne, ile kosmetyczne, ale jak wszyscy wiemy, Diabeł tkwi w szczegółach. [quote=andrzej.awm]ma już jakies uwagi i opinię na jej temat? Czy ta wersja IE jest bezpieczniejsza i szybsza od Mozilli czy Opery?[/quote] Generalnie chwalę sobie. Ciekawa jest opcja podglądu wszystkich pootwieranych stron na zakłądkach, czego brak u konkurencji (CTRL + Q). Coraz lepiej działa funkcja odzyskiwania sesji (kart) po crashu IE. Przydatne są akceleratory. Niestety opcja zaznaczenia adresu i bezpośredniego "wskoczenia" do Live Maps pozostawia wiele do życzenia, ale np. opcja wyszukiwania zaznaczonego tekstu w Google'ach działa ok. Gdy otwierasz nową zakładkę (CTRL + T), możesz zobaczyć ostatnio otwierane strony - przydatna rzecz. No i oczywiście sugestie przy wpisywaniu czegoś na pasku adresu czy wyszukiwania - coś pięknego. IE8 na pewno nie jest szybsza od Opery czy Forefoksa, ale ujmuje funkcjonalnością - przynajmniej mnie. Poza tym, jak do Firefoksa pododajesz więcej wtyczek i add-inów, to robi się niemiłosiernie wolny. Aha, no i niektóre strony nie wyświetlają się zbyt poprawnie w IE8, ale wtedy można jednym kliknięciem uaktywnić tryb kompatybilności ze starszą przeglądarką i jest ok. Odnośnie do bezpieczeństwa, już IE7 miał mniej luk zabezpieczeń niż Opera, Firefox i Safari, a z IE8 ma być jeszcze lepiej, a to głównie za sprawą tych filarów bezpieczeństwa: http://blogs.msdn.com/ie/archive/2008/08/29/trustworthy-browsing-with-ie8-summary.aspx [quote=andrzej.awm]Myślę że wielu użytkowników interesuje ten temat, tym bardziej że dotychczas IE był najbardziej krytykowaną przeglądarką.[/quote] Stare dzieje... Kiedyś ludzie wierzyli, że Ziemia jest płaska. Czasem trzeba zrewidować swoje poglądy :).
Ad@$
Dodano
14.09.2008 16:27:52
andrzej.awm
Dodano:
14.09.2008 11:38:42
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1