Co zrobić aby starsze gry chodziły na nowym XP'ku – poradnik

Hey. Moźe juź o tym wiecie ( albo i nie zwaźywszy na tematy postów ) ale w Windows XP prof. Jest narzędzie które pozwoli wam cieszyć się starszymi gierkami na xp. Jak i równieź Gierkami nie tak starymi ale dla których nie opracowano wspomagania pod XP. Nazywa się to "Application Compatibility Toolkit" i dostępny jest w katalogu support ools na płycie z XP'kiem prof. ( plik act20.exe ) Ja w ten sposób uratowałem poczciwego Max Payna, Worms Armagedon, Starcrafta. itp.. Jeśli nie chodzą ci jakieś gierki zajrzyj do tego narzędzia. Moźe od dawna masz łatę by to naprawić tylko sam(a) o tym nie wiesz.

Pozdro Rados ( co złego to nie ja tylko ten co sobie poszedł )

Odpowiedzi: 9

Helo Uruchamiasz "Compatibility Administration Tool" Wybierasz program w oknie po lewej stronie. W oknie po prawej wyświetlają się pliki które muszą zostać zmienione. Klikasz na jednego z nich prawym myszy i wybierasz Test Run. W oknie Executable wprowadzasz ścieźkę dostępu do programu. A okno Command line olewasz ( chyba, źe uruchamiasz swój program z jakimiś specjalnymi parametrami ) Wciskasz Go i juź.

Pozdro Rados
Rados
Dodano
31.10.2002 14:50:07
wyjasnijcie mi jak sie uzywa sie tego programu "Application Compatibility Toolkit" bo niebardzo moge dojsc oco tam chodzi (jest po angielsku a ja z anglika niebardzo kumaty :) )
dzieki
SS–Reichsfuhrer
Dodano
31.10.2002 00:24:16
Win potrafi płatać ruźne figle :D
Dark Angel
Dodano
12.10.2002 00:07:06
Tez tak myslalem ale problemy z wywalaniem sie programów maja miejsce nawet na czystym systemie. POdejrzewam, ze problem jednak tkwi w braku zgodnosci. Tylko w takim wypadku czemu wam chodza te programy nie wiem i nie zastanawiam sie nad tym bo mi tez chodza po potraktowaniem ich powyzszym programem :–)

Pozdro Rados
Rados
Dodano
11.10.2002 22:04:42
Rados, a kiedy instalowałeś WinXP, moźe jakieś kilka miesięcy? Albo instalowałeś jakieś programy, które namieszały w systemie. Mi od 2 tyg. gry z obsługą DirectX nie chodzą, sam instalowałem mase progsów. Nic na razie nie robie, bo zamierzam niedługo zrobić reinstalke. I problem sam się zakończy.
JACKoH
Dodano
10.10.2002 23:34:32
Niestety Max Payne wywalał się przy samym wciśnięciu pliku wykonywalnego, a Wormsy startowały ale przy ładowaniu planszy wszystko się kaszaniło. Moźe po zainstalowaniu łat do XP'ka zaczynają chodzić, ale na modemie nie jest łatwo te łaty pościągać :–) Takźe Ja ratowałem się tym sposobem. A nie tylko mi Max Payne nie chodzi. Swego czasu była tu wielka dyskusja na ten temat.

Pozdro Rados
Rados
Dodano
10.10.2002 15:24:35
Podpisuje sie pod wypowiedzią Slay3r oraz JACKoH u mnie jest to samo.Ale dzieki Rados za podpowiedzi :D 8)
Dark Angel
Dodano
10.10.2002 09:39:51
Mi teź te wymienione chodzą. Do starszych gierek uźywam zgodności pod właściwościami pliku z rozszerzeniem "exe", z której gra odpala.
JACKoH
Dodano
10.10.2002 03:08:00
No to się bardzo dziwię źe ci max payne nie chodził, u mnie lata bez rzadnych patchy itp., tak samo wormsy.
SLAY3R
Dodano
09.10.2002 23:11:41
Rados
Dodano:
09.10.2002 21:46:10
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1