[C#] Zarządzanie plikami .txt

Witam. Mam pewien problem, mianowicie napisałem pewien program (taki szybki program dla picu :D), który ma za zadanie napisanie coś w pliku .txt a później otworzenie go. Niestety ten program nadpisuje plik po wskazaniu gdzie się ma znajdować (np. C:/abc.txt). [code]using System; using System.IO; using System.Diagnostics; class Uruchomienie { static void Main() { string x; string tekst; string uruchomienie; //Tworzenie new stream-writer i otwarcie pliku. Console.WriteLine("Podaj ścieżkę do pliku .txt."); uruchomienie = Console.ReadLine(); TextWriter tsw = new StreamWriter(@uruchomienie); //Wpisywanie tekstu do pliku. Console.WriteLine("Wpisz tekst do pliku."); tekst = Console.ReadLine(); tsw.WriteLine(tekst); //Zamknięcie pliku. tsw.Close(); //Uruchomienie lub nie pliku. Console.WriteLine("Chcesz abym uruchomił plik? Jeżeli tak to wpisz 1, jeżeli nie to wpisz 2."); x = Console.ReadLine(); switch (x) { case "1": Process.Start(@uruchomienie); break; case "2": Console.WriteLine("Nie uruchamiam pliku."); Console.WriteLine("Naciśnij klawisz, aby zakończyć."); Console.ReadKey(); break; default: Console.WriteLine("Nie wybrałeś ani 1 ani 2."); Console.WriteLine("Naciśnij klawisz, aby zakończyć."); Console.ReadKey(); break; } } } [/code] Prosiłbym o podanie poprawnej wersji lub jakąś podpowiedź i wytłumaczenie dlaczego tak a nie innaczej :D. Z góry bardzo dziękuje.

Odpowiedzi: 2

Dzięki Ad@$ - Naprawdę tego nie zauważyłem :P. Topić klozet.
Boharox
Dodano
11.05.2010 19:25:09
http://www.centrumxp.pl/dotNet/1148,4,18_Operacje_wejścia_wyjścia_cz1.aspx i kolejne strony
Ad@$
Dodano
11.05.2010 15:46:15
Boharox
Dodano:
10.05.2010 22:20:41
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1