Czy mozna mieć dwie ściany ogniowe na raz ???

Chciałem Was zapytać co to oznacza kiedy firewall podaje mi IP? czy to znaczu źe ktos sie włamał czy próbował włamać?

Moźna mieć dwa firewalle na raz?

Odpowiedzi: 8

Dziękuję wszystkim za rady, co prawda mój NPF nie pokazywał mi na których portach wykrywal intruza, lecz podawal ip deliquenta (badz to przez soft), byc moze nie potrafie skonfigurowac nortonka do tej czynności;>. Natomiast wpisanie tychźe ip na liste zakazanych poskutkowało;>>> – jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
SaU4oN
Dodano
14.10.2003 03:54:25
aruś:
mam NortonInternetSecurity i po kilka razy dziennie wywala mi to samo Ip agresora
ktoś nahalnie mnie atakuje są to właściwie 3 róźne IP ale wszystkie prowadzą do takich samych danych osobowych
moge temu agresorowi jakoś utrudnic działanie ?
czy poza nortonem nic juz nie zrobie?

wpisz jego IP na liste zakazanych i będzie po sprawie :!:
Xior
Dodano
06.10.2003 00:36:55
Jesli Ci pokazuje porty, to napisz jakie masz skanowane. Czasami zle ustawiony blednie interpretuje.
EL NINO
Dodano
01.10.2003 14:21:44
Witam, mam równieź taki "problem", najczęściej z ip współuźytkowników lan'u. Interesuje mnie ten temat o tyle szczególnie, poniewaź ostatnimi czasy mam kilka reinstalacji xp'ka za sobą z powodu jak mniemam " tychźe adresatów" skanowania portów, które wykrywa NPF2003, będę wdzięczny za merytoryczną pomoc,
pozdrawiam
SaU4oN
Dodano
01.10.2003 14:15:01
mam NortonInternetSecurity i po kilka razy dziennie wywala mi to samo Ip agresora
ktoś nahalnie mnie atakuje są to właściwie 3 róźne IP ale wszystkie prowadzą do takich samych danych osobowych
moge temu agresorowi jakoś utrudnic działanie ?
czy poza nortonem nic juz nie zrobie?
aruś
Dodano
29.09.2003 00:53:19
mam NortonInternetSecurity i po kilka razy dziennie wywala mi to samo Ip agresora
ktoś nahalnie mnie atakuje są to właściwie 3 róźne IP ale wszystkie prowadzą do takich samych danych osobowych
moge temu agresorowi jakoś utrudnic działanie ?
czy poza nortonem nic juz nie zrobie?
aruś
Dodano
29.09.2003 00:53:19
aruś:
...
Moźna mieć dwa firewalle na raz?


Mooooźna :) ale ryzykujesz crashem systemu. Miałem swego czasu Zone Alarm 2.x i Outpost 1 – działały oba na raz, ale na twoim miejscu raczej bym nie próbował takich eksperymentów. Chyba większość firewalli nie toleruje jednak konkurencji :) Podobnie jest z antywirusami.
Zresztą po co ci dwie zapory na raz ? Masz do wyboru darmowe Zone Alarm, Kerio czy Outposta. Na początek wystarczy. ;)
wirus
Dodano
29.09.2003 00:37:42
Niekoniecznie.
Jeźeli to LAN to ktoś np. sprawdzał czy coś masz udostępnione.
A po co dwa :?:
Wystarczy jeden a porządny.
Jeźeli jednak chcesz to załącz dodatkowo systemowy.
MarcinX
Dodano
29.09.2003 00:36:48
aruś
Dodano:
29.09.2003 00:29:20
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1