Czy da się wyłączyć dostęp do ODBC??

Witam

Ostatnio stworzyłem, na potrzeby własne małą aplikacje w VB która po połaćzeniu z bazą danych(Serverem SQL–łączy się właśnie przez ODBC), wykonuje proste polecenie SQL i wyświetla wyniki. I teraz jest problem. Na niektórych kompach działa a na niektórych nie:/ Dziwne to jest bardzo bo nie zaleźne od systemu: ja mam Win XP SP2 i działa, Win 2000 SP4 działa, drugi Win 2000 SP4 – nie działa;)Wink I teraz tak pomyślałem źe moźe w usługach albo gdzieś jest coś odpowiedzialnego za dostęp do ODBC i to blokuje ale nic się nie doszukałem niestety:/ Myśle tak, poniewaź "nie działanie" tego programu, polega na tym źe tak jakby nie moźe znaleść tej bazy ODBC. Kurde jeśli bardzo zawile to napisałem, to jeśli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o tym, a nie kuma to prosze na PW albo GG albo tu na forum zapytać;) Pomoc potrzebna bardzo bardzo.

Pozdrawiam Siesiu

Odpowiedzi: 1

Nie nie ma źadnego komunikatu, poprostu apliakcja zachowuje się tak jakby wogóle nie było ODBC w komputerze skonfigurowanego:/

EDIT:

Jest następna wskazówka: Po instalacji na tej maszynie Visual Basic–a(tzn kompilatora) działa... Czyli w systemie jasno barkuje jakiś pliczków:/

Pozdro
siesiu
Dodano
19.06.2005 23:55:34
siesiu
Dodano:
19.06.2005 22:54:09
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1