Czy Centrum XP wzywa do poownej rejestracji?

W dniu dzisiejszym otrzymałem e-mailem wiadomość w ktorej Centrum XP wzywa użytkowników do ponownej rejestracji do subskrypcji i na portalu z ponownym podaniem loginu i hasła!Czy nie jest to przypadkiem podszywanie się pod Centrum XP i próba wyłudzenia danych ?Proszę o zajęcie oficjalnego stanowiska i potwierdzenie lub zdementowanie tej wiadomości(jako wysłanej przez Centrum).

Odpowiedzi: 20

Wrocilem na forum i widze ze .. nie jes dobrze. Cholerka ludzie czemu kazdy jest taki madry w sieci/na forach itp? Kurde forum chyba powstalo by pomagac , a nie utrudnioac zycie. Czy ta cala kłótnia musiala miec miejsce ? Jesli przychodza teraz nowi to po przeczytaniu tego tematu tylko sa zniecheceni do tego forum. Teraz ogolnie juz wiem czemu tak duzo ludzi poznikalo z forum. Nic tylko pogratulować adminowi/adminom (?) , oraz użytkownikom za piekne dzialanie na rzeczy dobra forum. Ehh .. jeszcze calkiem niedawno forum mialo sie dobrze. Jakos nie bylo postow ze cos jest nie tak .. i znowu lubiany lub nie M$ zostal wplatany w konflikt. Interesuje mnie czy ta "migracja" musiala miec miejsce ? Wczesniej jakos nikt nie narzekał ze cos by mu przeszkadzalo. Chyba ze portal ma jakies kozysci finansowe z tego .. sam nie wiem i moze niechce wiedziec. Powiem jedno bylo lepiej niz obecnie .
Ukey
Dodano
01.02.2009 14:29:54
Co poradzę na to, ze niektórzy się obrazili i wykasowali swoje posty? :-)
Kuba
Dodano
26.01.2009 02:23:17
widze, że nieźle postów poznikało i wyszło jakbym pisał sam do siebie w pewnym momecie, nic tylko utrudniać ludzioom życie i zawracać dupe
Small Mike
Dodano
24.01.2009 20:13:28
Cóż za temat. [b]Kuba[/b], z tą niespodzianką to po całości pociągnąłeś. Zadziwiła mnie twoja odpowiedź. Niespodzianka ? Dostęp do artykułów typu HOW2 w których zawarta wiedza intuicyjna ? [b]Small Mike[/b] wystrzeliłeś z tym hasłem.. jak i innymi wypowiedziami ! Szkoda słów, nawet nie skomentuję tylko poprę wypowiedź [b]gusioo[/b]. [b]Small Mike[/b] - Jaki masz podpis to każdego indywidualna sprawa ale pozwolę sobie jest na nic ;) [code]Przechowywać i wykorzystywać cudzą własność intelektualną również można. Pytanie tylko czy ma się do tego prawo. [/code] ..niektórzy i sumienia nie mają.
WaGonik
Dodano
18.07.2008 01:24:02
Żadać można wszystkiego, pytanie tylko czy ma się do tego prawo.
Kuba
Dodano
05.07.2008 14:12:52
  • kierofca 17.07.2008 11:29:02

    [quote=Kuba]Żadać można wszystkiego, pytanie tylko czy ma się do tego prawo.[/quote] Przechowywać i wykorzystywać cudzą własność intelektualną również można. Pytanie tylko czy ma się do tego prawo.

  • Kuba 19.07.2008 00:59:15

    [quote=kierofca][quote=Kuba]Żadać można wszystkiego, pytanie tylko czy ma się do tego prawo.[/quote] Przechowywać i wykorzystywać cudzą własność intelektualną również można. Pytanie tylko czy ma się do tego prawo.[/quote] My akurat mamy.

  • gusioo 21.07.2008 11:18:46

    [quote=Kuba]My akurat mamy.[/quote] A jakaś podstawa prawna? Bo wiesz, gów*o, przyczepione do okrętu też wołało: Płyniemy! Wyjaśnij mi, proszę, kto stoi z "my" bo jakoś tego nie widzę. Ponoć Ty jesteś włascicielem, a cały czas piszesz jakoby właścicieli było więcej. Czyżby, przezornie, rozmywasz ewentualną odpowiedzialność: "bo to nie ja tylko my". PS. W prawie karnym skarbowym funkcjonuje pojęcie "firmanctwo" - to wtedy gdy ktoś jest podstawiony , a korzyści osiąga ktoś inny - czy ta liczba mnoga stąd właśnie się brać może.

Ja tam adwokatem Rebe nie jestem - ale IMO nadal ma prawo nimi zarządzać.
gusioo
Dodano
05.07.2008 14:05:26
Oczywiście zgadzam się z tobą, zarówno autorskie prawo osobiste jak i majątkowe należą do Rebe, w związku z czym, podejmując decyzję na opublikowanie swoich "utworów" na forum udzilił nam dorozumianej licencji niewyłącznej na publikowanie tych postów właśnie na tym forum. W zwiazku z czym mamy pełne prawo na publikowanie tych postów i nie mamy obowiązku na jego żądanie tego usuwać.
Kuba
Dodano
05.07.2008 12:58:52
W takim razie polecam lekturę, skądinąd mojej ulubionej ustawy, o prawach autorskich i prawach pokrewnych, w której czytamy: Rozdział 3 (Oddział 1, Art. 16): "Jeśli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną w czasie i niepodlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem, a w szczególności: 1) Autorstwa utworu; (...) 5) Nadzoru nad sposobem korzystania z utworu. W takim wypadu Rebe ma pełne prawo [b]żądać[/b] usunięcia postów, a jego prośba wynikała z wrodzonej kultury. Zaś co do "my nie możnemy" to oczywiście "Wy nie", ale Ty - jako administrator bazy danych - możesz i musisz.
gusioo
Dodano
05.07.2008 12:40:48
Tej prośby nie spełnimy, sorry.
Kuba
Dodano
05.07.2008 12:18:54
Rebe dziękuje za już i prosi o te same kroki w pozostałej części realizacyjnej wniosku. Gdyby kto nie wiedział o co chodzi to posty nadal są przypisane do Jego nicka, a chyba głównym "efektem" usunięcia kogoś z bazy jest zmiana autora na Anonymous. Sam coś na ten temat mogę powiedzić.
gusioo
Dodano
05.07.2008 11:55:57
Zgodnie z prośbą, usunęliśmy z bazy wszystkie dane osobowe Rebego. Dodam jeszcze, że do końca miesiąca wprowadzimy możliwość szybkiej rejestracji/logowania na forum i w portalu. Z opcji tej będą mogli skorzystać np. użytkownicy, którzy nie chcą korzystać z Windows Live ID. Jednak oni nie otrzymają skrzynki e-mail w domenie @centrumxp.pl oraz 5 GB na e-dysku. Użytkownicy zalogowani za pomocą Windows Live ID będa oczywiscie nadal rozpoznawani przez Portal i nie będa musieli się dodatkowo logować na CXP.
Kuba
Dodano
05.07.2008 02:37:49
Floodnę se - Zostałem poproszony przez Rebe o drobną przysługę - jako, że darzę go ogromną sympatią spełniam to, o co mnie poprosił: [quote] Korzystając z uprzejmosci jednego z Użytkowników forum pozwalam sobie, za Jego pośrednictwem, przekazać poniższe informacje: Skoro[quote]"Twoje konto zostało zmigrowane na Windows Live ID. Możesz zalogować się na forum klikając na link poniżej."[/quote] mimo, że moje stanowisko w tej sprawie było jasne i zostało wyrażone w spsób formalny to nie widze przeszkód by udostępnić, dane, które oficjalnie przecież nie istnieją: [quote][b]"Twoj login: Rebe@centrumxp.pl" "Twoje hasło: XcNaYzCi"[/b][/quote] Mimo upływu kilku dni od złożenia "prośby" dot. usunięcia konta - konto to nie tylko login i hasło, o czym przypominam tym, którzy "wiedzą lepiej" - nic się w tej sprawie, jak widać nie zmieniło. Teraz zaś doszła jeszcze "niedogodność" w postaci pozbawienia mnie możliwości czynnego dostepu do własnych wypowiedzi. Oczekuję więc spełnienia postulatu dotyczącego "zubożenia" bazy. Świadomy trudności jakie wypełnienie prawem przewidzianego obowiązku moze nieść dla Własciciela cxp, a zarazem administratora bazy, osmielam się napisać, iż ... to akurat mnie nie interesuje i snu z oczu nie spędza. skoro bowiem ktos na siebie obowiązki przyjmuje to musi być w stanie umieć sobie z nimi radzić. PS. Zegar tyka, licznik bije, a terminy administracyjne biegną nieubłaganie. Rebe[/quote]
gusioo
Dodano
03.07.2008 12:40:39
Google jak zawsze mnie nie zawiodło, więc już wiem, bo języka polskiego już się nie uczę.
Small Mike
Dodano
02.07.2008 22:10:33
  • gusioo 02.07.2008 22:14:58

    [quote=Small Mike]Google jak zawsze mnie nie zawiodło, więc już wiem, bo języka polskiego już się nie uczę.[/quote] A kiedykolwiek się uczyłeś? Czy "piórnik, komputer, minimalizacja".

nie chce mi się czytać ustaw szczerze mówiąć na Wiedzy o Społeczeństwie wymagali, że się nauczyć chyba wielu wielu ustaw ale niestety komputer miniaturyzacja, piórnik czy butelka koli :^o taka Polska. Ale jeśli gusioo tak mówisz i tak jest to spoko niech usuną wszystkie posty Rebe'go :P w końcu tego zarządał.
Small Mike
Dodano
02.07.2008 20:49:27
  • gusioo 02.07.2008 21:54:28

    [quote=Small Mike]nie chce mi się czytać ustaw szczerze mówiąć na Wiedzy o Społeczeństwie wymagali, że się nauczyć chyba wielu wielu ustaw ale niestety komputer miniaturyzacja, piórnik czy butelka koli :^o taka Polska.[/quote] "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" - czyje to, to zapytaj pani od polskiego bo wątpię żebyś wiedział.

Rebe daj hasło :D, jak tak na serio odchodzisz to goodluck and goodbye. A twoje posty przeszły na własność forum i już.
Small Mike
Dodano
30.06.2008 22:47:16
  • gusioo 01.07.2008 11:01:33

    [quote=Small Mike]A twoje posty przeszły na własność forum i już.[/quote] Głupi jesteś - pierw poczytaj ustawę o prawach autorskich i prawach pokrewnych, potem ją zrozum - szczególnie ten fragment o prawach majątkowych i osobistych i zrozum, których [b]można[/b] się zrzec, a których nie. Potem przeczytaj to co napisałeś, a ja zayctowałem i walnij się w czoło. Moje posty są moją własnością i nawet nie muszę nigdzie wstawiać copyright'ów. Można je uznać za utwory "literackie", a takowe są chronione od zaistnienia na trwałym nośniku (papierze toaletowym lub... bazie danych).

Skoro zostałem przywołany do tablicy pozwolę sobie zabrać głos. Być może pamięć moja już nie ta co kiedyś, ale nie przypominam sobie, żebym wskazywał możliwość usuwania kont wraz z całym dorobkiem w postaci postów. Samo konto oczywiście można usunąć, ale posty nie przepadają, mało tego, nadal są podpisane. Już nawet nie biorąc pod uwagę tego, że wykastrowane z Twoich wypowiedzi tematy w 80% nadają się do kosza, to opcja z ręcznym usuwaniem pojedynczych odpowiedzi za pomocą opcji zawartych w skrypcie forum przy Twoim dorobku odpada, tam samo jak grzebanie w bazie danych. Tu się możemy spierać czyją własnością są wypowiedzi opublikowane na forum, ale gdybym zdecydował się je usunąć postąpiłbym co najmniej nielogicznie, 4 i pół roku stażu, dziesiątki godzin spędzonych na pomaganiu innym. Pozbawione sensu jest również - tu ewentualnie uprzedzam - kategoryczne żądanie od nas takiego kroku. Zastanówcie się, ochłońcie i dopiero potem za jakaś dyskusję się bierzcie. Unoszenie się honorem w tym momencie niczego dobrego nie przyniesie.
Bobi
Dodano
29.06.2008 00:53:00
[quote]uyżytkownik chcąc korzystać z portalu będzie musiał podczas rejestrowania konta wyrazić zgodę na przesłanie danych z MS do CXP. NIe wyrażenie zgody będzie się wiązało z ograniczonym dostępem do Portalu. [/quote] Co to jest ograniczony dostęp - prawo czytania czy brak wodotrysków w postaci e-dysków, skrzynek itp.? To chyba jest pytanie o konkrety i żadnych podtekstów pod nie nie podciągniesz, a dlaczego o to pytam nie powinno być trudno się domyśleć. PS. Coś mi dalej wychodzi, że jeżeli ja się pogubiłem, co mi wytykałeś pare razy, to nie jestem w tym osamotniony- [u]jest zgoda, ale ma być zgoda, bo nie ma zgody, "od czasu...." nie ma przesyłu danych[/u] ( co mozna odczytać dość specyficznie ),[u] ale przesył danych będzie[/u]. - Zdaję sobie spraę z tego, że to co podkreśliłem brzmi dość bełkotliwie. Nie poczuwam się jednak do winy przy tworzeniu tego bełkotu - ja tylko dokonałem "kompresji".
Rebe
Dodano
28.06.2008 09:38:36
  • Kuba 28.06.2008 16:06:06

    [quote=Rebe]Co to jest ograniczony dostęp - prawo czytania czy brak wodotrysków w postaci e-dysków, skrzynek itp.? [/quote] niespodzianka

  • Rebe 28.06.2008 16:50:40

    [quote=Kuba][quote=Rebe]Co to jest ograniczony dostęp - prawo czytania czy brak wodotrysków w postaci e-dysków, skrzynek itp.? [/quote] niespodzianka[/quote] Powalony, przez Ciebie, błyskotliwym dowcipem poddaję się. Nie pozostaje mi więc nic innego niż już teraz uprzedzić Twe działania i skończyć zabawę. Żeby nie było niedomówień - [b]proszę o usunięcie konta, wraz z "dorobkiem"[/b] - to jest możliwe, bo Bobi taką opcję wskazywał - "dziury" to nie moje zmartwienie - w wątku niedawnym. Chyba nie muszę, Kuba, wskazywać konkretnej podstawy prawnej i to nawet nie dlatego, żeś w Ustawie biegły ( zresztą i artykuł stosowny był w tym topicu wymieniany ), ale z tego powodu, że skoro w przywołanej wypowiedzi Bobiego nie było mowy o zbędym formaliźmie to i nie istnieje, wg mnie, przyczyna, bym miał być, w tej sprawie, traktowany inaczej niż inni Użytkownicy. I - oczywiście, o ile te same rozwiązania masz, Kuba, zamiar wprowadzić na jamie to w chwili ich tam wdrożenia potraktuj moje dane i posty tamże zarejestrowane i umieszczone w sposób taki, o jaki tu proszę. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim Współużytkownikom, którzy mi - w rozwiązywaniu problemów - pomagali. Tych, którym na odcisk raz czy dwa nadapnąłem formą czy treścią swych wypowiedzi, prosić o wyrozumiałość i niechowanie urazy. Zaś wszystkim życzyć zadowolenia z bezawaryjnego sprzętu i działających systemu oraz aplikacji na nim zainstalowanych. PS. Też się cieszę, że Ci ulżyło i w końcu swego dopiąłeś. Pomnij tylko, że będę umiał sprawdzić czy mej prośbie stało się zadość w całości.

W bazie mam zapisane, że w związku z twoim kontem od nas wyszła jedna proźba o dane: o 20.20. NIe wiem więc skąd serwer miał je między 15 a 20. Może jakiś pracownik Microsoftu zaakceptował tę zgodę sam za Ciebie i jednocześnie nasz serwer z własnej inicjatywy wysłał proźbę o wysłanie danych. A potem ktoś się wkradł i w bazie zmienił godzine na 20.20, tak dla niepoznaki ;-)
Kuba
Dodano
27.06.2008 23:33:17
Mówie jak było, pisało Rakoczyn@centrumxp.pl przed godz. 20:20. Nie wiem czy jest to równoznaczne z połączeniem z LiveID, ale tak to wyglądało.
Rakoczyn
Dodano
27.06.2008 19:29:41
To nie mogło się wyświetlić przed 20.20. Skojarzenie twojego konta na CXP z loginem Windows Live ID nastąpiło dopiero o 20.20 (tak wynika z logów :-)), i po tej godzinie mogłeś być rozpoznany na portalu. Jest możliwe, ze byłeś wcześniej zalogowany, ale jako "anonimowy" użytkownik (bez rozpoznania Windows Live ID).
Kuba
Dodano
27.06.2008 19:14:22
andrzej2y
Dodano:
17.06.2008 18:56:11
Komentarzy:
20
Strona 1 / 3