CZY KTOS WIE JAK UDOSTEPNIC KATALOGI W SIECI ZEBY BY:Y DOSTE

hmm moze ktos jednak wie jak udostepnic w taki sposob pliki bo co jak co ale tamaty pomocy sa jak zywkle niezle :))

Odpowiedzi: 7

"narzędzia administracyjne"– "zarządzanie komputerem"–"uźytkownicy"–odznaczamy –konto GOŚĆ– ma być włączone, wszystkie foldery które chcemy udostępnic muszą mieć prawa dostępu gościa–"jakis folder"–"udostępnienie"–"uprawnienia"–prawa dostępu muszą być dla wszystkich lub dla gościa jeśli niema takich uprawnien to dodajemy –"wszyscy", potem zakładka "zabezpieczenia', tam tez muszą byc uaktywnione prawa dostępu dla wszystkich jak nie ma to dodac, "mój komputer"–"narzędzia"–"opcje folderów"–"widok"–na liście z opcjami odznaczyć proste udostępnianie, muszą byc zainstalowane wymagane protokuły: "klient sieci, tcpip, udostępnianie plików", wyłączyć firewalla, jeśli to wszystko nie skótkuje "panel sterowania"–"narzedzia administracyjne"–"ustawienia zabezpieczeń lokalnych"–"zasady lokalne"–"przypisywanie praw uzytkownikom"–z prawej strony okna szukamy – "odmowa dostępu dla tego komputera z sieci"–– klikamy dwukrotnie na to pole i wyswietli sie nam lista uźytkowników jesli jest tam "gość" to go usuwamy i po sprawie..........Smutny......
Anonymous
Dodano
01.06.2002 04:51:00
eh oki PODPOWIEDZ CO DO TEGO PODPUNKTU

na gorze w NARZEDZIA/opcje folderow/proste udostepnianie (odhacyc wylaczyc) i pozniej idzie jak na win200 czyli w panelu sterowania w narzedziach administracyjnych wlacza sie konto goscia dodaje userow i dla nich przypisuje sie hasla a pozniej juz dany katalog udostepnianie i zabezpieczenia i dodaje sie tych userow

(no coz jak dla mnie to m$ pokrecil to za mocno i brakuje 2 skladnikow .........przynajmniej tak to wyglada na pierwszy rzut oka )
a co do ntfs to: heheh to sie odnosi do folderow prywatnych (i plikow) czyli na nts jak masz 2 userow to jeden moze miec normalny plik ukryty przed 2 i system nie pozwoli go odczytac temu 2 :PPPPPP uf sie napisalem pozdrowionka i narka

(ps i tak polecam linuxa wlaczcie sobie xwindows kupcie jakas pierwsz lepsza ksiazke o podstawowej konfiguracji i milej zabawy serio jest latwy :) )
Anonymous
Dodano
03.01.2002 00:01:29
Mam ten sam problem ale przebrnolem juz troche dalej! Nie da sie odchaczyc gdyz przy najmniej u mnie to pole jest nie aktywne! Ale juz wiem czemu a no tdlatego ze widocznie, podobnie jak ja macie zrobony skonwertowana partycje na FAT32, a to tego typu operacji potrzebny jest NTFS! jest taka obcja ktora to sformatuje ..ale to juz zupelnie inna bajka!!! o wieceji nformacji na e–mail!
NAra
Anonymous
Dodano
26.12.2001 20:59:29
te haker dobrze muwisz ale w zły sposub co to ma znaczyć coś tam się odchaca takimi haczykami. a instalowali na taki huj by się nauczyć jednak to ich nie usprawiedliwia źe czytać nie umieją.
Anonymous
Dodano
26.12.2001 19:42:25
wy to macie problemy.... na jaki hooj instalowaliści XP jak nieumiecie go uźywać...? Normalnie sie bierze udostępnij... potem źe ma sie świadomość jakiegoś tam zagroźenia potem coś sie tam zaznacza takimi chaczykami i juź... Mi to działa!
Anonymous
Dodano
26.12.2001 18:55:55
No kurde – tez mnie to wkurza.
Anonymous
Dodano
26.12.2001 02:25:30
No wlasnie tez mam z tym problem...a by sie przydalo...
Anonymous
Dodano
21.12.2001 22:13:19
Anonymous
Dodano:
20.12.2001 01:29:04
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1