Czy jest łatwy sposób na usunięcie Visty i zainstalowanie XP ???

Witam serdecznie. Z tego co widziałem na forum temat kilka razy się już przewinął, ale ja nadal nie wiem: JAK SIĘ POZBYĆ VISTY I ZAINSTALOWAĆ W TO MIEJSCE WINDOWSA XP. Mam laptopa HP, jest to nowy komputer (o ile ma to jakieś znaczenie), na tym komputerze mam zainstalowany ("fabrycznie") system operacyjny Windows Vista. Do tego posiadam na płycie system Windows XP. Włączam komputer z płytą XP już w napędzie, pojawia się informacja o tym że naciśnięcie dowolnego przycisku spowoduje rozruch z płyty. Jak na razie wszystko idzie standardowo, problem pojawia się w momencie gdy trzeba wybrać opcję "co chce się robić dalej". Mnie interesuje formatowanie dysku i instalacja systemu Windows XP, tą też opcję wybieram. I tu wielkie zdziwienie bo dostaje informację że dyski mam niepodłączone i... klapa. Internet dostarczył sporo odpowiedzi, począwszy od bootowania, poprzez tworzenie obrazów płyt Windowsa z dodatkowymi sterownikami, skończywszy na rozkręcaniu komputera i wyjmowaniu dysku do formatowani. Oczywiście mam wielki szacunek do autorów tych rozwiązań ale dla mnie jest to wszystko za bardzo skomplikowane i po prostu nie potrafie tego zrobić. Prosiłbym o podanie jakiegoś prostego (NAJPROSTRZEGO) sposobu na usunięcie VISTY i zainstalowanie XP - o ile taki sposób wogóle istnieje. Jeśli nie ma jakiegoś łatwego rozwiązania będę również bardzo wdzięczny za informacje o tym fakcie. Z góry dziękuję za wszelkie informacje, pomysły i pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Aż dziw bierze, że w tematach, z którymi się spotkałeś, nie zauważyłeś informacji, że posiadając dysk twardy SATA potrzebujesz do niego sterownika kontrolera. Sterownik taki możesz podać np. z dyskietki, ale że większość laptopów takiego anty nie posiada, to lepiej zaopatrzyć się w program Nlite i z jego pomocą przygotować sobie instalację systemu z wykompilowanym driverem. Taka płyta ruszy bez problemu, wykryje dyski i z pomocą narzędzi w instalatorze będziesz miał możliwość sformatowania partycji z Vistą, a w jej miejsce postawienia XP.
Bobi
Dodano
11.11.2008 19:10:20
maciej762
Dodano:
09.11.2008 23:52:08
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1