Ciągła pracay dysku

Witam, Panowie, na Viscie ciągle pracuje mi dysk, antywirusa nie posiadam. Wiecie czym to jest spowodowane ? Czy system indeksuje sobie po prostu pliki ? Czy jakaś inna czynność ? Druga sprawa: Co do programu av to miałem NOD32 tylko, że program skanował mi bez przerwy dysk i nie dało się zatrzymać, zakończył skanowanie raz i ponownie zaczął skanować, wiecie coś na ten temat ? Gdy zatrzymywałem skanowanie uruchamiał sięzaraz kolejny samoczynnie proces skanowania.

Odpowiedzi: 5

@sdr wyłączyłem defragmentację tylko. @bajtek a to ciekawe, gdzie przeczytałeś ?
WaGonik
Dodano
10.03.2008 15:43:58
Kolego, a co w tym złego, że dysk cały czas pracuje? Czytałem niedawno, że dyski, które pracują bez przerwy od pierwszego uruchomienia dłużej "żyją" niż te traktowane zgodnie z zasadą: [i]for home and office use only[/i], czyli max 8h na dobę... :)
bajtek
Dodano
20.02.2008 16:12:19
  • winhelp 24.02.2008 22:14:23

    [quote=bajtek]Kolego, a co w tym złego, że dysk cały czas pracuje? Czytałem niedawno, że dyski, które pracują bez przerwy od pierwszego uruchomienia dłużej "żyją" niż te traktowane zgodnie z zasadą: [i]for home and office use only[/i], czyli max 8h na dobę... :) [/quote] Gdzie to przeczytałeś?

Hm.. indexowanie lub zaplanowana defragmentacja uruchamiaja sie gdy komp jest dluzsza chwile nie uzywany, kuknij w harmonogram rc an moj komputer/zarzadzaj/harmonogram zadan/biblioteka harmonogramu/microsoft/windows ja tutaj sporo rzeczy mialem domyslnie wlaczonych o istnieniu ktorych nawet nie wiedzialem, powywalalem 90% i spokoj.
SDR
Dodano
13.02.2008 21:43:18
Sporo tych procesów i ciągle się zmienia, nie wiem czy dziennik można wyeksportować do pliku a jak nie to może screena wrzuce ? Dysk teraz np to pracuje normalnie, ale czasem ma napady, że ciągle słychaćjego pracę.
WaGonik
Dodano
13.02.2008 14:28:42
Task manager nie pokazuje co się dzieje z dyskiem ?? Kolumny odczytów i zapisów trzebaby obejrzeć coby ustalić jakie procesy korzystają z dysku. NOD32 nie robi mi takich numerów - wersje 2.7 i 3.0 leżą na Vistach.
Żółty
Dodano
13.02.2008 14:20:10
WaGonik
Dodano:
13.02.2008 14:16:56
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1