Czy to moźliwe??–NIS 2k4 Pro

Hey all.
Uzywam tego od wczoraj, zajrzalem sobie w logi firewalla i wlasnym oczom nie uwierzylem.....zadnego alertu :shock: kiedy mialem Mcafee PF 5.0 bylo ich okolo 30 dziennie, a w nortonie nic....dlatego watpie czy ten firewall dobrze skonfigurowalem....zajrzalem w opcje i ustawilem firewall level na medium i tam jest napisane ze na medium ukrywa nieuzywane porty...oki troche mnie to uspokoilo, ale dalej nie wiem czy jestem dobrze chroniony bo troche mnie to dziwi gdyz uzywalem kilka firewalli i zawsze byly jakies alerty a tu nic....pozdro i z gory dzieki za wszelkie sugestie

Odpowiedzi: 6

Alesh prosze:
http://scan.sygatetech.com
http://security.symantec.com/sscv6/
D!eselek
Dodano
05.01.2004 17:32:18
D!eselek:
Dzieki wielkie. Zrobilem sobie ten test na stronce sygate'a, potem na symantec'

ma ktoś namiarki na te strony z testami?
Xior
Dodano
04.01.2004 22:31:55
Dzieki wielkie. Zrobilem sobie ten test na stronce sygate'a, potem na symantec'u......Sygate wychwycil tylko otwarte DNS, reszta byla zamknieta, albo zostalo zablokowane...sprawdzilem przed chwila logi i rzeczywiscie NPF blokowal dostep z tamtego IP.....pozdro....moge juz teraz wreszcie spokojnie spac :D
Anonymous
Dodano
04.01.2004 12:06:01
Polecam przetestowanie zabezpieczeń na stronie np. firmy sygate, albo skorzystanie z shields up (znajdziesz na googlach). Dzięki temu pozamykasz sobie ręcznie porty. Poza tym – konfiguracja rzecz święta.
BTW – polecam korzystanie z róźnego rodzaju mauali czy innych user's guide'ów. Kaźdy producent firewalli powinien mieć coś takiego i tam powinna być wyłoźona kawa na ławę :D
No bo gdy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję, jak mawiał Murphy :wink:
wirus
Dodano
03.01.2004 22:10:35
Nie.Jest to zjawisko "normalne".
Jesteś niewidzialny,i tyle.
Np.ZoneAlarm informując o statystyce ataków,rozróźnia powaźne i lekkie.
Lekkich miałem np.1230 a powaznych 120.
Podczas testowania Nortona pf nigdy nie widziałem,aby publikował on statystykę na czerwono.
Ja go odinstalowałem,bo w zasadzie,jako user,nie do końca wiedziałem,co się dzieje. :?

Obecny McAfee PF+ 5 Special nie pozostawia źadnych niedomówień,dając nawet "namiar" na IP kontaktu oraz podając inne dane...........
tire
Dodano
03.01.2004 17:46:54
A moze to "tamte inne" byly zle skonfigurowane ? Moze reagowaly na ping, moze na cos tam jeszcze ?
EL NINO
Dodano
03.01.2004 16:04:02
Anonymous
Dodano:
03.01.2004 13:18:55
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1