Co kilka godzin wyłącza się chyba karta sieciowa....

Objawy: nie otwierają się strony www, ale połączenie np. w emule działa (oczywiście do czasu próby połączenia się z innym serwerm), tak sam gg nie zgłasza braku połączenia - pokazuje kto jest dostępny. Po resecie wszystko wraca do normy. Wyłączyłem w karcie sieciowej - zarzadzanie energią - zezwolenie na wyłączenie tego urzadzenia w celu oszczędzania energii, ale nic to nie pomogło.... jakieś sugestie?

Odpowiedzi: 6

u mnie to samo dwa kompy polaczone do linksysa ad241 xp chodzi normalnie a vista rozlacza sie w sposob opisany jak wyzej ](*,)
omj
Dodano
12.09.2007 18:11:05
Ja mam też coś podobnego. Mam jeden komputer z Net24 i WinXP i na nim przez wifi udostępniam internet do laptopa z Vistą na której tylko czasami zdarzają się podobne objawy. U mnie wskaźnik siły sygnału pokazuje full, adresy IP wpisane na sztywno, brama domyślna i dnsy wprowadzone, a mimo tego zdarzy się że zgubi internet a sieć działa... Też mnie to męczy trochę bo nic nie pomaga prócz rozłączenia się i połączenia ponownie.
emil0076
Dodano
28.08.2007 21:42:43
Mam płytę MSI KT6 Delta. Nie jest nowa mam ją już od dłuższego czasu i nigdy nie miałem takich problemów.
kogucik77
Dodano
28.08.2007 12:11:31
  • misiaczekm 28.08.2007 20:18:41

    [quote=kogucik77]Mam płytę MSI KT6 Delta. Nie jest nowa mam ją już od dłuższego czasu i nigdy nie miałem takich problemów. [/quote] czyli odpada wina pł. głównej i chipsetu... nikt z Was nie ma podobnych zachowań z netem przy Viście?

Nie to nie czas dzierżawy adresu IP. Autoconnecta mam zainstalowanego i wrazie zmiany IP łączy z siecią od nowa. Problem jest w tym, że modem się jakby zawiesza, niby działa a nie działa.
kogucik77
Dodano
27.08.2007 14:18:15
wynika to z czasu dzierżawy adresu IP. Powinien pomóc program "autoconnect". do ściągnięcia z Netu wraz z opisem
Endrju
Dodano
27.08.2007 10:06:59
  • misiaczekm 27.08.2007 20:57:46

    [quote=Endrju]wynika to z czasu dzierżawy adresu IP. Powinien pomóc program "autoconnect". do ściągnięcia z Netu wraz z opisem[/quote] Ja nie mam neostrady - internetdsl, tam adres jest stały. Może to wina płyty głównej? [b]@kogucik77[/b] jaką ty masz płytę?

Dołączę się do tematu, bo mam podobne objawy tylko, że z połączeniem internetowym (neostrada). Nagle IE stwierdza, że nie może wyświetlić strony. Nie chodzi www, email, gg. Emule chodzi do czasu zmiany servera. Modem od neo jest zsynchronizowany a windows twierdzi, że jest podłączony do internetu. Nie pomaga resetowanie modemu. Pomaga zresetowanie całego komputera. W czym może tkwić problem?
kogucik77
Dodano
27.08.2007 00:01:59
misiaczekm
Dodano:
26.08.2007 20:30:26
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1