Core Force - czy ktoś zna ten firewall

Witam, Kumpel zaproponował mi zainstalowanie u siebie tego firewalla. Zacząłem go szukać na naszych (polskich) stronach ale nigdzie nie znalazłem,nawet jakiejś wzmianki. Znalazłem za to na stronie producenta. Jest tam plik instalacyjny i instrukcja do niego. Nieukrywam,że zainteresowała mnie bardzo rozbudowana konfiguracja tego programu (Instrukcja to ok 60 stron w pdf). Ale już na etapie instalacji Windows mi sygnalizował że sam program nie przeszedł testów kompatybilności z Win XP i jest odradzana jego dalsza instalacja. Komunikatów było kilka ale ignorowałem je i zainstalowałem. Ale te komunikaty mnie zastanawiają, czy może pod pozorem firawalla nie ukrywa się jakiś trojan lub rootkit. Do tej pory żaden firewall jaki instalwałem nie pokazywał komunikatu niezgodności z winXP. Dodatkowo na razie poddałem się z konfiguracją ponieważ jest na tyle rozbudowana i program dokładny,że nawet się mnie pyta czy zezwolić na dostęp do pliku tmp firefoxa przy odpalaniu. A nie chciał jakoś tego zapamiętać na stałe to mnie wkurza za każdym razem kilka razy klikanie żeby uruchomić samą przeglądarkę. Co ciekawe przy uruchamianiu Outlooka pokazał mi że łączy się on też ze stroną microsofta zanim zacznie ściągać pocztę. Żaden mój dotychaczasowy program nie był tak dokładny, albo to jest tylko zmyłka żeby ukryć prawdziwe oblicze programu. Pisze o tym tutaj a nie przeglądam forów zagranicznych ponieważ mój angielski jest tak kulawy,że pewnie dżo bym czasu poświecił zanim bym coś przetłumaczył. Mam nadzieje że instrukcje jakoś dam radę sobie przyswoić. Będę wdzięczny za odpowiedzi i sugestie. Znalazłem jedną prezentację i w niej jest napisane,że jest to IPS ale jeszcze tego do końca nie rozgryzłem. Widze,że nikt nie odpowiedział mi na moje pytanie. Poszukałem trochę w necie w trochę w swojej głowie i przypomniało mi się że kiedyś o IPS czytałem. A teraz sobie o tym poczytałem też na necie. Jest to rozwinięcie IDS który słuzył to analizowania ruchu sieciowego w celu wykrywania włamań itp a komunikował on sie z firewallem. IPS też do tego służy ale ma w sobie już firewalla. IPS są stosowane głównie w dużych firmach ze względu na koszty oprogramowania (może to być samo oprogramowanie albo dodatkowe urządznie). CoreForce jest to darmowe oprogramowanie tworzone dla użytkownika prywatnego coś na zasadzie Open Source. Ma bardzo dużo opcji ale i tak mam zamiar je bliżej poznać w wolnej chwili.

Odpowiedzi: 0

studys
Dodano:
01.05.2007 00:09:35
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0