Ciągłe restarty systemu, brak dostępu do BIOS-a, niebieskie ekrany

Witam! Mam problem z komputerem i nie wiem co mam zrobić. Komputer się zawiesza, po czym po chwili pokazuje się niebieski ekran, komputer się restartuje i ma problemy z uruchomieniem. Albo nie może wczytać ścieżki systemowej, albo zatrzymuje się przes pokazaniem się ekranu łądowania XP.... Oprócz tego nie mogę dostać się do BIOSU!!! Co mam zrobić? Boje się, że w końcu siądze mi sprzęt od tych wiecznych resetów i twardego wyłączania!

Odpowiedzi: 19

Płyta nie chce bootować! Dysk SATA systemowy i ATA nie systemowy. Czy jeśli zrobię format odłączając dysk nie systemowy, a po formacie go podłącze to system go zobaczy?
EuleEule
Dodano
31.01.2009 00:45:05
Ale poczekaj system Ci sie nie uruchamia czy plyta niechce bootowac ? Jesli padl bootloader to mozna go naprawic poleceniem fixboot. Tylko ze najpierw musisz wybotowac plytke ;/ Moze zrob tak odlacz 2-gi nie systemowy dysk a CD podlacz jako slave (na 1 tasmie z systemowym). Jeszcze podaj czy dyski ATA czy SATA.
Ukey
Dodano
31.01.2009 00:38:19
Wchodzę w BIOS i tam gdzie się ustawia boot mam dysk (ten na którym nie ma systemu!) jako pr.master, a CD jako sec.master. Nie mogę tego zminić bo +/- nie działa, ale na innych opcjach działa. Z tego co piszecie rozumiem, że po zrobieniu formatu dysku systemowego, ten syf znó się pojawi i to nic nie da! Mam kupić nowy dysk?
EuleEule
Dodano
30.01.2009 23:59:16
  • Ucho 02.02.2009 22:33:24

    Sam się sobie dziwię, że nie czytam ze zrozumieniem, ale pocieszające jest to, że koledzy przedmówcy również, hehe :mryellow: [quote=EuleEule]Wchodzę w BIOS i tam gdzie się ustawia boot mam dysk (ten na którym nie ma systemu!) jako pr.master, a CD jako sec.master. Nie mogę tego zminić bo +/- nie działa[/quote] Łapiecie ? IMO sprawa niedziałającej opcji w BIOS-ie jasna. Coby nie zmuszać głów Waszych szanownych do niepotrzebnego, bo szkodliwego dla zdrowia dymienia wyjaśniam na co wpadłem: kolega [b][u]EuleEule[/u][/b] usiłował kolejność bootowania zmieniać w miejscu wyświetlania konfiguracji dyskowej. Jeżeli się nie mylam, oczywiście. Kolego [b][u]EuleEule[/u][/b], kolejność bootowania zmieniaj w sekcji First boot, albo jakoś tak. Gdybyś podał typ Mobo jak sugerowaliśmy subtelnie to podalibyśmy Ci to dokładniej (albo typ BIOS-u). Jeżeli się jednak mylam w swoich rozważaniach głębokich to odrazu przepraszam urażonych.

Nie wiem Ukey czy zwróciłeś uwagę na link jaki podrzucił XanTyp. Ponadto bodajże F11 jest od źródła bootu. Tan dajesz napęd CD i nie ma innej możlwości żeby nie działał boot. Poza tym jak resetowałeś CMOS to później domyślnie jest że kolejność rozruchu: dyskietka>CD-ROM>Dysk, więc dziwne że nie startuje...Najlepiej jak byś miał linuksa i przerzucił dane i następnie zrównał ten dysk z ziemią. Bo jak tam jakiś syf siedzi i załóżmy że był w CMOSie to zaraz po resecie znów tam wrócił...
Razorek
Dodano
30.01.2009 23:15:37
Zazwyczaj problemy z niestabilnoscia komputera sa zwiazane z ramem lub zasilaczem . Czy te bledy wystepuja podczas grania czy np szukania w necie/muzyka/filmy/gg etc...
Ukey
Dodano
30.01.2009 22:11:55
A może wypnij systemowy dysk i postaw na nim system, u kogoś? Na innym kompie?
XanTyp
Dodano
30.01.2009 09:08:37
Hmmmm sprzęt jest podłączony prawidłowo... Nie rozumiem zbytnio jak mam uruchomić te skanowania. Sądze, że to będzie ten wirus w rozruchu. Chciałem zrobić format, ale teraz mam inny problem! Mam dwa dyski, jeden z systemem i jeden taki dodatkowy. Chce zrobić format, ale nie chce mi bootować z CD. Kombinowałem ze zwórkami, ale nic nie dało!
EuleEule
Dodano
30.01.2009 02:02:43
Patrząc po kodzie błędu 0x00000077, zerknij tutaj: http://support.microsoft.com/kb/315266/pl Może to Ci podsunie jakiś pomysł, skąd wzięły się Twoje problemy?
XanTyp
Dodano
30.01.2009 00:20:44
Pojawiają się takie błędy: KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR 0x00000077, (0xC000009D 0x000000, 0x07CE9000) 0xBF8C8D5C , 0XE1BD1BE8 , 0X09DZ0860 WIN32K.SYS Kompletnie nie wiem co to jest i przymierzam się do formatu, tylko czy to rozwiąże problem?
EuleEule
Dodano
29.01.2009 23:31:17
aaa no tak :P
EuleEule
Dodano
28.01.2009 22:01:21
Ok zrobiłem jak poleciłeś. Strasznie długo ładuje się autostart i nie mogę uruchomić tego panelu gdzie się odznaczało elementy autostartu czy to było cmg?
EuleEule
Dodano
28.01.2009 20:28:50
  • Ukey 28.01.2009 21:38:05

    [quote=EuleEule]Ok zrobiłem jak poleciłeś. Strasznie długo ładuje się autostart i nie mogę uruchomić tego panelu gdzie się odznaczało elementy autostartu czy to było cmg?[/quote] w "uruchom" wpisz msconfig

Ok z Biosem już nie ma problemu, ale system nadal się restartuje. Chodzi, chodzi po czym się zacina, nic nie idzie zrobić, czerwona dioda się bezustannie świeci, odzyskuje "świadomość" na dwie sekundy i pojawia się niebieski ekran z informacją o błędzie. Komputer się restartuje i są trzy opcje: 1. Dochodzi do momentu gdzie czyta coś z dysku (pojawia się nazwa dysku) i tutaj stoi, nic dalej się nie dzieje 2. Dochodzi do tego samego momentu, ale zamiast nazwy dysku są jakieś "fistaszki" 3. Przechodzi pkt. 1 ale przed rozpoczeciem ładowania Win zatrzymuje się na czarnym ekranie i stoi Mam zrobić format, czy można jakoś pomóc bez formatu?
EuleEule
Dodano
28.01.2009 19:28:12
  • Ukey 28.01.2009 20:13:29

    [quote=EuleEule]Ok z Biosem już nie ma problemu, ale system nadal się restartuje. Chodzi, chodzi po czym się zacina, nic nie idzie zrobić, czerwona dioda się bezustannie świeci, odzyskuje "świadomość" na dwie sekundy i pojawia się niebieski ekran z informacją o błędzie. Komputer się restartuje i są trzy opcje: 1. Dochodzi do momentu gdzie czyta coś z dysku (pojawia się nazwa dysku) i tutaj stoi, nic dalej się nie dzieje 2. Dochodzi do tego samego momentu, ale zamiast nazwy dysku są jakieś "fistaszki" 3. Przechodzi pkt. 1 ale przed rozpoczeciem ładowania Win zatrzymuje się na czarnym ekranie i stoi Mam zrobić format, czy można jakoś pomóc bez formatu?[/quote] Uruchom system w trybie awaryjny ppm na moj komputer->wlasciwosci->zakladka zaawansowane-> i odptasz automatycznie uruchom ponownie. Teraz jak wyskoczy BSOD to zapisz jego sygnature (te cyferki np. 0x0000....) i zapodaj tu lub szukaj w google

żeby klawiatura USB w BIOSie nie działała to musiałaby być archaiczna płyta, chociaż tej opcji nie możemy wykluczyć. Ja bym się bardziej skupił czy kolega używa odpowiedniego klawisza do wejścia w BIOS. Nie zawsze jest to "Del". Ja się np. spotkałem z "F2".
Razorek
Dodano
28.01.2009 17:23:45
  • Ukey 28.01.2009 19:03:20

    [quote=Razorek]żeby klawiatura USB w BIOSie nie działała to musiałaby być archaiczna płyta, chociaż tej opcji nie możemy wykluczyć. Ja bym się bardziej skupił czy kolega używa odpowiedniego klawisza do wejścia w BIOS. Nie zawsze jest to "Del". Ja się np. spotkałem z "F2".[/quote] Widzisz klawiatore USB dzialac bedzie ale dopiero po uruchomieniu systemu. Wczesniej niema wsparcia ze storny biosu wiec nie zadziala. Podepnij klawe PS2 i zaznacz w biosie opcje "USB keybord(czy jakos tak)" na ENABLED i teraz klawa ma wsparcie ze strony biosu i powinna ruszyc zaraz po starcie.

A wówczas w biosie powinna być opcja pozwalająca emulować klawiaturę USB, wystarczy podpiąć klawiaturę PS2, w biosie zaznaczyć odpowiednią opcję i USB będzie śmigać. Co do problemów z systemem to radziłbym przeinstalować windę. Problem może też tkwić w samym dysku.
Bejkrools
Dodano
28.01.2009 16:42:03
Teraz pytanie czy klawiature masz na USB ? Bo jesli tak to mozliwe ze podczas uruchamiania niema jeszcze sterownikow i dlatego klawiatura moze nie dzialac (wie ze jest ale nie potrafi wywolac polecenia) Zobacz na innej nie usb EDIT: widze ze kolega szybciej o 17 sek napisal tego posta :D
Ukey
Dodano
28.01.2009 01:13:20
Opisz krok po kroku sposób, w jaki chcesz dostać się do BIOSa. Może problem tkwi w klawiaturze ?
Bejkrools
Dodano
28.01.2009 01:13:03
W ogóle nie ma dostępu do Biosu! Wyjmowałem już baterię i zwórki obok baterii ale to nic nie dało. Czy to może być jakiś wirus? Format coś pomoże?
EuleEule
Dodano
27.01.2009 22:04:53
Nie możesz dostać się do Biosu wcale? Czy woła hasła? To dość istotna różnica. Zdjęcie hasła z Biosu to w sumie pestka. Wyłącz kompa, otwórz go,m wyjmij baterię z płyty głównej i poczekaj jakieś 15 minut. Potem włóż ją i uruchom kompa. I po kłopocie.
XanTyp
Dodano
26.01.2009 11:19:17
Do BIOSu nie możesz dostać się ze względu na hasło nań założone czy jest inny powód ?
Bejkrools
Dodano
25.01.2009 21:15:22
EuleEule
Dodano:
25.01.2009 13:42:15
Komentarzy:
19
Strona 2 / 2