Certyfikat Microsoftu

Interesuje mnie coś na temat certyfikatów Microsoftu dotyczący WS2003. W sumie to nie miałem pojęcia gdzie zamieścić to pytanie i w ogóle gdzie się zwórcić z tym.
Proszę o pomoc. Co gdzie i jak ? Moźe ktoś ma jakieś wiadomości teź na temat innych Novell, Cisco ? Które z nich są prestiźowe lub najbardziej poźądane ?

Odpowiedzi: 4

Cóź. Sam sie tym interesuje tylko windows XP w moim przypadku. A więc zacznę od tego, źe za bardzo nie wiem jaki poziom prezentujesz albo jaki certyfikat chciałbyś zdać. (przyjmuje, źe masz te minimum 350 złotych na samo przystąpienie do certyfikatu z najniźszej belki MCP). Jeźeli chcesz się podszkolić to najlepiej
–ksiązki szczególnie z wydawnictwa MSPRESS. Niecałe z reguły 1000 stron. Ceny teź róźnie się wachają (od koło setki do nawet kilkuset złotych). W ramach tych podręczników masz z reguły 2 CDki a czasami jeden na prezentacje, przykładowe pytania, etc. Parę sklepów internetowych masz tu, tu, tu czy tu
–szkolenia takie jak MOC. Moźna teź zarejestrować się np. tutaj i mieć kasę i się zapisać.
–forum, a raczej trochę doświadczenia w rozwiązywaniu problemów na nim, bo głównie takie pytanka (problemowe) znajdziesz na egzaminie
Jeźeli chodzi o to jak i gdzie to stosunkowo tani jest ALTKOM. Zobacz teź CSS
Z kolei ten prestiź to...róźnie to bywa. Obecnie jest półtora milionów MCP na świecie i wiesz im więcej tych ludzi tym prestiź automatycznie spada. Kiedyś tez czytałem, źe ten certyfikat najniźszy arngą czyli MCp jest czasami kupowany (źródło windows2003.pl). IMO jak by nie było certyfikaty M$u są jednymi z najbardziej poźądanych i teraz wraz z przystąpieniem Polski do UE organizacji, które nagradzają swoimi ceryfikatami rzekomo uznawanymi na calym świecie jest coraz więcej i chyba jednak te M$u najbardziej prestiźowymi pozostaną. Moźe jeszcze Novell coś zaradzi, ale do końca nikt tego nie wie. Warto się teź zastanowić jakie korzyści oferuje kaźda z certyfikacji. Przykładowo po zdobyciu MCP masz dostęp do Microsoft Certified Profesional Magazine Online, a po MCSE masz 50 procent bodajźe rabatu na te TechNet'y MSDN'y itp.
Na koniec radzę Ci wejść na Jamę Mastaha i tam w dziale o redaktorach popatrzeć kto ten certyfikat ma i popytać czy to na PW czy za pomocą e–mail'u. Uwaga – większość ludków opuściła ten portal na rzecz windows2003.pl i będziesz musiał teź poszukać
Ad@$
Dodano
15.01.2005 11:41:20
Prywatnie to jest tak:
– w Polsce jak to w Polsce malo kto ma pojecie co taki certyfikat znaczy w zwiazku z tym nie licz na jakies szczegolne preferencje przy zatrudnieniu choc pewnie powolutku zacznie sie to zmieniac
– jak dla mnie taki certyfikat znaczy czesciej wiecej niz np. studia informatyczne czy studia podyplowmowe informatyczne
– co do nauki i zadawania raczej nie ma co liczyc ze na podstawie przestudiowania wylacznie teorii uda sie egzamin "przeskoczy" – konieczna jest solidna dawka praktyki
– nie zgodze sie tez ze wystarczy zainstalowac np. windows 2003 na emulatorze – po prostu nie ma jak praktyka czyli prawdziwy serwer i kilkadziesiat komputerow (np. pytania czesto srodowiska gdzie stoi kilka serwerow, kilka domen itd)

Reasumujac jesli masz ochote czas i wytrwalosc to zdecydowanie warto zdawac chocby dla wlasnej satysfakcji i tak zaczac musisz od MCP :)
mrsit
Dodano
14.01.2005 14:16:04
Ok, to widziałem, ale interesuje mnie bardziej prywatna opinia userów. Moźe ktoś coś próbował itp zadawał.
qyawiak
Dodano
13.01.2005 18:24:54
http://www.microsoft.com/poland/train_cert/
mrsit
Dodano
13.01.2005 12:07:48
qyawiak
Dodano:
13.01.2005 00:31:31
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1