Co raz mniej miejsca na dysku systemowym - Windows 7

Witam. Mam pewien problem z Windows 7 a dokładnie z ubywającym miejscem na dysku. Niby temat był wałkowany wiele razy, ale jakoś nie znalazłem skutecznego rozwiązania, dlatego proszę Was o pomoc. Windows 7 mam zainstalowany na partycji C, pozostałe programy, gry itp. instaluję na oddzielnych partycjach. Pomimo tego ubywa miejsca z partycji C w dość zastraszającym :) dla mnie tempie. Fakt, instaluje dość często nowe gry, ale też je odinstalowuje. Na Windows 7 przeznaczona jest partycja o pojemności 45GB. Nawet pliki z profilami użytkowników znajdują się na innych partycjach. Na chwilę obecną mam ok. 9GB wolnego, gdzie powiedzmy miesiąc temu było 12GB, z dwa miesiące temu 16GB. Od razu nadmieniam iż: 1. Folder temp jest czyszczony. 2. Ochrona systemu jest regularnie czyszczona. 3. Mam ustawiony stały plik wymiany. To chyba takie najważniejsze :) Będę wdzięczny o jakąkolwiek pomoc / sugestie, bo zaraz się okaże, że na dysku C będzie 1GB wolnego :( Pozdrawiam, TobiAlex

Odpowiedzi: 6

Ochronę ? Prawy klawisz na Komputerze - ochrona danych (po lewej) Tu - [url]http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/Turn-System-Restore-on-or-off[/url] masz z filmikiem. Na druga cześć nie odpowiem bo ... nigdy mnie takie programy nie interesowały.
Żółty
Dodano
22.02.2011 01:29:32
Mam ten sam problem. Win7 ma rowny rok i swoja partycje 30GB. nie instaluje na niej gier, po za tym instaluje ich raczej malo ( jedna na miesiac ) w tej chwili zostalo mi 3GB wlnego miejsca. Gdzie mozna wylaczyc ochrone danych? bo nie spotkalem tej opcji drugie pytanie, czy jest jakis program ktory dokladnie przeczeslaby partycje i zaproponowal co mozna wyrzucic?
Piotrek1111
Dodano
22.02.2011 00:14:21
  • XanTyp 22.02.2011 06:16:25

    [quote=Piotrek1111]czy jest jakis program ktory dokladnie przeczeslaby partycje i zaproponowal co mozna wyrzucic?[/quote]Odkurzacz?

No to nie ma cudow. Trzeba użyć jakiegoś mądrego programu typu WinDirStat i zdiagnozować który folder "puchnie" - potem szzukać co konkretnie sie dzieje w tym folderze - może jakies logi sie nadmiernie rozrastają ?
Żółty
Dodano
15.02.2011 23:48:48
A przewidziałeś, że każda gra, mimo odinstalowania, zostawia po sobie masę śmiecia w folderze systemowym ? I IMO nic nie poradzisz. Chyba jedynym wyjściem byłoby zainstalowanie jakiegoś progsa monitorującego proces instalacji i potem deinstalacji.
Ucho
Dodano
15.02.2011 23:15:02
  • TobiAlex 15.02.2011 23:28:04

    [quote=Ucho]A przewidziałeś, że każda gra, mimo odinstalowania, zostawia po sobie masę śmiecia w folderze systemowym ? I IMO nic nie poradzisz. Chyba jedynym wyjściem byłoby zainstalowanie jakiegoś progsa monitorującego proces instalacji i potem deinstalacji.[/quote] Hmm, no niby tak, ale ja mogę przez kilka dni nic nie instalować a i tak te 500MB zniknie z dysku.

Tak, o tym też mówiłem tzn. usuwam to praktycznie codziennie. To niestety nie to :(
TobiAlex
Dodano
15.02.2011 22:46:50
Ochrona systemu - mówisz o tym okienku i opcji "Aktualnie w użyciu" ? [img]http://i.imgur.com/VE3a2.png[/img]
Żółty
Dodano
15.02.2011 22:21:29
TobiAlex
Dodano:
15.02.2011 21:54:31
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1