Czy to sa uszkodzone porty USB??

witam. Mam problem z portami USB. Otoz za kazdym razem jak wloze nowe urzadzenie do portu ktore zawsze dzialalo, to komputer stwierdza ze nierozpoznano urzadzenia. Zawsze je rozpoznawal. Urzadzenia te dzialaja na innym komputerze. Instalowalem na nowo system. Sprawdzalem czy w BIOSIE jest wlaczone wszystko o USB. Jest wlaczone. Blyta z systemem linux w wersji bootowalnej rowniez wywala "error USB write address "podczas ladowania systemu. Dziwne tylko dlaczego urzadzenia ktore sa podlaczone pod te USB i ktore byly rozpoznane przed awaria, dzialaja. Jednak jak jakies odinstalowalem to juz drugi raz go nie zainstaluje bo wywala "Nieznane urzadzenie". Co to moze byc? Czy to walniete porty USB? Ale dlaczego w takim razie dzialaja na nich urzadzenia wczesniej juz raz rozpoznane przed awaria. Czy USB moze sie tak zepsuc ze bedzie dzialalo ale bedzie mialo problemy z rozpoznaniem wpisu nazwy urzadzenia w pamieci flash tego urzadzenia? Płyta to Asrock K8Upgrade-NF3. Dzialaly porty przez 3 lata. A tu znikad takie problemy.

Odpowiedzi: 7

Proszę sprawdzić kondensatory na płycie głównej oraz w zasilaczu czy nie są wybrzuszone. Nietypowe problemy na płytach głównych często są właśnie wynikiem uszkodzenia kondensatorów, a nie portu. Oczywiście tak nie zawsze być musi :) Pozdrawiam k
Miles
Dodano
29.11.2009 13:00:37
Też tak być może ....
Ucho
Dodano
04.11.2009 22:18:29
To chyba jednak beda uszkodzone porty.
glantz
Dodano
04.11.2009 12:42:31
przed chwila sprawdzilem jak pisales. Wybralem default i ustawienia wrocily do fabrycznych lecz porty nadal nie dzialaja. Dziala tylko jeden ten ktory zawsze dzialal. Pozostale 5 nie dziala tzn. wykrywaja urzadzenia ale nie potrafia ich zidentyfikowac. Kasowalem nawet CMOS zworką. Tez nic. Bios'u nie aktualizuje bo mam od dawna najnowszy. Nowszego nie ma na stronie Asrocka.
glantz
Dodano
03.11.2009 15:24:35
[quote=glantz]Sprawdzalem czy w BIOSIE jest wlaczone wszystko o USB. Jest wlaczone. Blyta z systemem linux w wersji bootowalnej rowniez wywala "error USB write address "podczas ladowania systemu. [/quote] I możliwe, że w BIOS-ie przyczyna tkwi. Na początek ustaw BIOS na default (zobacz na dole ekranu którym klawiszem). Jeżeli nic nie da to uaktualnij BIOS. Możliwe, że przerwania się powaliły.
Ucho
Dodano
03.11.2009 14:51:37
Tak dokladnie. System na nowo staiwalem. Stery rowniez na nowo wszystkie. Problem w tym ze plyta linuxa bootowalna rowniez wywala podczas bootowania "Error USB write address". Nigdy tak nie bylo. Czyli nie bedzie to wina systemu Windows bo rowniez sam linux podczas botowania z plyty tak wywala.
glantz
Dodano
03.11.2009 13:42:23
To raczej nie są zwalone porty, a stery od MOBO. Zainstaluj jeszcze raz najnowsze. Mogą też być powalone systemowe. Te możesz naprawić usuwając je najpierw z prawokliku (wywalając wszystkie systemowe, a nie urządzeń) z Menadżera urządzeń i po restarcie zainstalują się na nowo. Chyba, że te z plików do odtworzenia na dysku też są zwalone, ale to już inna bajka, choć piszesz, że system instalowany na nowo.
Ucho
Dodano
02.11.2009 23:18:50
glantz
Dodano:
02.11.2009 22:53:06
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1