Co sądzicie o nowym systemie operacyjnym?

Jak myślicie, czy Longhorn to będzie 'coś'? Czy warto juź zacząć na niego zbierać...? Czy tak jak w przypadku WinXP będą zniźki dla studentów? I coś co mnie od dawna draźni, czy monopolista będzie na siłe nam wpychał WinLonghrona? Proszę o odpowiedź i źyczę miłego dnia!

Odpowiedzi: 20

Ja ze wszystiki forumowiczami chcę pozostawać w przyjacielskich stosunkach. Moźe i czasami, to tak nie wygląda, ale swoje zdanie mam prawo wtrazić :P

Uffff..... Pierwszy komputer poskładany ;) Jeszcze jeden i bedzie cacy.

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH.
Pawek
Dodano
13.12.2003 00:45:11
No widzę źe się chyba pogodziliście :) . A co do twojego pytania godunow:longhorna na razie nie ma do kupienia, chyba źe się potargujesz z Gatesem. Do pobrania linków do no–faków nawet nie znam, a i jeszcze jeśli nie chcesz robić typowego beta–tesu, to ja bym nie radził pobierać(kupa błędów, dziurawy jak kaźdy betowy windows :D ).

Pozdroofka for all.
Lezio111
Dodano
11.12.2003 17:33:56
Tu napisano
6. i ostatnie (tak jak pisał Lezio) – bez dysku twardego – bootojac z CD moźesz zasnąc z nudów zanim cokolwiek się zrobi. TO JEST OSTATECZNOSC. Jedynie takie malutkie "systemiki" jak FRESCO wykorzystują w pełni ideę "bezdyskowych serwerów".
777 procent macie panowie racjii :o :cry: :roll: :idea: :idea: :idea: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


A tak powaźnie To gdzie tego longhorna mozna pobrać zakupić.. pobrać etc.. Aby o nim się mozna było wypowiedzieć ( o weersji beta)..

POzdrawiam
Anonymous
Dodano
11.12.2003 08:14:55
Lezio111:

@Pawek & godunow:nie kłóćcie się, przynajmniej nie w tym miejscu. Szanujmy się, kaźdy ma prawo wypowiedzenia się, sprostowania siebie/kogoś itp. niech nie będzie przelewu karniaków, za wypisywanie nie na temat, czy za bluzgi. Przemyślcie. Oczywiście moźecie zrobić topic:wday i zalety tego i tego i tam kaźdy wypisze zalety i wady ów systemów, wtedy modki nie będą nic miały do pogadania(jak to dobrze się ułoźy).

Proszę to uwaźnie przemyśleć.


Żeby juź nie zakładać nowego topicu, to zakończę temat w tym miejscu.

Na początek nie bedę się rozwiodził na Longhornem, bo juź swoje zdanie na jego tem wyraziłem.

1. Lezio111 juź co nie co wyjaśnił, ja chcę tylko dopowiedzieć.

2. W sprawach Linuxa moźe i nie jestem orłem, ale swoje wiem.

3. Ja tu nie mówię o preparowaniu Windowsów, tylko preparowaniu Linuxa, źeby to jako tako chodziło i wygladało, bo tak jak napisał Lezio sam Linux w swej pierwotnej postaci miesci się na 1 dyskietce. Dopiero dodatki do niego zajmują od cholery (taka choroba :wink: ) miejsca i to one zawierają błędy. Jądro jest ich na szczęście pozbawione i dlatego Linux jest tak stabilny jak wiemy, źe jest stabilny. Pojawiło się mnóstwo prtzekształceń Linuksa (pewnie posiadasz właśnie jedno z nich i zachwalasz błędnie wszystko zamiast swoją "wersję").

4. Czyli wynika z tego, źe z samym Linuxem nic nie zrobisz – za to Windows od zawsze od razu po instalacji dawał pewne pole manewru, przy czym zawsze był względnie prostszy w obsłudze od pierwotnego Linuxa (którego jak wynika z Twoich postów pewnie nigdy na oczy nie widziałeś).

5. Kończąc tą przedłuyzająca się wymianę poglądów (z mojej strony to na pewno nie jest kłótnia) dopowiem tylko, źe nie pisze zalet Windowsa wzdględem pierwotnego Linuxa (który miał inne cele postawione przez autora) oraz jego pierwszych modyfikacji, poniewaź nie starczyłoby miejsca. Twojej jakźe "rewelacyjnej" wersji nie znam, bo nawet nie raczyłeś jej przedstawić z nazwy, więc trudno mi w ciemno pisać co ona ma, a czego nie ma.

6. i ostatnie (tak jak pisał Lezio) – bez dysku twardego – bootojac z CD moźesz zasnąc z nudów zanim cokolwiek się zrobi. TO JEST OSTATECZNOSC. Jedynie takie malutkie "systemiki" jak FRESCO wykorzystują w pełni ideę "bezdyskowych serwerów".

POZDRAWIAM WSZYSTKICH, A W SZCZEGÓLNOŚCI LEZIA111, KTÓRY MIMO ŻE BYĆ MOŻE NIE MIAŁ TAKIEGO ZAMIARU, ALE MI BARDZO POMÓGŁ.
Pawek
Dodano
10.12.2003 20:55:02
Heh, aby mieć post na temat to na początek to co chcę powiedzieć.

Longhorn napewno wniesie nowe źyeczy, typu pasek i róźne inne pierdoły mniej lub więcej waźne. Gates chce wyciągnąć z windy 95 jak nawięcej $$$(moźe i to nie realne, ale szczątki systemu są nawet made in 1981 rok!!!(mówie o dosie, czyli CMD). Winda przechodziła metamorfozy, najpierw z textowego (DOS(to teź się zalicza do tej rodziny)), po ubogą nakładkę graficzną (win 1–3.51 NT), przez windy 95–98se i Me, do windy NT 4.0–5.2 Windows 5.3 to będzie kolejna metamorfoza w postaci w2k–XP pro. Troche wygląd i wnętrze, aź po bardziej skomplikowane nowe dodadkowe kody źródłowe, z nowymi funkcjami. Przełom powinien być w Blackcombu na miarę p4 32 bit do 64 bitowego. Całkiem nowe technologie,nie ulepszanie istniejących. Bezpieczny, stabilny, uniwersalny i prydatny. Te cechy moźe nie tworzą całości w naszych realiach, ale moźe zawsze coś programistą zaświtać w głowie.

A teraz część druga (jak modkom się nie podoba (post na temat jest –––^) to proszę o skasowanie tylko tej części.



Mam pytanie zainstalujsz sobie windows xp co moźezz bez dodatkowej isntalacjii..? Na dysku xp zajmuje 1.5 giga Tyle co linux..


No dobrze. wkładam kompakt Knippixa do cdromu, i jak nie mam 2x odtwarzacz to mi wyswietli qpe. Ale jak nawet mam to...tak jesli wszystko na czym w danej chwili komp operuje, mis być w ramie. 128 conajmniej mb na stojąco bez niczego do roboty. Odtwarzanie filmu +80 conajmniej, gdyź nie ma pagefile, ok.+200 w plecy. Wychodzi +–400 mb ramu. A prędkość fatalna. Dobre bo przy ratowaniu kompa, ale normalnie to kapa.

Heh dystrybucje na dyskietkach są proste. Chodzi mi i Pawkowi o czystego Linuxa, bądź na MAXa okrojonego z wszystkiego. Przykład:FRESCO, Pocket Linux czy BasicLinux. Do 2 mb największy. I kto tu się nie zna na linuxie?
Pewnie myślisz źe linux, to windows (mówie o nowych), taki system podobny, okienkowy. Nie to czysty UNIX, a reszta to tylko nakładka na system textowy, systemem graficznym.


heh, nie chciałem nikogo urazić, poniźyć, itp. (no offence ;)), ale tylko wyraziłe swoje zdanie nt. przyszłości longhorna i sprostowałem niektóre wypowiedzi, aby ludzie mogli się czegoś nauczyć.

@Pawek & godunow:nie kłóćcie się, przynajmniej nie w tym miejscu. Szanujmy się, kaźdy ma prawo wypowiedzenia się, sprostowania siebie/kogoś itp. niech nie będzie przelewu karniaków, za wypisywanie nie na temat, czy za bluzgi. Przemyślcie. Oczywiście moźecie zrobić topic:wday i zalety tego i tego i tam kaźdy wypisze zalety i wady ów systemów, wtedy modki nie będą nic miały do pogadania(jak to dobrze się ułoźy).

Proszę to uwaźnie przemyśleć.
Lezio111
Dodano
10.12.2003 20:22:22
to powiem inaczej : jeszcze jeden post nie na temat i wywalam wszystkie posty z tego topicu, ktore sa nie na temat ! :evil:
The_judge
Dodano
10.12.2003 09:14:51
Pawełek naposał
Poza tym jeśli juz mowa o jakis programach, co piszesz źe nie trzeba ich dogrywać, bo juź są w Linuksie – to masz po prostu tak spreparowaną wersję, źe ten np. OpenOffice i inne wgrywają Ci się razem z systemem... Są Linuksy mieszczące się na kilku dyskietkach – pozbawione tego, co Ty twierdzisz, źe instaluje się przy domyslnej instalacji.


Ja znam windowsy od WIndows 2.0 do 5.2 włacznie(WIN 2003 serwer) i zaden nawet w przybliźeniu nie był tak spreparowany..

Jakie to dystrubucje linuxa znasz na kilku dyskietkach ..?

Ja nie znam źadnej na kilku dyskietkach.. Znam natomiast na kiku kilkunastu kompaktach . na których zawarte sa binaria kody źródłowei i inne tam rzeczy..
Jeźeli coś chcesz porównywać to najpierw to naleźy poznać..

Ostatnii post jak teź poprzednie Twoje delikatnie mówiąc jasno dowdzą źe o linuxach nie masz zielonego pojęcia.. takźe dyskusja z Tobą w tym temacie wydaje się być zbędną.. No chyba źe zapoznasz sie z wiedzą w omawianym temacie.
Radziłbym zacząć o www.linux.pl .

Ze jesteśmy skzani na windows zwykli uźytkownicy to inny temat

Pawełek napisał:
Jeśli godunowowi jeszcze starczy argumentów, to bardzo chętnie bedę ten wątek kontynuował w oddzielnym topicu.

Przecieź ty chłopie nie przedstawiłeś źadnych argumentów .!! Czyźbyś posiadał wiedze na temat windowsa zbliźoną do wiedzy o linuxie. A o linuxie jak sam wiesz wiedza twoja jest nie wiele większa od zera..

Pozdrawiam
Anonymous
Dodano
10.12.2003 09:08:58
godunow:

Pod linuxem majać karte tv starczy włoźyć kompakt do stacji Cd Nie muszisz mieć Panie nawet Twardego dysku !! I moźesz sobie Pan na swojej karcie ogladać np. TVN (tyle tylko źe trza wiedzieć gdzie to ustawić.. i tyle a pod windą znowu coś trza instalować...


Teź mi zaleta, źe nie trzeba twardego dysku... Poza tym ja juź wolę nie wiedzieć i spokojnie sobie zainstalowac z dodatkowej płytki sterowniki i w praktyce to wszystko...

Poza tym jeśli juz mowa o jakis programach, co piszesz źe nie trzeba ich dogrywać, bo juź są w Linuksie – to masz po prostu tak spreparowaną wersję, źe ten np. OpenOffice i inne wgrywają Ci się razem z systemem... Są Linuksy mieszczące się na kilku dyskietkach – pozbawione tego, co Ty twierdzisz, źe instaluje się przy domyslnej instalacji.

Jeśli chodzi o te rzeczy co miałem wymieniać, to akurat bezpieczeństwa ruszać nie zamierzałem, bo z nim to wiadomo jak jest (o bezpieczeństwie juz w tym poście na górze napisałem, a godunowie – ja z reguły się nie powtarzam).
Jak starczy czasu, to napisze dzisiaj po szkole...

PS. Jakoś widzę, źe co post, to liczba Twoich argumentów maleje – to było do przewidzenia :lol:

UPDATE. Zgadzam się z Toba, The_judge w całości jeśli chodzi o Twój powyźszy post. Jeśli godunowowi jeszcze starczy argumentów, to bardzo chętnie bedę ten wątek kontynuował w oddzielnym topicu.
Pawek
Dodano
10.12.2003 08:40:24
1 jestesmy w dziale Longhorn
2 temat topicu = Co sądzicie o nowym systemie operacyjnym?

logicznie myslac 1 + 2 = "Co sadzicie o Longhornie?"


a wiec co maja do rzeczy wasze dywagacje o Linuxie i XP'eku ?

chcecie to załóźcie sobie inny topic (oczywiście nie tu) i piszcie do woli. i bez nerwow, bo to szkodzi zdrowiu
The_judge
Dodano
10.12.2003 08:35:35
Szanowny Pan Prezes napisał
Program do edycji tekstu Dla Windowsa tez istnieje takie coś jak OpenOffice, który niczym nie ustepuje (kto wiem – moźe i jest nawet lepsze od tego linuxowego) i jest takźe bezpłatny (jedyny mankament wg Ciebie, to to źe nie instaluje się on razem z Windowsem, ale tak nigdy nie bedzie.


Jaki to pakiet bórowy oferuje darmowy MS .. zapomniałem.. źe se moźna zaciągnąć i doinstalować.. Ale to inna bajka..
Szanowny Pan Prezes napisał
załoźę się, źe w WindowsieXP łatwiej zainstalowac kartę TV niź w Linuxie. Poza tym co ty masz do programów do oglądania jej na kompie (do kaźdej karty kakowy jest dodawany i rewelacyjnie spełnia swoje zadanie).


Pod linuxem majać karte tv starczy włoźyć kompakt do stacji Cd Nie muszisz mieć Panie nawet Twardego dysku !! I moźesz sobie Pan na swojej karcie ogladać np. TVN (tyle tylko źe trza wiedzieć gdzie to ustawić.. i tyle a pod windą znowu coś trza instalować...
Pan Prezes napisał
Podobnie z obrabianiem grafiki. Żaden problem znaleźć i zainstalowac porzadny bezpłatny program do tego słuzący.

I znowu trza zaciagnać program i zainstalować na twardym dysku..
A tu bez źadnej instalki se Pan obrabiasz fotke kochanki drukujesz na drukarce , ba nawet dysk twardy do tego nie jest potrzebny

Szanowny Pawełek napisał
S. Jak starczy mi czasu, to Ci wymienię elementy Windowsa XP, niedostepne w Linuxie.


Co to za rewelacyjne funkcje posiada windows xp a których nie posiada Linux..
Nie wyjeźdrzaj pan z funkcjami serwerowymi bo te dla windowsa xp wypadną blado zabespieczenia.. niejaki blaster zakpił w źywe oczy w tym roku z z windowsów w całości A co de serwerów NASA i Pentagon jako systemu serwerewoge uźywają Uniksów ... znamienne poznali dokładnie zalety Micro...

Pozdrawiam..

PS. źe brak programów profesjonalnych pod linuxa to wymógł kiedyś monopolista ale i to powoli się zmienia.
ZMniejsza się teź znacznie udział windowsa na rynku systemów operacyjnych na świecie znamienne..!!..
Anonymous
Dodano
10.12.2003 08:00:28
godunow:
Jaśnie Szanowny Pan
Ćwierćprezes Pawełek napisał


Odezwał się szlachcic (pół biedy gdyby miał rację, ale o tym nizej)... :evil:

godunow:
Żeby Linuź miał podobną funkcjonalnośc do Windowsa naleźałoby do niego dograć ...


Ogromnie jestem zdumiony tym wpisem!!

Wynika z niego jasno źe nigdy linuxa nie uźywałes..!!

Mam pytanie zainstalujsz sobie windows xp co moźezz bez dodatkowej isntalacjii..? Na dysku xp zajmuje 1.5 giga Tyle co linux..

A ja nie zainstaluję nic (pod linuxem) wystartuje z płyty bootowalnej .
I mogę bez instalacji jakiegokolwiek oprogarmowania..
Oglądać filmy na dvd !! czy pod windą moźna bez instalacji dodatkowego oprogramiwania tak czynić..?

Obrabiać grafikę importować ze skanera zdięcia podobnie jak wyźej..moźna pod windą?
Importować zdiecia z aparatu cyfrowego.Podobnie jak wyźej. Moźna pod windą ?Edytować tekst nie takim badziewiem ja woordpad pod windowsem(darmowy)Dodawany Wgrywany jest automatycznie OpenOffise
Przegladać pliki pdf i wiele innych rzeczy na`
Ogladać programy na karcie tv bez dodatkowej instalki.. Moźna pod windą ?Moźna tak po windowsem ile softu trza doinstalować..?

...
Pozdrawiam


Panie godunow, to co pogrubiłem, to są rzeczy, które moźna robić bez źadnych dodatkowych programów w WindowsXP.

:arrow: Jeśli chodzi o pdfy, to dla mnie źadnym problemem jest zainstalowanie sobie bezpłatnego Adobe Acrobat Reader (choćby 5)
:arrow: Program do edycji tekstu :lol: Dla Windowsa tez istnieje takie coś jak OpenOffice, który niczym nie ustepuje (kto wiem – moźe i jest nawet lepsze od tego linuxowego) i jest takźe bezpłatny (jedyny mankament wg Ciebie, to to źe nie instaluje się on razem z Windowsem, ale tak nigdy nie bedzie.
:arrow: Granie w gry?? Co Ty chcesz dogrywać, źeby móc grać w WindowsieXP :?: :!: Jedyne co potrzebujesz to gra, w którą chcesz grać, sterowniki do karty graficznej oraz ewentualnie najnowszego DirectX (dla nowszych gier jedynie)
:arrow: Załoźę się, źe w WindowsieXP łatwiej zainstalowac kartę TV niź w Linuxie. Poza tym co ty masz do programów do oglądania jej na kompie (do kaźdej karty kakowy jest dodawany i rewelacyjnie spełnia swoje zadanie).
:arrow: Podobnie z obrabianiem grafiki. Żaden problem znaleźć i zainstalowac porzadny bezpłatny program do tego słuzący.

Resztę skwituje jedynie tym:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS. Jak starczy mi czasu, to Ci wymienię elementy Windowsa XP, niedostepne w Linuxie...
Pawek
Dodano
09.12.2003 18:39:09
Jaśnie Szanowny Pan
Ćwierćprezes Pawełek napisał
Żeby Linuź miał podobną funkcjonalnośc do Windowsa naleźałoby do niego dograć ...
\r
Ogromnie jstem zdumiony tym wpisem!!

Wynika z niego jasno źe nigdy linuxa nie uźywałes..!!

Mam pytanie zainstalujsz sobie windows xp co moźezz bez dodatkowej isntalacjii..? Na dysku xp zajmuje 1.5 giga Tyle co linux..

A ja nie zainstaluję nic (pod linuxem) wystartuje z płyty bootowalnej .
I mogę bez instalacji jakiegokolwiek oprogarmowania..
Oglądać filmy na dvd !! czy pod windą moźna bez instalacji dodatkowego oprogramiwania tak czynić..?
Obrabiać grafikę importować ze skanera zdięcia podobnie jak wyźej..moźna pod windą?
Importować zdiecia z aparatu cyfrowego.Podobnie jak wyźej. Moźna pod windą ?
Edytować tekst nie takim badziewiem ja woordpad pod windowsem(darmowy)Dodawany Wgrywany jest automatycznie OpenOffise
Przegladać pliki pdf i wiele innych rzeczy na`
Ogladać programy na karcie tv bez dodatkowej instalki.. Moźna pod windą ?
Moźna tak po windowsem ile softu trza doinstalować..?

Fakt aby zagrać w gry to trza troche pokombinować alew windowsie po isntalce teź cosik trza dorzucic..
Takźe Najjaśniejszy Prezesie zastanówcie się co napiszecie..
A dlaczego winda jest popularna tu juź jakby inny temat..
Tylko aby uzywać linuxa naleźy sie niebać nowego i tyle..
Pozdrawiam
Anonymous
Dodano
09.12.2003 17:32:03
Ale system doskonły nigdy nie powstanie. To jest praktycznie niemoźliwe. No moźe w teorii.

PS. Matrix teź jest systemem którego zrobiły maszyny a roi się w nim od błędów :D
Lipton
Dodano
08.12.2003 16:31:15
i dlatego ani Longhorn ani Blackomb nie będą finalne, będą jedynie etapami rozwoju systemu operacyjnego, punktami w dąźeniu do systemu doskonałego
Anonymous
Dodano
08.12.2003 15:09:26
Nie rozumiem tych co narzekają. Ten system to cud techniki. Ja tu w ogóle nie źartuję. Przy jego złoźoności (w tym momencie Linux się chowa i to jest niezaprzeczalny fakt) tyle błdów jest rzeczą normalną. Wiem, źe pewnie wielu uzytkowników Linuxów się obruszy, jednak wirusy atakujące produkty Microsoftu pisane są nie dlatego, źe jest on dziurawy (chociaź trochę teź), ale dlatego, źe jest najpopularniejszy i piszą je przewaźnie uzytkownicy innych systemów operacyjnych chcących zniechęcić innych do prduktów Microsoftu. Linux teź ma dziury tylko nie za bardzo chce się je komuś wykorzystywać. Żeby Linuź miał podobną funkcjonalnośc do Windowsa naleźałoby do niego dograć mnóstwo rzeczy, co wielu czyni, a te rzeczy na pewno zawierają równieź luki (prawo Murphy'ego). Jednak tu się zgodze z wieloma userami, niezaprzeczalnie Linux rządzi jeśli chodzi o stawianie serwerów w porównaniu do Windowsów.

POZDRAWIAM
Pawek
Dodano
08.11.2003 16:29:29
Nie rozumiem tych co narzekają. Ten system to cud techniki. Ja tu w ogóle nie źartuję. Przy jego złoźoności (w tym momencie Linux się chowa i to jest niezaprzeczalny fakt) tyle błdów jest rzeczą normalną. Wiem, źe pewnie wielu uzytkowników Linuxów się obruszy, jednak wirusy atakujące produkty Microsoftu pisane są nie dlatego, źe jest on dziurawy (chociaź trochę teź), ale dlatego, źe jest najpopularniejszy i piszą je przewaźnie uzytkownicy innych systemów operacyjnych chcących zniechęcić innych do prduktów Microsoftu. Linux teź ma dziury tylko nie za bardzo chce się je komuś wykorzystywać. Żeby Linuź miał podobną funkcjonalnośc do Windowsa naleźałoby do niego dograć mnóstwo rzeczy, co wielu czyni, a te rzeczy na pewno zawierają równieź luki (prawo Murphy'ego). Jednak tu się zgodze z wieloma userami, niezaprzeczalnie Linux rządzi jeśli chodzi o stawianie serwerów w porównaniu do Windowsów.

POZDRAWIAM
Pawek
Dodano
08.11.2003 16:29:29
Zapewne będzie on równie dziurawy jak XP, a wielkość łat aktualizacyjnych znacznie przewyźszy pierwotną wielkość zainstalowanego Windowsa.

A co do zniźek to uwaźam, źe tak niedopracowany produkt ja Windows XP (200 MB poprawek) juź po półrocznej obecnosci na rynku powinien być rozdawany ZA DARMO!!!
Anonymous
Dodano
08.11.2003 15:35:51
...ma rację. Windows Longhorn to tylko przejściowy system. Nie będzie w nim rewolucji (chyba, źe rewolucją dla kogoś jet dodatkowy pasek), pojawią się one dopiero w Blackcombie i myślę, źe Blackomb to jest to na co warto zbierać kasę. Jednak trzeba długo czekać. A Longhorn? Nie wiem czy pulpit wykoźystujący karty 3D jest dobrym kierunkiem Microsoftu, jedyne co mnie ciekawi to WINFS–następca NTFSu.
Anonymous
Dodano
03.11.2003 23:02:23
Co sądzimy? Osądzimy, jak wyjdzie za kilka lat.... jeśli wogole wyjdzie, znając MS ;)
Wooly
Dodano
31.10.2003 14:54:28
Myślę, źe Longhorn zaskoczy nas w miły sposób :). Mam nadzieje, źe będzie to zmiana coś jak z ME na XP, a nie 98 na ME :)
KAJMAN
Dodano
12.10.2003 04:15:02
zyla
Dodano:
11.10.2003 22:40:19
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2