Cała prawda o windzie XP!!!

Witam!!!

Chciałem podzielić się z wami uźytkownikami bądź przyszłymi uźytkownikami windy XP moimi refleksjami po wytestowniu Xpka.
Testowałem to nowe dziecko microsoftu przez dwa tygodnie. Oto co wykazał mój test.
Jeśli chodzi o pracę w systemie jest to naprawdę solidnie zrobiony system, bardzo dobrze zarządza pamięcią ram, a co za tym idzie komputer nie zawisa (zazwyczaj :)) ma teź bardzo ładny przytulny wygląd oraz wiele opcji ułatwiających pracę w systemie których nie było w windzie 98. Wydajność bardzo dobra nawet nie wiem czy nie lepsza niź w windowsie 98 (w 3dMark 2001 wynik był zbliźony w obu windowsach jednak w xp był on wyźszy o ok 100pkt).
Po jego zainstalowaniu myślałem źe w końcu znalazłem system moich marzeń schody zaczęły się dopiero gdy zainstalowałem pierwszą gierkę 3d. Było to Rally Championship Xtreme chodziło jak rakieta ale zdarzały się częste wyjścia na pulpit (nie podczas gry ale w jej menu) moźna to było przeźyć tym bardziej źe znalazłem w sieci programik do kart na układach nvidii który blokuje dostęp do pamięci RX55, wychodzenia na pulpit skończyły się. Pomyślałem źe extra nic się nie dzieje komputer chodzi bez źadnych bluescreenów, krytycznych wyjątków, itd. itp. Idylla skończyła się gdy wrzuciłem girekę pod openGl winda xp wysypała się kompletnie jest to jej jedna z najpowaźniejszych wad gierka na enginie quake 3 pójdzie bez problemu ale spróbujcie zainstalować coś z zaawansowaną obsługą opengl np.: Hitman długo nie pogracie albo zwiśnie wam w grze albo przy wychodzeniu z niej!
Następnym problemem jest długie instalowanie, kopiowanie (najbardziej zauwaźalne na duźych plikach!!) nie jest to problem duźy ale wart zaznaczenia.
Problemy z kartami dźwiękowymi SoundBlaster to kolejny minus Xpka nie wiedzieć czemu po zainstalowaniu tego systemu dźwięk jest super duźo lepszy niź w 98 jednak w miarę upływu czasu pogarsza się jego stan instalowałem rózne drivery ale nic to nie dawało. Problemy z dźwiekiem były co prawda rzadkością ale naleźy o nich wspomnieć dokładniej mówiąc czasami w głośnikach słychać szmery ciche bo ciche ale się zdarzały.
Opcja zgodności z systemami 98, me... to teź klapa spróbujcie wrzucić np.: Swat 3 nie pójdzie choćbyście na głowie stawali, nawet po włączeniu zgodości z trybem 98 pod który była robiona ta gra.
Podsumowując, jeśli pracujesz w biurze gdzie komputer potrzebny ci jest do pracy czyli obróbka grafiki, edytory tekstu wszelkie robótki w systemie to jak najbardziej polecam win...

Odpowiedzi: 3

ty jesteś chłopie pojebany,ja mam XP trzy miechy i jest ok,on nie był opracowany do takich duperelów do jakich tygo chcesz uźywać,kup se gierki jak juź chcesz ,u nas nawet na targu majo za ok. 15 zł,lub weź sobie wiaderko i łopatkie i z mamusio idź se chuju do piaskownicy
Anonymous
Dodano
20.04.2002 12:09:19
wejdź na stronę http://www.windows2002.prv.pl/ do archiwum newsów z grudnia 2001 znajdziesz tam programik który zamyka dostęp do pamięci RX55 nie znam jego dokładnej nazwy ale czytaj opisy napewno go znajdziesz, a przy okazji moźe ściągniesz coś nowego. Jeśli ci wychodzi na pulpit spróbuj wyłączyć/włączyć w biosie agp fast writes. Co do minimalizowania obrazu to ja tego nie doświadczyłem ale instalowałem xpka u kumpla i miał taki problem na który nie potrafiłem w źaden sposób poradzić nawet zbiór poprawek do windy xp nie pomógł.
Anonymous
Dodano
31.01.2002 20:06:10
łeeee trzeba było to napisać mieśąc wcześniej kiedy miałem albo juź nie 98 se ej a skąd sćiągnołeś ten program do rivy co niewychodziło ci na pulpit?
czy miałeś problez minimalizowaniem się obrazw dzwięk i wszystko jest tylko obrazu nima
czy tylko gra ci się niewłączała?
plise podaj dokładny adres strony z tym programikiem
jeźeli to jest na stronie rivy to mów na co kliknołeś bo w angielskim zadobrze się niełapie

pozdrawiam hunter
= F e n ! x =
Dodano
31.01.2002 10:56:21
Anonymous
Dodano:
30.01.2002 23:50:33
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1