Czy windows vista ultimate automatycznie pobiera sterowniki ?

[b]Witam ! [/b]mam takie pytanie czy windows vista automatycznie pobiera sterowniki ? np : podlączylem do komputera kamerke albo karte graficzna czy vista ją wykryje i odrazu mi sie pokaze zeby ja zainstalowac, czy mam szukac w necie sterownikow jak na xp i instalowac all ?

Odpowiedzi: 7

A czy moduł Windows Update zawsze musi wyglądać jak... Windows Update?? Mylisz się, to nadal wyszukiwanie przez wspomniany moduł ;-)
Anathema
Dodano
02.07.2007 10:47:28
Hmm... a co my tu widzimy ??? [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0b2a4e00eb8f2ce8][IMG]http://images28.fotosik.pl/14/0b2a4e00eb8f2ce8m.jpg[/IMG][/URL] Czyżby próbę wyszukania sterownika w sieci przez niezaimplementowaną funkcję ??? To nie jest okno Windows Update...
Andrzej.K
Dodano
02.07.2007 10:28:14
ahaa dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedz :))
kuri114
Dodano
28.06.2007 16:32:24
A z jakiej strony mam sciagnac sterowniki ?
kuri114
Dodano
28.06.2007 12:52:51
  • SLAY3R 28.06.2007 14:55:20

    [quote=kuri114]A z jakiej strony mam sciagnac sterowniki ? [/quote] Tak jak Bobi pisał - ze strony producenta sprzetu. np do radeona ze strony http://ati.amd.com/support/driver.html

Akurat do procesora i samego dysku (jaki kontroler SATA wykluczam) sterowników nie potrzebujesz. Na WU sterowniki będą, ale ja jednak proponowałbym ściągnąć takowe (kompatybilne z Vistą) ze strony producenta sprzętu i zainstalować.
Bobi
Dodano
28.06.2007 00:40:25
wszystkie aktualizacje mam zrobic do visty ultimate ? tak bedzie najlepiej ? i czy na celeron 1.7 1gb ram i radeon 9600 aatlantis 128mb 80gb dysk moze niedlugo 320gb wiec ?
kuri114
Dodano
27.06.2007 21:03:42
[quote=kuri114]czy windows vista automatycznie pobiera sterowniki ?[/quote] Zależy skąd; z sieci Web, to nie, ale z zasobów lokalnych - owszem. [quote=kuri114]podlączylem do komputera kamerke albo karte graficzna czy vista ją wykryje i odrazu mi sie pokaze zeby ja zainstalowac, czy mam szukac w necie sterownikow jak na xp i instalowac all ?[/quote] Jeżeli wykryje i zainstaluje sterownik ze swojej bazy, to nie ma potrzeby "podawać z zewnątrz". Jeżeli tak się nie stanie, to trzeba samemu szukać, zaczynając od Windows Update.
Ad@$
Dodano
27.06.2007 18:12:03
  • Andrzej.K 29.06.2007 13:56:38

    [quote=Ad@$][quote=kuri114]czy windows vista automatycznie pobiera sterowniki ?[/quote] Zależy skąd; z sieci Web, to nie, ale z zasobów lokalnych - owszem.[/quote] No nie dokońca masz rację Vista ma możliwość automatycznego pobrania sterowników z sieci... ale tylko z zapasów MS... nie będzie ona szukać po stronach producentów... Nie tylko Vista ma taką funkcjonalność jak poszukiwanie sterowników w NET

  • Anathema 29.06.2007 16:29:33

    [quote=Andrzej.K][quote=Ad@$][quote=kuri114]czy windows vista automatycznie pobiera sterowniki ?[/quote] Zależy skąd; z sieci Web, to nie, ale z zasobów lokalnych - owszem.[/quote] No nie dokońca masz rację Vista ma możliwość automatycznego pobrania sterowników z sieci... ale tylko z zapasów MS... nie będzie ona szukać po stronach producentów... Nie tylko Vista ma taką funkcjonalność jak poszukiwanie sterowników w NET[/quote] Jednakże zasoby Windows Update obejmują dodatkowe orpogramowanie sterowników dostarczanych przez producentów ;-)

  • Ad@$ 29.06.2007 18:22:33

    [quote=Andrzej.K]Nie tylko Vista ma taką funkcjonalność jak poszukiwanie sterowników w NET[/quote] Bzdura, w Viście nie zaimplementowano żadnej takiej funkcji. [quote=Andrzej.K]Vista ma możliwość automatycznego pobrania sterowników z sieci[/quote] Z Sieci owszem, ale z sieci Web - już nie. Jeżeli nadal nie rozumiesz róznicy, to pomyśl, jaki feature (oprócz RC) mógłby za Ciebie klikać, wstukiwać adres witryny i pobierać drivery. [quote=Andrzej.K]Vista ma możliwość automatycznego pobrania sterowników z sieci ... ale tylko z zapasów MS[/quote] A co ja napisałem? Windows Update obsługuje lokalną bazę w MS, która takowe gromadzi.

kuri114
Dodano:
27.06.2007 17:07:21
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1