Czarne Pasy w Menu Ie8

Mam taki problem że w gornym menu IE 8 -- w miejscach gdzie jest Menu widze czarny pasek . --usterka wystąpila samoistnie ( rano włanczam kompa wszystko ok -- wieczorem włanczam widze czarny pas ) -- nic w tym czasie nie było instalowane na kompie -- ta usterka chyba wystapila dzien po tym jak instalowała się jakaś nadzwyczajna pilna ( po za planem ) łatka . -- używam stylu okien klasyczny Windows ( ten z win Me ) , jak zmienie na chile styl na WindowsXp i wrodze do kalsycznego to IE poprawnie wyswietla ten obszar . Niestety tylko do restartu kompa . co zrobić żeby przywrócić poprawne wyświetlanie . Próbowałem już reinstalować IE8 i resetować jego ustawienia -- reinstalacja pomaga tylko do restartu . Kiedyś coś podobnego widziałem na innym kompie gdy zostały zainstalowane stery od NVIDI i chyba nadpisały jakiś plik od IE ---ale wtedy pomagala reinstalacja IE .

Odpowiedzi: 3

Zacznij od włączania zamiast włanczania. Podejrzewam jakąś słabość rejestru. Wszak stamtąd aplikacje czerpią swą wiedzę o wyglądzie. Może czas go solidnie wytrzepać?
XanTyp
Dodano
10.08.2010 23:16:56
  • phi2 13.08.2010 19:46:02

    [quote=XanTyp]Zacznij od włączania zamiast włanczania. Podejrzewam jakąś słabość rejestru. Wszak stamtąd aplikacje czerpią swą wiedzę o wyglądzie. Może czas go solidnie wytrzepać?[/quote] skan rejestru za pomoca programu CCleaner nic nie zmienil . oto jak wygladała sytuacja w mijajacym tygodniu -- poniedziałęk ,są pasy , zmieniam styl na "styl win xp" po czym na "styl klasyczny" , pasy znikają -- środa rano pasó nie ma , włanczam kompa popołudniu pasy są ( zawsze pojawiaja się popołudniu ), zmieniam kolo dla menu na szary , oczywiście wszystkie plikacje na ta zmiane reagują oprócz IE , zmieniam styl na "xp" po czym na klasyczny , pasy znikają . -- czwartek ściagaja się 10 aktualizacji . -- piątek , rano włąnczam kompa IE wygłąda nnormalnie , popołudniu są pasy . Dodatkowo zauważyłem że na dole IE pole w któym ustawia się powiekszenie strony ( prawy dolny róg ) - ikonka lupki jak i liczba są przesunięte do góry o kilka pikseli i nieżnacznie mniejsze . zmiana stylu na "xp" i spowrotem na klasyczny przywraca temu elemenowi graficznemy właściwe proporcje i położenie . czym w takim razie czyścic ten rejest ?? jakiego wpisu szukać ?? edit -- znalazłem takiego linka http://support.microsoft.com/kb/962963 -- chwilowo rozwiazał problem . zobacze czy na stałe .

Być może nic nie da, a może okaże się, że ponowna instalacja łaty nie sprawi tego problemu. Poza tym - aktualizuję swój system z automatu i nie zauważyłem takich niespodzianek. Więc w sumie nie przekonujesz mnie, twierdząc że to na pewno jest przyczyną.
XanTyp
Dodano
07.08.2010 17:02:32
  • phi2 08.08.2010 12:32:29

    [quote=XanTyp]Być może nic nie da, a może okaże się, że ponowna instalacja łaty nie sprawi tego problemu. Poza tym - aktualizuję swój system z automatu i nie zauważyłem takich niespodzianek. Więc w sumie nie przekonujesz mnie, twierdząc że to na pewno jest przyczyną.[/quote] przywrócenie systemu do stanu z 3 sierpnia pomoglo . oczywiscie łatka znowu sie sciagnela -- ale czarne paski sie nie pojawily .

  • phi2 10.08.2010 20:08:59

    [quote=phi2] przywrócenie systemu do stanu z 3 sierpnia pomoglo . oczywiscie łatka znowu sie sciagnela -- ale czarne paski sie nie pojawily .[/quote] pomoglo ale tylko na chwilke -- po dwóch dniach czarne pasy samoistnie powróciły . Rano włanczam kompa wszystko oki , popołudniu włanczam są czarne pasy . jak to naprawić na stałe ??

Przydałby się jakiś screen poglądowy. Tylko niech to nie będzie jakaś koszmarna kobyła rodem z Painta. Próbowałeś przywracania systemu?
XanTyp
Dodano
07.08.2010 13:37:49
  • phi2 07.08.2010 14:46:21

    [quote=XanTyp]Przydałby się jakiś screen poglądowy. Tylko niech to nie będzie jakaś koszmarna kobyła rodem z Painta. Próbowałeś przywracania systemu?[/quote] http://yfrog.com/hqczarnezj nie jest to kobyla . a co da przywracanie ??? anuluje ostanią poprawke -- a windows update ją pewno znowu sciagnie i bedzie ten sam efekt .

phi2
Dodano:
07.08.2010 12:55:16
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1