Czy Hotmail.Com to onto poczty czy.....

Witam i jako początkujący nie mogę się połapać, czy adres mailowy założony na Hotmail z użyciem identyfikatora Windows Live ID to jest klient poczty czy tylko skrzynka pocztowa? Z jednej strony można z tego adresu wysyłać maile i odbierać na nim wiadomości z innych kont pocztowych jak w kliencie a z drugiej trzeba się na nim logować z hasłem jak na zwykłym koncie pocztowym. Na czym więc ma polegać wyższość Hotmail'a czy Windows Live ID od OE czy Thunderbird ? Jak ma wyglądać ułatwienie wynikające z korzystania z Hotmail i identyfikatora ID? Jak do tej pory to przez zarejestrowanie się do ID mam same kłopoty.Ale o tym innym razem i w innym miejscu. Czy ktoś mnie zechce oświecić?:rolleyes: Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odpowiedzi: 3

Ad@$ napisał: [quote]Teraz mam jedno konto Windows Live ID, nie potrzebuję pamiętać wielu haseł. Znam jedno do mojego Windows Live ID i wpisując je, korzystam z poczty na Hotmailu, z logowania na forum CentrumXP.pl[/quote]. Ja jak pisałem jestem jeszcze zielonym użytkownikiem i wielu rzeczy nie potrafię czy nie rozumiem i dlatego powiedz,jak to się robi, aby jedno hasło czy logowanie działało wszędzie? Ja wcześniej byłem zarejestrowany na Forum XP i miałem konto pocztowe w CentrumXP.pl . Podkusiło mnie aby założyć te jedno konto do wszystkiego i co? Okazało się że przyszły kłopoty. Po zalogowaniu się na stronie: http://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=10&ct=1235305711&rver=5.5.4177.0&wp=MBI&wreply=http:%2F%2Fmail.live.com%2Fmail%2FTodayLight.aspx%3Fn%3D252555009&lc=1045&id=64855&mkt=pl-PL z jej prawej strony, aby mieć ten identyfikator Windows Live ID, po lewej stronie kliknąłem na "zapisz mnie". Przeszedłem cała procedurę, wypełniając wszystko co trzeba.W trakcie tego okazało się ,że login,adres i hasło używane dotychczas na koncie centrumxp.pl musi być zastąpione innym adresem mailowym.Zastąpiłem. Po zakończeniu tej procedury okazało się,że mogę logować się i korzystać z poczty Hotmail oraz na portalu Centrum XP ale abym mógł korzystać z Forum muszę albo dokonać migracji konta, albo ponownej rejestracji.Ponieważ wielokrotnie powtarzane próby migracji nie powiodły się (mimo próby używania wszystkich loginów,adresów mailowych i powiązanych z nimi haseł za każdym razem otrzymywałem informację, że login lub hasło są błędne!). Zrezygnowany dokonałem powtórnej rejestracji na Forum i teraz mimo posiadania identyfikatora ID muszę korzystać z 2 różnych loginów i haseł, oddzielnie do\Poczty i portalu i oddzielnie na forum. Powiedz mi proszę Ad@$'u jak Ty to zrobiłeś,że identyfikator loguje Cię do wszstkich kont CentrumXP, gdzie ja zrobiłem błąd i jak mogę go naprawić . Proszę aby bardziej zaawansowani użytkownicy nie śmięli się i nie kpili ze mnie,gdyż na forum czytałem wiele wypowiedzi użytkowników, którym wielokrotne próby migracji konta w ogóle się nie powiodły.To chyba jednak stanowi problem nie tylko dla mnie. Na koniec taka uwaga: niezbyt ładnie to wygląda kiedy w mailach wysyłanych z adresu innego konta pocztowego przez Windows Live Hotmail jest to wyraźnie zaznaczone.Wysyłając podobnie maile z OE czy nawet Gmail'a adresat nie widzi takich uwag czy zaznaczeń i myślę, że jest to duży minus Windows Live Hotmail'a.#-o :rolleyes: Załączam pozdrowienia.
andrzy3xp
Dodano
22.02.2009 15:11:04
[quote=andrzy3xp]Na czym więc ma polegać wyższość [color=red]Hotmail[/color]'a czy [color=green]Windows Live ID [/color]od [color=cyan]OE[/color] czy [color=cyan]Thunderbird[/color] ?[/quote] Problem w tym, że nie ma być żadnej wyższości, bo porównujesz [color=red]konto pocztowe[/color] z [color=green]systemem uwierzytelniania[/color] i z [color=cyan]programami do obsługi poczty elektronicznej[/color]. [quote=andrzy3xp]Jak ma wyglądać ułatwienie wynikające z korzystania z Hotmail i identyfikatora ID?[/quote] Powiem Ci, jak to wyglądało w moim wypadku. Kiedyś do konta na Hotmailu miałem login i hasło. To nie jedyna moja skrzynka pocztowa i jak sie można domyślić, róznych profili związanych z logowaniem (login+hasło) musiałem mieć więcej i za każdym razem wiedzieć, który wykorzystać. Teraz mam jedno konto Windows Live ID, nie potrzebuję pamiętać wielu haseł. Znam jedno do mojego Windows Live ID i wpisując je, korzystam z poczty na Hotmailu, z logowania na forum CentrumXP.pl, pisania komentarzy na blogu mojego kolegi i publikowania zdjęć na e-dysku. Jeden profil logowania, jedno hasło! Po prostu wygoda korzystania z Sieci.
Ad@$
Dodano
21.02.2009 21:07:10
Klient poczty jest programem instalowanym na kompie. Poczta, którą odbierasz (łącznie z tą przekierowaną na wskazany adres) logując się do niej poprzez stronę www nie jest sensu stricte klientem poczty.
XanTyp
Dodano
21.02.2009 16:14:53
andrzy3xp
Dodano:
21.02.2009 14:30:26
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1