Czy początkujący użytkownik może bez obaw użyć Ashampoo WinOptimizer 2009 Advanced?

Przeczytałem o programie do optymalizacji Windowsa - "Ashampoo WinOpttimizer 2009 Advanced.Ma on dodatkowo defragmentować dysk.W zw. z tym mam pytanie: jestem początkującym i nie mającym pojęcia o informatyce użytkownikiem, czy mogę bez obawy destabilizacji systemu pobrać i zastosować ten instrument, oraz czy zawarty w nim defragmentator dysku defragmentuje i układa lepiej niż Defragmentator zawarty w Windows XP HE, o którym czytałem że jest najgorszym z defragmentatorów, a jedyną jego zaletą jest to że jest darmowo dodawany do Windowsa?#-o :-s

Odpowiedzi: 2

Programy Ashampoo to bezpieczne i dopracowane produkty; korzystałem z nich jeszcze pod Win 95; do degrafmentyzacji używam rezydentnego programu Ashampoo Magical Defrag 2; polecam.
piotr1958
Dodano
13.10.2008 21:13:12
Moje prywatne zdanie jest takie, że tego typu kobyły optymalizujące to jedno wielkie nieporozumienie. Jeżeli nie odczuwasz jakiś znaczących przycięć przy odczytywaniu plików z dysku, czy tam otwieraniu programów, to ja bym się w to nie bawił. Strata czasu i miejsca na dysku. Sam piszesz, że nie jesteś obyty. Po co sobie kolejnych problemów dostarczać? Nie mówię, żeby nie zgłębiać się samodzielnie w jakieś tam tajniki wiedzy nt. systemu, ale eksperymenty z takimi programami różnie się kończą. Co do defragmentatora - wierutna bzdura, a jeżeli rzeczywiście pojawiają się jakieś korzyści ze strony innych programów, to wzrost szybkości na poziomie milisekund. Gra nie warta świeczki. P.S. Na temat optymalizacji systemu można by książkę napisać.
Bobi
Dodano
13.10.2008 16:54:12
andrzej.awm
Dodano:
13.10.2008 01:44:42
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1