Czy Microsoft Windows do usuwania złosliwego oprogramowania działa w tle i...

Witam uprzejmie.Jestem użytkownikiem o niewielkim stażu i wiedzy informatycznej.Mam system( XP HE SP3) ustawiony na automatyczne pobieranie wszystkich aktualizacji w tym i Microsoft Windows Narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania. Niestety nie wiem czy te Narzędzie działa w tle i same skanuje i usuwa złośliwe oprogramowanie docierające do komputera, czy należy je uruchamiać "ręcznie" i "ręcznie " usuwać te oprogramowanie.Jeśli tak ,to w jaki sposób to robić? Za odpowiedź bez wyśmiewania i złośliwości z góry dziękuję i pozdrawiam :-$

Odpowiedzi: 16

Niestety, lub na szczęście kosmitą nie jestem.Gdyby był pomoc nie byłaby mi potrzebna.
andrzy3xp
Dodano
09.05.2009 12:02:54
Jestem b.zielony a więc i ostrożny.Nie chce aby przez zaniedbanie infekcje zmuszały mnie do formatu. Best regards and thanks.
andrzy3xp
Dodano
08.05.2009 18:16:56
  • Lamer 08.05.2009 21:21:09

    [quote=andrzy3xp]Jestem b.zielony a więc i ostrożny...[/quote]Ludzie po filmie Dzien Niepodleglosci jakos nie przepadaja za obcymi :-P He he. Ostroznosci nigdy za wiele...

A co tu jeszcze odpisywać? Jest jak wyżej :)
XanTyp
Dodano
07.05.2009 17:09:48
XanTyp. Czy Ad-Adware może "współpracować" z ArcaVir-em, oraz co z ocena zabezpieczenia u mnie, co o niej powiesz?Bardzo zależy moi na opinii kogoś kompetentnego. Pozdrawiam.
andrzy3xp
Dodano
07.05.2009 14:26:19
  • Lamer 07.05.2009 16:21:28

    [quote=andrzy3xp]XanTyp. Czy Ad-Adware może "współpracować" z ArcaVir-em, oraz co z ocena zabezpieczenia u mnie, co o niej powiesz?Bardzo zależy moi na opinii kogoś kompetentnego. Pozdrawiam.[/quote]Widze, ze tez masz swira na punkcie zabezpieczen kompa :-) 1.AdA - AntySpyware a ArcaV - Antywirus + modul Antyspyware Brak zgryzu, chyba ze dolozysz 2-go antywirusa... Antyspyware'ow mozesz miec chocby 3 :-P 2.Wymienione programy nie sa zle, Ja uzywam takich [dla porownania]: Baseline Security Analyser 2.1 Corr Ports [ale on cos przeklamuje - Netstat wyswietla np. port 135 a on nie...] Nmap 4.76 Norton 360 2008 Search & Destroy 1.6.2.46 3.Ja tylko lama jestem, wiec niech Ci Xan odpisze a Ja jako dodatek :-P...

Avast podczas skanowania, natrafiwszy na zasoby Ad-Aware zwyczajnie je skanuje, bez wpływu na zawartość folderu. A o sposobie uruchamiania przed systemem nie ma sensu opowiadać, skoro nie zamierzasz go instalować. Poza tym - oba programy z założenia mają różne (podobne w działaniu) zadania do wykonania - stąd ich obojętność na siebie.
XanTyp
Dodano
06.05.2009 13:41:37
O ile wiem to różne antywirusy się "gryzą".Mam cały pakiet ArcaVir,który dostałem wraz z Neostradą z TP,tak więc do czasu kiedy on działa nie będę go zmieniał na Avast.Natomiast nie wiem czy w tym układzie jaki mam mogę dołączyć Ad-Aware Free Anniversary Edition bez wzajemnego przeszkadzania sobie przez niego i programy które mam zainstalowane oraz zbytniego "mulenia" systemu. Jak oceniasz ochronę komputera przez programy które mam zainstalowane i uruchomione? Jak uruchamia się antywirusa w trybie przed systemowym i czy możliwe jest to tylko w Avaście czy i w innych antywirach również? Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.Pozdrawiam.
andrzy3xp
Dodano
06.05.2009 12:36:22
Przyznam, że nie błysnę zestawem marzeń: Avast plus Ad-Aware Free Anniversary Edition, ale to mi wystarcza. Inna sprawa, że jestem schowany za routerem więc to też trochę może pomagać. Jeden trojan na kilka tygodni i tygodniowy zestaw trackerów cookies to nie za wiele, jak na swobodne operowanie po necie. Dodam tylko, że bardzo przydaje się funkcja uruchamiania Avasta w trybie przed-systemowym co pozwala na usuwanie chwastów podpinających się potencjalnie pod pliki chronione przez XP. Owszem, można sobie przez to skopać system, ale jak dotąd - przez lat kilka - jeszcze mi się tak nie zdarzyło, żebym nie mógł po takim skanie uruchomić systemu.
XanTyp
Dodano
06.05.2009 00:56:35
XanTyp. Dzięki. Co w takim razie jeszcze proponujesz.Mam jak już pisałem ArcaVir a ręcznie uruchamiam Defendera i Malware.Robaczywe porty pozamykałem WWDC. Czasem, gdy mam wątpliwości co do pobieranego pliku "wrzucam go" na TotalVirus lub Virusscan.jotti. Co jeszcze w/g Ciebie powinienem zrobić,jaki program zainstalować ? Chodzi mi o to aby to nie była komercja tylko Free. Pozdrawiam.
andrzy3xp
Dodano
05.05.2009 18:04:26
Praca w tle swoją drogą - i tu masz rację. Ale nie zaszkodzi mieć kilka takich programów na stanie - i uruchamiać je ręcznie - na przykład co kilka dni. Robię tak u siebie - po zlikwidowaniu wszystkich opcji "autostartowych" i nie narzekam na szkodniki.
XanTyp
Dodano
05.05.2009 02:32:12
JesperKyd - dzięki za włączenie się do tematu.Mam nadzieję,że chętnie udzielisz mi odpowiedzi i rady (jestem początkującym, bez żadnego przygotowania informatycznego) i na inne tematy, jeśli Cię o to poproszę. Co do Defendera to mam go zainstalowanego,ale wyłączyłem skanowanie nim w tle i uruchamiam go "ręcznie" co klika dni.W tle działa u mnie ArcaVir - pełny pakiet a poza tym używam okresowo Malwrebytes'-AntiMalware. Nie chcę aby jednocześnie kilka narzędzi skanowało system,zwalniając niemiłosiernie komputer. Jeśli moje rozumowanie jest błędne lub dla bezpieczeństwa należy coś dodać proszę o podpowiedź. Pozdrawiam.
andrzy3xp
Dodano
05.05.2009 00:17:39
Jeśli chcesz stałej "opieki" nad systemem zainstaluj Windows Defender. http://www.microsoft.com/poland/athome/security/spyware/software/default.mspx Możesz w nim zaplanować co i kiedy ma przeskanować. A jako że cały czas pracuje w tle... zapewnia większe bezpieczeństwo od uruchamianego raz na klika tygodni narzędzia.
JesperKyd
Dodano
03.05.2009 18:41:06
1.Wlasciwie :-) 2."Ten folder jednak nie zawsze jest usuwany automatycznie." - wiec jak Ci sie uda ALBO jak sam sciagniesz instalke to bedziesz mogl przeprowadzic wlasnorecznie skanowanie.. 3.Ciekawe czy jak sciagniesz instalke [chodzi o mozliwosc ponownego skanowania ta sama instalka] to czy po wykonaniu skanowania ona sama zniknie (trzeba zrobic kopie ?) Spruboj i daj znac :-0
Lamer
Dodano
03.05.2009 16:42:47
Z Twojej odpowiedzi zrozumiałem (czy właściwie?), że jeśli mam ustawianą automatyczną aktualizację,to komputer po pobraniu takiej aktualizacji sam uruchamia Narzędzie do zwalczania złośliwego oprogramowania, skanuje nim komputer,usuwa złośliwe programy, które między czasie się "dostały się do systemu" i usuwa się z dysku. Następne skanowanie systemu i usuwanie ewentualnych zagrożeń będzie miało miejsce po następnej aktualizacji tego narzędzia uruchomionej przez Microsoft. A co pomiędzy aktualizacjami, które jak pisze Ad@$ mają miejsce raz w miesiącu, czy w tym czasie nie istnieje możliwość przeskanowana sytemu tym narzędziem choćby z bazą z oststniej aktualizacji? Pozdrawiam.
andrzy3xp
Dodano
03.05.2009 12:54:58
Ad@$-u, piszesz,że to niekonieczne ale lepiej odpalić.Nie wiem jak odpalić,nie widzę przycisków które uruchamiały by te oprogramowanie (ręcznie).Jak i gdzie je znaleźć?
andrzy3xp
Dodano
28.04.2009 18:37:48
  • Lamer 28.04.2009 21:13:22

    [quote=andrzy3xp]Ad@$-u, piszesz,że to niekonieczne ale lepiej odpalić.Nie wiem jak odpalić,nie widzę przycisków które uruchamiały by te oprogramowanie (ręcznie).Jak i gdzie je znaleźć?[/quote] Cytat: "Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania NIE korzysta z instalatora. Zazwyczaj po uruchomieniu Narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania tworzy ono na dysku głównym komputera katalog tymczasowy o losowo wybranej nazwie. Ten katalog zawiera kilka plików, w tym plik Mrtstub.exe. W większości przypadków ten folder jest automatycznie usuwany po zakończeniu działania narzędzia lub po ponownym uruchomieniu komputera. Ten folder jednak nie zawsze jest usuwany automatycznie." Jak chcesz to uruchomic, gdy po skanowaniu zostanie usuniety ? :-k

Ad@$, Dzięki za odpowiedź. Już myślałem,ze nikt mi na te pytanie nie odpowie. Jeśli jedna jak piszesz te oprogramowanie nie działa w czasie rzeczywistym, to dlaczego każda nowsza wersja jest pobierana automatycznie jak aktualizacja? Jak te nowe wersje oprogramowania uruchamiać(jeśli zostały pobrane automatycznie?) i czy jeśli co kilka dni lub dzień po dniu ukazuje się nowa wersja, to jest oznaką,że powstały nowe zagrażające systemowi złośliwe programy i te narzędzie należy bezwzględnie uruchomić,aby się pozbyć mogących już być się już na dysku programów?
andrzy3xp
Dodano
21.04.2009 17:19:40
  • Ad@$ 22.04.2009 12:29:23

    [quote=andrzy3xp]Jeśli jedna jak piszesz te oprogramowanie nie działa w czasie rzeczywistym, to dlaczego każda nowsza wersja jest pobierana automatycznie jak aktualizacja?[/quote] Bo Microsoft uznał, że jest to na tyle fajne narzędzie, że co miesiąc będzie je aktualizował o ostatnio największe zagrożenie i wydawał w ramach comiesięcznego cyklu wydawania łatek dla swoich produktów. [quote=andrzy3xp]Jak te nowe wersje oprogramowania uruchamiać(jeśli zostały pobrane automatycznie?)[/quote] One się same zdaje się uruchamiają przy okazji pobierania łatek. [quote=andrzy3xp]czy jeśli co kilka dni lub dzień po dniu ukazuje się nowa wersja, to jest oznaką,że powstały nowe zagrażające systemowi złośliwe programy i te narzędzie należy bezwzględnie uruchomić,aby się pozbyć mogących już być się już na dysku programów?[/quote] Co miesiąc, nie codziennie ;-). Czy bezwzględnie uruchomić, to niekoniecznie, ale lepiej jednak odpalić.

To narzędzie nie działa cały czas w tle - uruchamia się je ręcznie w celu przeskanowania komputera - więc nie może zastąpić np. antywirusa, który zapewnia ochronę w trybie rzeczywistym. Jeżeli przeczuwasz, że coś zainfekowało twój komputer, pobierasz [url=http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/6873,Narzędzie_Microsoft_Windows_do.aspx]Narzędzie MSRT [/url]i uruchamiasz. Ono Ci przeskanuje komputer pod kątem najczęściej wykrywanych infekcji na komputerach na świecie i jeżeli coś nieodpowiedniego wyszuka, sam to naprawi.
Ad@$
Dodano
21.04.2009 00:28:19
andrzy3xp
Dodano:
19.04.2009 23:46:40
Komentarzy:
16
Strona 1 / 1