Ciągłe restarty systemu, brak dostępu do BIOS-a, niebieskie ekrany

Witam! Mam problem z komputerem i nie wiem co mam zrobić. Komputer się zawiesza, po czym po chwili pokazuje się niebieski ekran, komputer się restartuje i ma problemy z uruchomieniem. Albo nie może wczytać ścieżki systemowej, albo zatrzymuje się przes pokazaniem się ekranu łądowania XP.... Oprócz tego nie mogę dostać się do BIOSU!!! Co mam zrobić? Boje się, że w końcu siądze mi sprzęt od tych wiecznych resetów i twardego wyłączania!

Odpowiedzi: 20

Tak, system zobaczył dysk. Nie mam już problemu! Dzięki za pomoc
EuleEule
Dodano
28.02.2009 21:37:15
Musztarda po obiedzie ;]
XanTyp
Dodano
28.02.2009 18:43:33
Niestety nie ;] Jestem pewny na 100% ze byl takowy temat ;] Kuba moze rozwiazac ten problem ;]
Ukey
Dodano
28.02.2009 15:46:59
Czemu ten sam problem opisales w innym temacie ?
Ukey
Dodano
28.02.2009 03:38:08
  • XanTyp 28.02.2009 07:38:26

    [quote=Ukey]Czemu ten sam problem opisales w innym temacie ?[/quote]Przywidziało Ci się, [b]Ukey[/b] ;)

Powinien, jeżeli BIOS go normalnie wykryje.
Ucho
Dodano
28.02.2009 01:51:26
poradziłem sobie z bootem, ale przy formacie widział tylko jeden dysk (SATA), czy po formacie będzie widzieć ATĘ? Dysk jest ciągle podłączony
EuleEule
Dodano
27.02.2009 22:08:16
  • Ukey 28.02.2009 19:08:50

    [quote=EuleEule]poradziłem sobie z bootem, ale przy formacie widział tylko jeden dysk (SATA), czy po formacie będzie widzieć ATĘ? Dysk jest ciągle podłączony[/quote] No okej ale wracajac do problemu. To czy bios widzi dysk ? Czy podczas inastalacji dysk byl widziany? Czy windowsowy program do zarządzania dyskami widzi dysk? Troszke wiecej infa podaj

Samoulecznie? :D
XanTyp
Dodano
03.02.2009 13:54:36
  • Ucho 03.02.2009 17:08:51

    [quote=XanTyp]Samoulecznie? :D[/quote]Myślę, że nie. Pewnikiem na kablu od twardziela nie stykał.

  • Ukey 03.02.2009 18:39:18

    [quote=Ucho][quote=XanTyp]Samoulecznie? :D[/quote]Myślę, że nie. Pewnikiem na kablu od twardziela nie stykał.[/quote] Ew. moze AV cos "opierdzielal"? Czesto tez jest ze AV wywala bledy ze niby cos jest nie tak z Hardem, jednak to AV powoduje , takie cos czesto wystepuje w Kasperskym(chodz umnie nie spotkalem sie )

Płyta główna: Asus A7N8X. Ogólnie to miałem przygotowane wszystko do formatu, ale komp zaczął chodzić, nie wyłącza się, ani nic... Zostawię go tak i zobaczymy co będzie dalej
EuleEule
Dodano
03.02.2009 08:13:17
Płyta główna
Ucho
Dodano
02.02.2009 23:03:04
Sorry, ale w niektórych miejscach nie rozumiem co do mnie piszecie... Mobo?
EuleEule
Dodano
02.02.2009 22:56:40
Nie no jakos dziwne ze ta opcja "nie chce" sie zmienic ... Jest to nie logiczne.. a co do tego ze brak tam dysku to czasem niema to jakiegos powiazania z tym ze masz pozniej jakies dyski ATA?(chodz to dziwne bo sam tak mialem Sata + ata+ cd-dvd). Bodczas uruchamiania zapewne na dole jest "Press .... to bootmenu" lub jakos tak. Tak jak kolega wczesniej pisal. Jest to zaraz po uruchamieniu kompa tak samo jak wciskasz DELETE by wejsc do biosa to tutaj F4 lub inny (umnie bylo np F12 a w lapku mam F10). Jesli system Ci sie uruchamia to ten dysk jest widziany przez bios.. i niema mozliwosci by tam sie nie znajdowal !! Ogolnie to wlasnie podaj moze model MOBO i ver. biosu
Ukey
Dodano
02.02.2009 01:45:12
Systemowy SATA Dodatkowy ATA Kabel wymieniony BIOS resetowałem. Gdy klikam F8 to mam uruchamianie awaryjne
EuleEule
Dodano
01.02.2009 22:33:53
  • Ucho 02.02.2009 00:38:01

    [quote=EuleEule]Kabel wymieniony[/quote] No i co, dalej to samo ? Mam nadzieję, że tego SATA podłączyłeś do innego portu. [quote=EuleEule]Gdy klikam F8 to mam uruchamianie awaryjne[/quote] To zastosuj F4. Nie raczyłeś podać typu Mobo, byłoby trochę łatwiej. A w BIOS-ie widać ten SATA ? Nie mówię o liście botowania tylko o kontrolerach. Przydałoby się też aktualizować BIOS, ale to nie teraz. Przy odłączeniu dysku ATA i formacie systemowego, dane na owym ATA będą widoczne. Ponadto może padać dysk, albo kontroler na płycie, a wtedy większy problem jest bo kosztowniejszy. IMO powinieneś odpalić skanowanie na błędy scandiskiem zanim Ci zawiesi kompa: Mój komputer>PPM na dysku C (systemowym)>Właściwości>Narzędzia>Sprawdzanie błędów>Sprawdź i zaptaszkować oba i restart.

Raz piszesz, że systemowy to SATA, a w jednym z kolejnych postów, że ATA (nie chce mi się już cytować). To jak w końcu jest ? Po kolei: 1) wymień kabel od dysku systemowego. Jeżeli nie masz pod ręką innego (w co wątpię, bo na wyposażeniu płyt głównych zawsze są co najmniej 2 SATA, a ATA możesz podmienić z CD i chwilowo go odłączyć) to SATA przynajmniej odepnij z obu (!) końców i podłącz dysk do innego portu SATA. Piszę o obu, bo nie wiem gdzie system. 2) wybór bootowania bez wchodzenia do BIOS-u masz spod klawisza F8 przy starcie. Tutaj wystartujesz np z CD 3) BIOS zawsze możesz wyczyścić odpowiednią zworką lub wyjęciem baterii na jakiś czas. Może tu też coś się posypało, ale wątpię. Napisz co to dało to będzie wiadomo co dalej.
Ucho
Dodano
01.02.2009 20:45:17
Napęd działa. A boot z CD wchodzi po odłączeniu dysku, który jest widoczny jako master. Czyli jeśli odłączę ten dodatkowy to rusza z cd i mogę zrobić format, potem podłącze dysk na nowo i będzie ok. Tylko czy informacje, które na nim są, będę widoczne po formacie i wgraniu nowego systemu?
EuleEule
Dodano
01.02.2009 18:34:39
  • Razorek 01.02.2009 20:26:31

    [quote=EuleEule]Tylko czy informacje, które na nim są, będę widoczne po formacie i wgraniu nowego systemu?[/quote] Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale chodzi Ci o zawartość dysku, który sformatujesz? [quote=Ukey]ja mysle ze kolega chyba nie wie jak przelaczyc i gdzie[/quote] Odpowiem cytatem, bo może czcionka była niedostatecznie duża i dlatego nie doczytałeś... [quote=EuleEule]Wchodzę w BIOS i tam gdzie się ustawia boot mam dysk (ten na którym nie ma systemu!) jako pr.master, a CD jako sec.master. Nie mogę tego zminić bo +/- nie działa.[/quote] Chciałeś kolegę oczernić, a sam....

owszem moze ;] ale co potym? ja mysle ze kolega chyba nie wie jak przelaczyc i gdzie edit : jaki masz bios ? i jaka opcja chcesz zmienic kolejnosc botowania ?
Ukey
Dodano
01.02.2009 11:57:58
Jak by padł to chyba BIOS nie byłby taki mądry i ustawił go na końcu kolejki do bootu. A jakby tak odłączyć wszystkie dyski i zobaczyć co się będzie działo? Może wtedy siłą rzeczy napęd CD zostanie zepchnięty na 1 miejsce.
Razorek
Dodano
01.02.2009 10:42:31
A jeśli padł ci napęd? Wtedy nie będzie dziwić, że płyta nie che się bootować.
XanTyp
Dodano
01.02.2009 06:51:12
to musi sie dac ustawic boot na CD moze zlych opcji używasz ?
Ukey
Dodano
01.02.2009 02:18:15
Dysk systemowy jest podpięty pod ATA, ten drugi na taśmie, a CD ma osobną taśmę. Wszystko jest osobno, nie ma wspólnych taśm.
EuleEule
Dodano
31.01.2009 13:21:46
Tak system wykryje Ci dysk;] Mozesz smialo odlaczyc, na czas formatu. Tylko co to Ci da? I jak rozumiem tylko 2-gi i CD rom masz jako ATA ? Podpiete pod ta sama tasme czy nie ? Bo jesli tak to dysk jako MASTER a cd jako Slave (chodz HDD i CD nie powinny byc podpiete po ta sama tasme)
Ukey
Dodano
31.01.2009 00:50:07
EuleEule
Dodano:
25.01.2009 13:42:15
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2