Czy Centrum XP wzywa do poownej rejestracji?

W dniu dzisiejszym otrzymałem e-mailem wiadomość w ktorej Centrum XP wzywa użytkowników do ponownej rejestracji do subskrypcji i na portalu z ponownym podaniem loginu i hasła!Czy nie jest to przypadkiem podszywanie się pod Centrum XP i próba wyłudzenia danych ?Proszę o zajęcie oficjalnego stanowiska i potwierdzenie lub zdementowanie tej wiadomości(jako wysłanej przez Centrum).

Odpowiedzi: 20

To, że byłem zalogowany w portalu (tak pisało na górze: "»Profil (Rakoczyn@centrumxp.pl) »Wyloguj". Nie wiem czy to tylko błąd w skrypcie, czy też dane zostały przesłane mimo nie udzielonej przeze mnie zgody.
Rakoczyn
Dodano
27.06.2008 19:09:59
No i wszystko się zgadza. Zarejestrowałeś konto, ale nie wyraziłeś zgody, więc Portal miał wyświetlić Ci info, że musisz taką zgodę wyrazić. Z powodu błędu u nas wyświetlał się komunikat, że konto jest aktywowane, chociaż powinien wyświetlić się komunikat: "aktywuj konto". Zgłosiłeś błąd, my go naprawiliśmy i o 20.20 wyraziłeś zgodę, mogłeś więc już korzystać z Portalu. Co się nie zgadza?
Kuba
Dodano
27.06.2008 18:56:25
O 15.00
Rakoczyn
Dodano
27.06.2008 18:52:10
I to było o 15.00 czy 20.20 ? To przypadkowe zamknięcie okna ?
Kuba
Dodano
27.06.2008 18:42:15
Zgoda się wyświetliła ale nic nie kliknąłem i przypadkowo zamknąłem stronę. Potem wyświetlił mi się wpsomniany komunkiat o dokonanej aktywacji, więc myślałem że już po ptakach, zgoda się akceptowała bez mojej ingerencji.
Rakoczyn
Dodano
27.06.2008 18:41:22
Skonsultuje to z prawnikiem i dam ci odpowiedź tak szybko jak tylko to możliwe. W każdym razie faktem jest, że: 1. Chciałeś mi wmówić, że dane są przesyłane bez pozwolenia użytkownika, nie wiedziałeś, ze taką zgodę trzeba jednak zaakceptować. 2. Potem wymigiwałeś się tym, że niby my coś zmienialiśmy (na serwerach Microsftu??), że ja zmieniłem zdanie w czasie dyskusji etc. Prawda jest taka, że nic nie było zmieniane a ja od początku mówiłem, że bez zgody żadne dane nie są przesyłane. 3. Potem wymądrzałeś się o to, że to nie my a MS musi prosić o pozwolenie przesłania danych. Faktycznie to racja, zawsze o tym wiedzieliśmy, tylko po co kłóciłeś się o to, że taka akceptacja jest u nas, skoro jest na serwerach MS. Domyślam się, ze tego w ogóle nie sprawdziłeś, stad twoja niewiedza którą tak się chwalisz. [b]Jeśli którykolwiek użytkownik założył sobie konto i nie musiał zaakceptować zgody na udostępnienie nam danych, bądź taka prośba w ogóle mu się nie wyświetliła, a Portal CXP po zalogowaniu przez Windows Live ID rozpoznał jego login, proszę, niech o tym napisze i uwiarygodni historie Rebego, bo inaczej sam się nie wypląta z przemądrzałych kłamstw w które webrnął, a z których nie ma honoru teraz się wycofać. SDK do Windows Liva ID mówi wyraźnie, ze to niemożliwe, ale Rebe wie zawsze wszystko lepiej, stąd też ten mój odzew.[/b]
Kuba
Dodano
27.06.2008 18:07:45
  • Rakoczyn 27.06.2008 18:24:54

    [quote=Kuba] [b]Jeśli którykolwiek użytkownik założył sobie konto i nie musiał zaakceptować zgody na udostępnienie nam danych, bądź taka prośba w ogóle mu się nie wyświetliła, a Portal CXP po zalogowaniu przez Windows Live ID rozpoznał jego login, proszę, niech o tym napisze[/b] [/quote] Proszę bardzo. Zarejestrowałem się tak jak polecaliście. Potem wylogowałem się z liveID (nic nie akceptowałem) wróciłem na CXP i byłem zalogowany jako rakoczyn@centrumxp.pl. Jak pisałem w [url=http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=160510]TYM TEMACIE[/url] aktywacja została dokonana dopiero ok. godz. 20:20. Przed po zalogowaniu dostawałem informację "Konto aktywowane pomyślnie" (o czym pisałem w tamtym temacie, a co było nie prawdą)

  • Kuba 27.06.2008 18:37:18

    [quote=Rakoczyn] Zarejestrowałem się tak jak polecaliście. Potem wylogowałem się z liveID (nic nie akceptowałem) wróciłem na CXP i byłem zalogowany jako rakoczyn@centrumxp.pl. Jak pisałem w [url=http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=160510]TYM TEMACIE[/url] aktywacja została dokonana dopiero ok. godz. 20:20. Przed po zalogowaniu dostawałem informację "Konto aktywowane pomyślnie" (o czym pisałem w tamtym temacie, a co było nie prawdą)[/quote] I w ogóle nie akceptowałeś żadnej zgody na wysłanie danych? :-)

Gotów bym był przyznać się nawet do 3 błędów gdyby nie drobiazgi(?): 1. tekst przez gusioa przywołany, a z ustawy zaczerpnięty - jednak nie powołując isę, kolejny raz na prawników ( pewnie znowu tych samych nie Twoich - to nie zarzut, a przywołanie poprzedniej Twej wypowiedzi na temat "opinii prawników ) ), raczył przeczytać ze zrozumieniem i wskazął dlaczego istnieje oblig, a nie wybór skoro nie podajesz podstawy prawnej - dobrowolność rejestracji, a zgody na przetwarzanie to nie jest to samo. Dlatego też, co ze zmutkiem konstatuję, nie mam za co Cię przepraszać, ani do czego się przyznawać. 2. Siedziba/adres zamieszania - sprawa wyglada podobnie, bowiem co prawda jesteś przedsiębiorća, ale osobą fizyczną przede wszystkim więc , choć pewnie mozan tu spekulować co ustawodawca miał na myśli należy uznać, że działał on racjonalnie i stąd zapis brzmi tak, a nie inaczej. W tym wypadku, choć raczej gwoli czystości zasad niż rzeczywistego zawinienia przez Ciebie co do wykładni , też nie mogę się pokajać. 3. Tu oś spory, choć jak napisałem poprzenio gotów jestem przyjąć opis na dzis - jest nadal dość jasna. Na stronie przekierowujacej z "zaloguj" brak jest "ptaszka", a tym samym nie mogę się niezgodzić, a się w tym trybie zalogować - przynajmniej tak to wygląda od strony kogoś kto nie przechodzi dalej obowaiając się tego o czym ciągle piszę. Nadal więc muszę Ci wierzyć na slowo, że mogę ise zalogować przez liveID, a nie musze się godzić na to by nastąpiło to przez - tym razem to bardziej do MS niż Ciebie - "anonimowy identyfikator" - taka zbitka jest frazeologicznie, a i logicznie dość zabawna. W końcu jeżeli - trzeci raz dopraszam sie odpowiedzi - mogę korzystać z konta po staremu - nick + hasło - to czy aktywacja tego zmigrowanego konta nadal prowadzi mnie do efektu w postaci logowanie przez LiveID, a to zdaje isę wynikać z treści postów Rakoczyna, z topicu obok? Jeżeli tak jest to .. kółko się nie tylko zamyka, ale ównież wymusza na mnie używanie konta założonego gdzie indziej i w innym celu, a tych którzy nie mają dla MS szczególnego nabożeństwa prowadzi do bliższych kontaktów z produktami tej firmy. Tak więc rownież w tym wypadku mam nadal nie dające się rozwiać - może zmieniłbym zdanie po dokonaniu migracji i sprawdzeniu co dalej, po logowaniu do live, się pokazuje, ale to chyba jednak nie jest ta droga, że ja mam eksperymentować bo Wam się tak podoba. Mam te atpliwości nie tylko z racji tego o czym napisąłem i doświadczeń związanych z tym co przez te ostatnie dwa dni się pozmieniało w óznych miejscach z migracja związanych, ale i dlatego, że nie mam żadnej gwarancji co będzie jutro. dlatego i tu nie iwdzę powodu by Ciebie czy kogokolwiek za coś przepraszać lub się do błędu przyznawać. Chociaż może nie - może jednak powinienem przeprosić przynajmniej niektórych Użytkowników za to, że .......... mam o Nich tak niskie mniemanie, że uznałem, iż [b]chyba[/b] jednak nie wiedzą co czynią. I takie przeprosiny niniejszym składam. PS. Nt. "anonimowości" między ms, a cxp mnie już nie przekonuj, bo wyjdzie na to, że - mimo całej mojej niewiedzy co do tego jak sie "nadzoruje" servery - więcej wiem o zawartości, które z logów mozna wyciągnać niż ci , którzy się tym prawie(?) zawodowo zajmują.
Rebe
Dodano
27.06.2008 15:12:01
  • Kuba 27.06.2008 18:29:39

    [quote=Rebe]3. Tu oś spory, choć jak napisałem poprzenio gotów jestem przyjąć opis na dzis - jest nadal dość jasna. Na stronie przekierowujacej z "zaloguj" brak jest "ptaszka", a tym samym nie mogę się niezgodzić, a się w tym trybie zalogować - przynajmniej tak to wygląda od strony kogoś kto nie przechodzi dalej obowaiając się tego o czym ciągle piszę. Nadal więc muszę Ci wierzyć na slowo, że mogę ise zalogować przez liveID, a nie musze się godzić na to by nastąpiło to przez - tym razem to bardziej do MS niż Ciebie - "anonimowy identyfikator" - taka zbitka jest frazeologicznie, a i logicznie dość zabawna. [/quote] Zapomniałem na to odpisać. No więc za niedługo zostanie tylko logowanie Windows Live ID, więc uyżytkownik chcąc korzystać z portalu będzie musiał podczas rejestrowania konta wyrazić zgodę na przesłanie danych z MS do CXP. NIe wyrażenie zgody będzie się wiązało z ograniczonym dostępem do Portalu. Zgoda następuje tylko i wyłącznie podczas rejestracji i tylko wtedy Microsoft przesyła nam dane na których wysłanie zgodnie z prawem musi mieć pozwolenie. DLatego w czasie logowania nie ma żadnego "ptaszka" - jak ty byś chciał. Potem, przy każdym logowaniu przesyłany jest tylko anonimowy identyfikator, który nie podlega ustawie o ochronie danych osobowych. Tak więc podsumowując: nie msusiz wyrażać zgody na pzresłanie danych, ale może to spowodować, ze nie otrzymasz pełnego dostępu do Portalu.

Jak widzę wycofujesz się ze swoich zarzutów. Tylko jakoś pokrętnie. Teraz nie bądź tchórzem, przyznaj wprost: pomyliłeś się, popełniłeś błąd. Zmiany? Nic nie zmienialiśmy - znajdź jednego użytkownika, który aktywował swoje konto bez zezwolenia na przesyłanie danych do CXP. Poczytaj sobie SDK Windows Live ID. Przemyśl wszystko. Czy naprawdę jesteś tak naiwny, że zdaje Ci się, ze korporacja, która zatrudnia górę prawników, nagle doszła do wniosku: "o tak, Rebe ma racje, przesyłanie danych bez pozwolenia jest niezgodne z prawem" i szybko to wprowadzili? To się kupy nie trzyma, bo te szybkie poprawki musiał by Microsoft na swoich stronach wprowadzać, a ty piszesz, ze JA szybko coś zmieniłem. BZDURA. Powtarzam, nie było i nie ma innej możliwości przesłania danych jak tylko po akceptacji przez użytkownika na stronach Microsoftu. I proszę nie odwracaj kota ogonem. Dyskusja zaczęła się od: [quote=Rebe]... a w dodatku opis na stronie logowania do liveID wskazuje wyraźnie, że kłopoty z definicjami językowymi obejmują również pojęcie anonimowości.[/quote] [quote=Rebe] rejestrując się w bazie MS nie godziłem się na przekazywanie moich danych na zewnątrz, poza tym co sam wybrałem w opcjach profilu z "paszportem" związanych.[/quote] Wziąłem więc MS w obronę, bo twoje oskarżenie było bezpodstawne. Albo nie wyraziłeś zgody i Portal CXP cię nie rozpoznaje, albo ją wyraziłeś i kłamiesz pisząc, że nic takiego nie zrobiłeś. [quote=Rebe]Znowu od tyłu i bez cytaów, a hasłowo : Micorsoft - tak, o to mi chodziło. Tylko, że - co bezsprzecznie widać po prześledzeniu całego wątku...[/quote] Więc proszę prześledź wątek, ja od początku pisałem: [quote=Kuba]Rebe, powtarzam, żadne dane osobowe (w tym e-mail, nazwa użytkownika, hasło, etc) NIE SA przekazywane z serwerów Microsoftu BEZ WYRAŻNEJ ZGODY I WIEDZY użytkownika. [/quote] Coś ci się nie zgadza? [quote=Rebe] Hasło - nie powtarzaj mi tej mantry o braku mozliwości, bo czy hasło wygląda - w logach serwera - qwerty czy trż jest przerobione na 123456 lub inne ****** to nei ma znaczenia - nadal jest to identyfikacja użytkownika. To było dla wyjasnienia - cały czas tego samego ( też mam swoją mantrę ). Przyjmuję jednak - o czym bezpośrednio wyżej napisałem Twoje wyjasnienie stanu na dziś.[/quote] Znowu odwracasz kota ogonem: pisałeś takie coś: [quote=Rebe]jeżeli loguję się na strone cxp przy użyciu danych dla live to oznacza, że poznajesz mego nicka i hasło z live właśnie[/quote] Powtarzam po raz trzeci: - użytkownicy nie logują się na stronach CXP, tylko na stroanch Microsoftu, my nie mamy dostępu do logów MS, aby to hasło sprawdzić. Więc to co piszesz to nieprawda. - MS w czasie logowani nie wysyła nam żadnych danych po za unikalnym identyfikatorem składający się z ciągu losowych znaków - Podczas aktywacji konta tylko i wyłącznie w przypadku jeśli użytkownik sam wyraził zgodę na przesłanie danych, jest nam wysyłany login Windows Live ID. Hasło nigdy, nie ma takiej możliwości.
Kuba
Dodano
27.06.2008 13:54:08
A ja to pytanie mam: Czytam sobie ten temat i Rebe gdzieś na początku pisał, że: Art. 24 ust. 1 pkt 4 Ustawy o ochronie danych osobowych brzmi " W przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator danych jest obowiązany poinformować tę osobę o: dobrowolności albo obowiązku podania danych, a [b]jeżeli taki obowiązek istnieje, o jego podstawie prawnej[/b]. ". No i wchodzę ja sobie na stronę rejestracji i czytam to, co przy ptaszku stoi: Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez pana Jakuba Hryciuka prowadzącego firmę pod nazwą CentrumXP.pl Hryciuk Jakub z siedzibą w Woźnikach, 42-289, ul Tarnogórska 21, w celach realizacji procesu rejestracji w Portalu zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883). CentrumXP.pl jako administrator danych osobowych, w rozumieniu przepisów Ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883), uprzejmie informuje, że przysługuje Pani/Panu możliwość kontroli i wglądu do przetwarzanych danych osobowych, które Panią/Pana dotyczą. Zaznaczenie pola oznacza akceptację powyższych postanowień. [u]W świetle obowiązującego prawa, [b]akceptacja powyższych postanowień jest niezbędna[/b] do pomyślnego przeprowadzenia rejestracji i późniejszej obsługi użytkowników serwisu[/u] Na jakiej podstawie?
gusioo
Dodano
27.06.2008 13:39:30
  • Kuba 27.06.2008 14:02:52

    [quote=gusioo]A ja to pytanie mam: Czytam sobie ten temat i Rebe gdzieś na początku pisał, że: Art. 24 ust. 1 pkt 4 Ustawy o ochronie danych osobowych brzmi " W przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator danych jest obowiązany poinformować tę osobę o: dobrowolności albo obowiązku podania danych, a [b]jeżeli taki obowiązek istnieje, o jego podstawie prawnej[/b]. ". No i wchodzę ja sobie na stronę rejestracji i czytam to, co przy ptaszku stoi: Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez pana Jakuba Hryciuka prowadzącego firmę pod nazwą CentrumXP.pl Hryciuk Jakub z siedzibą w Woźnikach, 42-289, ul Tarnogórska 21, w celach realizacji procesu rejestracji w Portalu zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883). CentrumXP.pl jako administrator danych osobowych, w rozumieniu przepisów Ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883), uprzejmie informuje, że przysługuje Pani/Panu możliwość kontroli i wglądu do przetwarzanych danych osobowych, które Panią/Pana dotyczą. Zaznaczenie pola oznacza akceptację powyższych postanowień. [u]W świetle obowiązującego prawa, [b]akceptacja powyższych postanowień jest niezbędna[/b] do pomyślnego przeprowadzenia rejestracji i późniejszej obsługi użytkowników serwisu[/u] Na jakiej podstawie?[/quote] Zakładanie kont w Portalu odbywa się na zasadzie pełnej dobrowolności. Jednak użytkownik przyjmuje do wiadomości, że niepodanie danych osobowych może faktycznie uniemożliwić rejestrację. I tym temacie (akceptacja zgody w "kroku 1." rejesytracji) nie będę już dyskutował, bo to jest stanowisko prawników, którzy dbali o to, aby ta cała migracja odbyła się zgodnie z prawem. Jeśli dalej uważasz, że coś tutaj jest niezgodne z prawem, musisz sobie z tym jakoś już sam radzić, ja ci pomóc bardziej nie potrafię. Już kiedyś ktoś starał mi się udowodnić bzdury, szarpnnąłem się na opinie prawną na piśmie. Więcej nie będę. Rebe: czekam, aż albo przyznasz się do błędu, co uznam za przeprosiny, albo napiszesz jasno, która część całej migracji jest niezgodna z prawem. Już chyab wystarczająco długo udowadniałem i odpowiadałem na twoje pytania, abys zrozumiał, że jesteś w ogromnym błędzie.

Znowu od tyłu i bez cytaów, a hasłowo : Baza - czekam na tę informację i dziękuję. Linkedin - napiszę tak - może i był to marzec, ale na pewno nie 2007r., bo być moze wtedy i tka było, ale to co widziałem nie z tego okresu pochodzi - to raz, dwa zaś ( jednak będzie cytat ) [quote]współpracowaliśmy przy Portalu i innych projektach z ponad 50 osobami (dokładnie z 70 z tego co pamiętam)[/quote] - nawet gdyby przyjąć podaną przez Ciebie cezurę to .. widać moja angielszczyzna nie jest tak dobra jak sądziłem ( pewnie powinienem się wstydzić. Choć z drugiej strony jeżeli w jakiej wikipedii czytam: "Employment is a contract between two parties, one being the employer and the other being the employee. An employee may be defined as: "A person in the service of another under any contract of hire, express or implied, oral or written, where the employer has the power or right to control and direct the employee in the material details of how the work is to be performed." Black's Law Dictionary page 471 (5th ed 1979)." to nie do końca jestem przekonany czy współpraca, o której napisąłeś to jest to samo. Micorsoft - tak, o to mi chodziło. Tylko, że - co bezsprzecznie widać po prześledzeniu całego wątku sytuacja na dziś jest, powołuję się na Twój opis, a nie na własne spostrzeżenia, inna niż była wcześniej ( w zw. z czym nie mam kompletnie gwarancji, że za kolenje parę godzin czy dni znowu sie nei zmieni ). Hasło - nie powtarzaj mi tej mantry o braku mozliwości, bo czy hasło wygląda - w logach serwera - qwerty czy trż jest przerobione na 123456 lub inne ****** to nei ma znaczenia - nadal jest to identyfikacja użytkownika. To było dla wyjasnienia - cały czas tego samego ( też mam swoją mantrę ). Przyjmuję jednak - o czym bezpośrednio wyżej napisałem Twoje wyjasnienie stanu na dziś. To na teraz(?) tyle - została sprawa tych mozliwości logowania, z koncowki poprzedniego postu - bo nadal nie wiem czy liveID jest - bedzie docelowym - warunkiem dostepu do dobrodziejstw cxp , czy nie .
Rebe
Dodano
27.06.2008 13:23:29
No to leciem: [quote]Koleś,[/quote] Na familiaryzm trzeba sobie zasłużyc, bo póki co kolejny raz - archiwum dowodem - robisz za ..... - wstaw sobie co chcesz ( i tak wyjdzie, e deszcz pada ). [quote] MA MOŻLIWOŚĆ nie wyrażenia zgody[/quote] - od kiedy, zapytam kontrolnie, bo nie mam zamiaru biegac po tych Waszych - co dnia -nowych - pomyyśłach by sprawdzać czy i co uległo zmianie od czasu pierwszego wytyku. Inna rzecz, że - tak, wiem zaplątąłem się i jestem tępy, alre to chyba normalne, bo musiałem się dostosować do poziomu odpowiedniego by Twoim "kolesiem" zostać - jeżeli wyrażam zgodę i jednak podwiązujecie to - patrz poprzednie posty - jednak występuje związek między danymi Z konta MS, a cxp. Zgodę, to ja sobie mogę wyrazić, ale nie Wam, a gestorowi danych dla live, a tym jest Microsft, który powinien wskazać w opcjach, że możliwość przekazania danych na rzecz cxp. Nie pomnę by tak było. Zresztą nawet jeżeli przyjąć, że "ptaszek" w odpowiednim miejscu profilu ms-owego datyczyć moze i cxp to .. zapis dotyczy bodaj kwestii przesyłania informacji i ofert . [quote] jeśli ktoś deklaruje, ze wyraża zgodę na to, aby CentrumXP.pl powiązało jego konto na CXP z Windows Live ID, to chyba robi to świadomie.[/quote] [b]Chyba[/b] jest w tym wypadku kluczowym słowem, a w dodatku odnosze wrażenie, że wlasnie na nim żerujecie. [quote]proszę napisz, co by musiało nastąpić, abyśmy uznali, ze użytkownik się na to zgadza, bo ja już sam nie wiem!? [/quote] tylko i aż tyle ile napisałem wyżej, a co przytoczę " ja sobie mogę wyrazić, ale nie Wam, a gestorowi danych dla live, a tym jest Microsft,...." - przyczyny tego stanowiska są oczywiste . wystarczy poczytać Ustawę i jakie terms of use ze stron live ( skoro nie zostałem powiadomiony o zmianach to zakładam, że MS tych aerunków nie zmienił - w trosce o własne dobro ). [quote]...jak my mamy poznać hasła do profili Windows Live ID użytkowników??? [/quote] Zdecyduj się, albo wiązecie, albo nie - jeżlei wiążecie to [b]musi[/b] następować przepływ informacji ( celowo nie uzywam słowa "dane" ), a jeżeli nie to ... po co jechać do z Warszawu do Gdańska przez Poznań ? O tym, że istnieje mozliwość, bo macie - sam to przyznałeś, tyle, że w formie zawoalowanej - w poprzendim posice, dane nadmiarowe ( te "cyferki" ) tylko przypominam, żeby udowodnić, że ja przynajmniej staram się czytać ze zrozumieniem. Ad. Linkedin - ja doskonale wiem co w Twoim profilu tam pomieszczonym jest [b]teraz[/b] . Tak jak wiem że nie jestem jedyny, który to widział co się w nim znajdowało wczesniej. może więc zamiast o "ubzduraniu" pisać przypomnij sobie jak to z tym profilem niegdyś było. Teraz już inna sprawa, choć na kanwie tego live cąły czas jak to docelowo ma być w końcu - logowanie przez live czy również inaczej ( np. po staremu )? Jest to o tyle ważka informacja, że gdyby tylko tą drogą "przez poznań" miało się ono odbywać to by znaczło istnienie przymusu założenia konto w.... usłudze/gach Microsoftu. PS. Co z tą indeksacja bazy? - Mimo wszystko chciąłbym wiedzieć czy to błąd czy działanie zamierzone.
Rebe
Dodano
27.06.2008 12:03:15
  • Kuba 27.06.2008 12:42:34

    [quote=Rebe] [quote] MA MOŻLIWOŚĆ nie wyrażenia zgody[/quote] - od kiedy, zapytam kontrolnie, bo nie mam zamiaru biegac po tych Waszych - co dnia -nowych - pomyyśłach by sprawdzać czy i co uległo zmianie od czasu pierwszego wytyku.[/quote] Od momentu w którym wprowadziliśmy Windows Live. Nie ma i nie było prawnie i technicznie innej możliwości przesłania danych MS->CXP jak tylko po zaakceptowaniu przez użytkownika zgody na to. [quote=Rebe]Zgodę, to ja sobie mogę wyrazić, ale nie Wam, a gestorowi danych dla live, a tym jest Microsft, który powinien wskazać w opcjach, że możliwość przekazania danych na rzecz cxp.[/quote] A gdzie ty widziałeś, ze my prosimy o jakąs zgodę na przesłanie danych?????? Przecież o zgodę na wysłanie nam danych prosi Microsoft na swoich stronach, nie my. Użytkownik zezwala firmie Microsoft na wysłanie danych do CXP. [quote=Rebe]Zresztą nawet jeżeli przyjąć, że "ptaszek" w odpowiednim miejscu profilu ms-owego datyczyć moze i cxp to .. zapis dotyczy bodaj kwestii przesyłania informacji i ofert .[/quote] Kolejna zbdura. Użytkownik wyraża zgodę poprzez kliknięcie przycisku "Zazwól na dostęp" nad którym znajduje się jasna deklaracja: "Zezwalaj tej witrynie [www.centrumxp.pl ]na dostęp do moich informacji...". Nie wspomne o tym, ze może kliknąć "Odmów dostepu". [quote=Rebe] [quote] jeśli ktoś deklaruje, ze wyraża zgodę na to, aby CentrumXP.pl powiązało jego konto na CXP z Windows Live ID, to chyba robi to świadomie.[/quote] [b]Chyba[/b] jest w tym wypadku kluczowym słowem, a w dodatku odnosze wrażenie, że wlasnie na nim żerujecie. [/quote] Nie wiem jak wyrażniej można o to spytać. Masz jakiś pomysł? [quote=Rebe] tylko i aż tyle ile napisałem wyżej, a co przytoczę " ja sobie mogę wyrazić, ale nie Wam, a gestorowi danych dla live, a tym jest Microsft,...." - przyczyny tego stanowiska są oczywiste . wystarczy poczytać Ustawę i jakie terms of use ze stron live ( skoro nie zostałem powiadomiony o zmianach to zakładam, że MS tych aerunków nie zmienił - w trosce o własne dobro ). [/quote] No i właśnie tak się dzieje, Microsoft prosi o zgodę na wysłanie danych do CXP! O co ci chodzi? [quote=Rebe] [quote]...jak my mamy poznać hasła do profili Windows Live ID użytkowników??? [/quote] Zdecyduj się, albo wiązecie, albo nie - jeżlei wiążecie to [b]musi[/b] następować przepływ informacji ( celowo nie uzywam słowa "dane" ), a jeżeli nie to ... po co jechać do z Warszawu do Gdańska przez Poznań ? O tym, że istnieje mozliwość, bo macie - sam to przyznałeś, tyle, że w formie zawoalowanej - w poprzendim posice, dane nadmiarowe ( te "cyferki" ) tylko przypominam, żeby udowodnić, że ja przynajmniej staram się czytać ze zrozumieniem. [/quote] Powtarzam: nie ma takiej mozliwości aby Microsoft przesłał nam hasło. NIE MA. Po prostu Microsoft nigdy nie wysyła hasła! Jasne? [quote=Rebe] Ad. Linkedin - ja doskonale wiem co w Twoim profilu tam pomieszczonym jest [b]teraz[/b] . Tak jak wiem że nie jestem jedyny, który to widział co się w nim znajdowało wczesniej. może więc zamiast o "ubzduraniu" pisać przypomnij sobie jak to z tym profilem niegdyś było. [/quote] Chyba od roku nie zmieniałem tego profilu. W każdym razie, możliwe, że gdy marcu 2007 współpracowaliśmy przy Portalu i innych projektach z ponad 50 osobami (dokładnie z 70 z tego co pamiętam) tak tam było napisane. Więc znowu zapytam: o co ci chodzi? Gdzie widzisz jakąś nieścisłość? Pisałeś, że każdy może sobie sprawdzi mój profil - zrób to więc sam, bo masz jakieś bardzo stare informacje. [quote=Rebe] Co z tą indeksacja bazy? - Mimo wszystko chciąłbym wiedzieć czy to błąd czy działanie zamierzone.[/quote] Nie wiem, szczerze. Jak się dowiem, dam Ci znać.

Od tyłu - mogę: Jest takie coś jak Linkedin - mam tłumaczyć dalej czy moze jednak na tym poprzestać, by rozrywki sprawy nieznającym nie dostarczać ? Ja o dupie, Ty o zupie ( nie o przesyłanie danych chodzi - to jest sprawa techniczna ) - jeżeli loguję się na strone cxp przy użyciu danych dla live to oznacza, że poznajesz mego nicka i hasło z live właśnie i możesz je powiązać z konkretną osobą - mną - w cxp. To jest zaś informacja nadmiarowa, której posiadanie przez Ciebie nie jest niczym uzasadnione. W odróżnieniu od tego, że kwestię adresu można załatwić od reki ( ew. zostawić ja jak jest z racji sporu o wykładnie znaczenia pojęcia "osoba fizyczna ), że wystarczy byś wskazał na jakiej podstawie prawnej - zakłądam, że jest taka i wystarczy ją podać - zgoda jest obligatoryjna to wypadek uzycia elementów "cudzej bazy" do wejścia w inną nie mieści się w kategoriach dajacych sie wytłumaczyć. Przynajmniej do casu aż nie nastapi fuzja/inkorporacja czy inne przejęcie Microsoftu przez cxp ( a moze odwrotnie ). Zwróć przy okazji uwagę na to co [url=http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&m=606587#606587] tu [/url] Rakoczyn napisał, jako element dodatkowy, na który sam Administrator bazy live uwagę zwraca. Co prawda to nie jest zwiazane z głownym zagadnieniem jakim nadmiarowość danych jest, ale też stanowi pewien przyczynek do tego co sie stać moze gdy Twoją bazę ktoś spenetruje. PS. Ciąg znaków napisałeś . Pewnie tak to wygląda tylko, że generalna zasada "ukrywania" danych dostępowych tak wygląda, a ich ujawnienie od prozaicznego snadboy'sa przez specyficznego Koalę do wyrafinowanego APRy róznej maści nie stanowi problemu ( na "zwykłym" sofcie się opieram, bo tak - dla potrzeb objasnienia - jest prościej ). To nie chodzi o to czy to zrobisz, ew. czy sie to samo zrobi , ale że zrobić takie powiązanie mozesz, bo masz dane, a mieć ich nie powinieneś z żadnego uzasadnionego powodu. [i]Nie chcę zakładać teamtu więc przy okazji mam pytanie o bazę forumową - usunięcie z niej własnego postu nie powoduje indeksacji ilości odnotowanych wypowiedzi ( spadku licznika ) - to błąd oprogramowania zarządzającego, czy tak ma być ?[/i]
Rebe
Dodano
27.06.2008 09:03:51
  • Kuba 27.06.2008 11:15:38

    [quote=Rebe] jeżeli loguję się na strone cxp przy użyciu danych dla live to oznacza, że poznajesz mego nicka i hasło z live właśnie i możesz je powiązać z konkretną osobą - mną - w cxp. To jest zaś informacja nadmiarowa, której posiadanie przez Ciebie nie jest niczym uzasadnione.[/quote] Koleś, o czym ty piszesz? Mam wrażenie, że sam się już zaplątałeś w swoich bzdurnych wywodach. Przecież każdy użytkownik przed momentem powiązywania danych jest pytany czy wyraża zgodę na to. I każdy MA MOŻLIWOŚĆ nie wyrażenia zgody i wtedy tych danych nie powiązujemy. Więc o jakim nieuzasadnieniu ty piszesz? My nie mamy do czynienia z głąbami, jeśli ktoś deklaruje, ze wyraża zgodę na to, aby CentrumXP.pl powiązało jego konto na CXP z Windows Live ID, to chyba robi to świadomie. To się odbywa na zasadzie całkowitej dowolności, powtarzam, każdy użytkownik może NIE WYRAZIĆ ZGODY NA powiązanie danych. Czy wg Ciebie wyraźna zgoda użytkownika na powiązani danych się nie liczy? Czy to nie jest wystarczające uzasadnienie? Jeśli wg Ciebie nie, to proszę napisz, co by musiało nastąpić, abyśmy uznali, ze użytkownik się na to zgadza, bo ja już sam nie wiem!? Kolejna bzdura to to hasło - logowanie odbywa się na serwerach Microsoftu, jak my mamy poznać hasła do profili Windows Live ID użytkowników??? [quote=Rebe]Od tyłu - mogę: Jest takie coś jak Linkedin - mam tłumaczyć dalej czy moze jednak na tym poprzestać, by rozrywki sprawy nieznającym nie dostarczać ?[/quote] P. S. Właśnie sprawdziłem mój profil na Linkedin - (Self-Employed; 11-50 employees; Information Technology and Services industry). Coś ci się znowu ubzdurało, nie wiem co tutaj "nie uczciwego" ????

Rebe, powtarzam, żadne dane osobowe (w tym e-mail, nazwa użytkownika, hasło, etc) NIE SA przekazywane z serwerów Microsoftu BEZ WYRAŻNEJ ZGODY I WIEDZY użytkownika. Nie wiem co chesz udowodnić, ale nie masz racji. Jedyne co jest przekazywane podczas normlanego logowania to unikalny identyfikaotr, który składa się z ciągu kilkunastu losowych znaków (więc nie sa to dane osobowe) i na tej podstawie my identyfikujemy użytkownika już w Portalu. Czy to takie trudne do zrozumienia? [quote=Rebe] Te wszystkie Twoje postępki są rownie uczciwe jak te o "stanie zatrudnienia" ( My wiemy o co chodzi, a Ty powinieneś to zrozumieć ). [/quote] Nie, nie rozumiem, o co choszi ze "stanem zatrudnienia". Może jaśniej?
Kuba
Dodano
26.06.2008 19:23:26
Kuba koniecznie chcesz żebym napisał ocenę Twoich tłumaczeń ? - Jeżeli tak to poproś. Czy Ty nie potrafisz zrozumieć, że dane do LiveID - adres mailowy i hasło pozwalają Tobie, jako Administrotorowi bazy cxp powiązać konkretnego użytkownika cxp z informacjami w MS ? Mam dwa nazwiska, dwa imiona, dwa adresy zamieszkania, dwa numery telefonów i wszystkie te dane są oczywiście autentyczne i prawdziwe ? Za głupka mnie trzymasz i tyle - nie ja węsze spisek tylko Ty nie masz pojęcia dlaczego dane osobowe podlegają ochronie,a ich udostępnianie podlega takim rygorom. I teraz clou programu - kolejny raz zamiast uzupęłnić braki - adres zamieszkania, podstawa prawna żadania obowiązkowej zgody na przetwarzanie/gromadzenie danych oraz przemyślenie(?) zasadności uzyskania dostepu do danych zgłoszonych w innej bazie - jak zwykle dbasz o moją reputację. Dziękuję postoję chcesz wyłudzić dane - Twoja sprawa, Twój ból i Twoja odpowiedzialność, ale nie licz na to że masz do czynienia z bandą debili. Te wszystkie Twoje postępki są rownie uczciwe jak te o "stanie zatrudnienia" ( My wiemy o co chodzi, a Ty powinieneś to zrozumieć ). PS. Już sie zacznij w ten Rozdział 4 Ustawy wczytywać i sprawdzać jak się bazę czyści... dokumentnie.
Rebe
Dodano
26.06.2008 14:20:41
Żadne dane z serwerów Microsoftu nie są przekazywane CentrumXP.pl bez wyrażnej zgody i wiedzy użytkownika. Naprawdę węszenie spisku nie ma sensu, wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Wiesz mi, Microsoft jest uczulony na takie sprawy, nad każdą taką rzeczą pracuje renomowana kancelaria prawna, nie ma tu miejsca na jakiekolwiek niezgodności z prawem. Twoje wywody zaraz zaczną cię po prostu kompromitować, więc może czas je skończyć.
Kuba
Dodano
26.06.2008 13:59:15
Wywal tę moją wypowiedź i wroć, prosże, do poprzedniej, bo z update'u pwoinno Ci wyjść o co mi chodzi. Gdyby nadal istniały wątpliwości to ..... rejestrujac się w bazie MS nie godziłem się na przekazywanie moich danych na zewnątrz, poza tym co sam wybrałem w opcjach profilu z "paszportem" związanych.
Rebe
Dodano
26.06.2008 13:47:05
gusioo - nie mieszaj w to ITCore, bo - przy całym niesmaku jaki po sobie zostawił - jest to jednak inna sytuacja. Obie łaczone w ITCore społecznosci były na, swego rodzaju, utrzymaniu MS i stąd "Pan kazął, sługa musiał". Tu sytuacja wyglada inaczej, a w dodatku opis na stronie logowania do liveID wskazuje wyraźnie, że kłopoty z definicjami językowymi obejmują ównież pojęcie anonimowości. Własnie zovczłem, że mi Kuba odpisałes, w częsci PS dotyczącej, ale to mnie nie zadowala, bowiem nie jest anonimowe coś co pozwala zidentyfikowac użytkownika. To jednak - jak zwykle u mnei - szczegół semantyczny. Poważniejszą sprawą jest to, że cxp zmusza mnie do ujawnienia informacji związanych z logowaniem do usług Microsoftu, a to juz w żaden sposób nie mieści sie w kategoriach "zwykłego" gromadzenia danych na potrzeby cxp. Im głebiej brniecie w tę "migrację" tym mam więcej watpliwości dotyczących tego na ile Wasze postepowanie jest nie tylko uzasadnione, ale i zgodne z prawem. PS. To juz będzie 3 wątpliwość z Ustawą związana - czyZby do 3x sztuka?
Rebe
Dodano
26.06.2008 13:38:06
  • Kuba 26.06.2008 13:42:08

    [quote=Rebe]... a w dodatku opis na stronie logowania do liveID wskazuje wyraźnie, że kłopoty z definicjami językowymi obejmują ównież pojęcie anonimowości.[/quote] Co masz na myśli?

To na pewno nie to, Kuba, bo nawet jeżeli jedno stare konto by doliczyć, które zresztą nie było aktywowane od czasu zmiany forum ( i to chyba nawet nie tej ostatniej,a pierwszej ) i rzeczywiście szłoby z adresów to...... dwa pierwsze, jak pisałem miały w "ID-zie" Rebe, a trzecie jakieś numerki - link zaś do profilu Rebe. Ale dobrze - przyjąwszy Twój tok rozumowania można domniemywać, że byłem 2x - dwa nicki, dwa konta itp.. To jednak nie zmienia faktu, że 2 nie órwna się 3. Pójdę dalej przy rejestracji użyłem konta pocztowego xyz, potem zmieniłem je na tuw. O ile taki myk by nastapił to baza danych użytkownika powinna być zaktualizowana poprzez usunięcie z niej "starego" konta - adresu poczty. Po coś bowiem sie takie zmiany dokonuje i trudno uznawać, że po każdej mam "biegać" do Administratora bazy ze sprawdzeniem czy aktualizacji dokonał ew. dlaczeog teog nie zrobił - znowu się chyba o Ustawę ocieramy w tym miejscu, bo zmiana = wprowadzenie nowych danych w miejsce starych, a nie zapisanie ich obok. Nie iwem/nie pamiętma czy takich zmian dokonywąłem, ale nawet gdyby to wskazane przeze mnie wątpliwości wcale nie wyjasniają przyczyn "masowych" doręczeń choćbyś nie iwem jak się starał to wytłumaczyć. Tak na marginesie :Czyżby mój poprzedni post składał się włacznie z pkt 1 ? - to raz. Dwa zaś - nadal nie wiem dlaczego nie będac subskrybentem Biuletynu zostałem jego doręczeniem zaszczyconym? - Celowo posługuję się nazewnioctwem stosowanym przez Was, bo ono własnie stanowi o mym prawie do uznawania tych maili za spam. PS. Z zupełnie innej(?0 manki - mam mieszane odczucia, gdy grzebiąc gdzieś tam między rejestracją, migracją i logowaniem trafiam na pola liveID. Nie potrafię bowiem wymysleć czy to jeszcze cxp czy już MS? - I z tym pytaniem Was zostawiam.
Rebe
Dodano
26.06.2008 13:23:11
  • gusioo 26.06.2008 13:29:55

    [quote=Rebe]PS. Z zupełnie innej(?0 manki - mam mieszane odczucia, gdy grzebiąc gdzieś tam między rejestracją, migracją i logowaniem trafiam na pola liveID. Nie potrafię bowiem wymysleć czy to jeszcze cxp czy już MS? - I z tym pytaniem Was zostawiam.[/quote] Wychodzi na to, że MS powiększa swoje bazy - raz już tak było z ITCore - przez co użytkownicy muszą zakładać konto u MS, a to powiększa ilość "builetynów" do odebrania.

  • Kuba 26.06.2008 13:33:45

    [quote=Rebe]Z zupełnie innej(?0 manki - mam mieszane odczucia, gdy grzebiąc gdzieś tam między rejestracją, migracją i logowaniem trafiam na pola liveID. Nie potrafię bowiem wymysleć czy to jeszcze cxp czy już MS? - I z tym pytaniem Was zostawiam.[/quote] Zastanawiajac się nad rozwiązaniem pozwalającym zintegrować logowanie na Portalu (pisałem o tym wyżej) zdecydowaliśmy się na Windows Live ID - słuszne spostrzeżenie. Tzn twój login na CXP będzie przy okazji loginem Windows Live ID. Co to trzeciego maila - możliwe, ze ten trzeci mail to pomyłka systemu, przyznaję się do błędu, szczerze Cię przepraszam. Na pewno jednak nie ma tak, że ktoś zmienił e-mail, a ten stary adres dalej jest grzieś przechowywany u nas. On jest kasowany w momencie twojej aktuwalizacji swoich danych (zgodnie z Ustawą :-)). [quote=gusioo]Wychodzi na to, że MS powiększa swoje bazy - raz już tak było z ITCore - przez co użytkownicy muszą zakładać konto u MS, a to powiększa ilość "builetynów" do odebrania.[/quote] ITCore nie wykorzystywał WIndows LIve ID, masz jakieś kiepskie informacje. Co do biuletynów - ani Microsoft ani CentrumXP.pl na te konta w domenie @centrumxp.pl nie będą wysyłać żadnych biuletynów czy też innych maili, no chyba oczywiście, że użytkownik sam się na nie zapisze. Domyslnie ta skrzynka jest wolna od jakichkolwiek reklam i tym podobnych.

Kuba 1. nie da rady odesłać, bo ich nie archiwizuję. Dwa były na pewno identyczne co do treści i wysłane , co do sekundy, w tym samym czasie - 24 czerwca woca, a trzweci - chyba była óznica w "ID-ach" - w tym kliknąłem do srodka i w efekcie zostąłem doprowadzony do "tabelki" dla Rebe - czyli dalej do mnie. Czas nadejścia tej 3 wiadomości mozesz mniej więcej ustalić patrząc na edycję mego postu w bazie . 2. czytam to co w Aktualnosciach jest i w żaden sposób nie wychodzi mi, że istnieje przymus ponownej rejestracji, sprawę rozszerzenia palety usług chetnym pomijam. Warto przy tym zauważyć, że definicja słownikaowa [url=http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=migracja]migracji[/url] jest daleka od tego, by można było pod nią podciągnąć ten przymus, o którym zresztą dowiaduję się dopiero z Twego postu na forum. 3. Art. 24 ust. 1 pkt 4 Ustawy o ochronie danych osobowych brzmi " W[u] przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator danych jest obowiązany poinformować tę osobę o: dobrowolności albo obowiązku podania danych, a [b]jeżeli taki obowiązek istnieje, o jego podstawie prawnej[/b]. [/u]". 4."Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez pana Jakuba Hryciuka prowadzącego firmę pod nazwą CentrumXP.pl Hryciuk Jakub z siedzibą w Woźnikach, 42-289, ul Tarnogórska 21" - Ja tam się nie znam, ale art. 24. ust. 1 pkt 1 w/w Ustawy brzmi: "W przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator danych jest obowiązany poinformować tę osobę o: " [u]adresie swojej siedziby i pełnej nazwie, a w przypadku [b]gdy administratorem danych jest osoba fizyczna - o miejscu swojego zamieszkania[/b] oraz imieniu i nazwisku[/u]," Chyba więc i w tym miejscu opis "koło ptaszka" nie do końca jest zgodny z wymogiem normy prawnej ( siedziba, a adres zamieszkania to nie jest to samo, choć dane te mogą być identyczne ). Rekapitulując nie istnieją żadne przesłanki by nie tylko dokonywać ponownej rejestracji, jako warunku, sine qua non dalszego, udziału w społecznosci, ale również co najmniej wątpliwy jest, w świetle obecnego brzmienia "oświadczenia woli" osoby dokonującej rejestracji, obowiązkowy charakter zgody . QED. PS. No to se pogadalim, a zostął jeszcze Rozdział 4 Ustawy, którego zapisy też moga być intersujące.
Rebe
Dodano
26.06.2008 11:17:42
[b]Do Kuby[/b] Proszę Cię jako oficjalnego przedstawiciela Centrum XP o oficjalną i autorytatywną odpowiedż na pytanie, czy każdy użytkownik,który nie dokona migracji zostanie pozbawiony dostępu do Forum Centrum XP ?Jeśli tak to czym wytłumaczysz takie stanowisko Centrum? Myślę że właściciel portalu nie do końca przemyślał tę decyzje oraz jej efekty,bo wielu dotychczasowych użytkowników może wyemigrować na inne Fora.W każdym bądż razie niezadowolenie userów jest jak widać duże.
andrzej2y
Dodano
26.06.2008 01:30:46
  • Kuba 26.06.2008 12:55:35

    [quote=andrzej2y][b]Do Kuby[/b] Jeśli tak to czym wytłumaczysz takie stanowisko Centrum? [/quote] Wprowadzamy jednolity sysetm logowania do portalu CentrumXP.pl. Do tej pory każdy użytkownik miał osobne konto w Portalu, osobne na Forum. W tym momencie chcemy, aby jedno logowanie pozwoliło zarówno na dostęp do Portalu oraz Forum. Ma to znacznie ułatwić użytkowom poruszanie się po serwisie. Dodatkowo przy okazji zaoferowaliśmy skrzynkę e-mail w domenie @centrumxp.pl. Wiem z maili od użytkowników, że ta nowość cieszy się pozytywna reakcją, było warto. [quote=Rebe] chyba była óznica w "ID-ach" [/quote] O to mi właśnie chodziło. Prawdopodobnie posiadasz kilka adresów e-mail w naszych bazach, stąd tych maili było więcej niż jeden.

andrzej2y
Dodano:
17.06.2008 18:56:11
Komentarzy:
20
Strona 2 / 3