C# - wyświetlanie odpowiedniej ilości linii

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, Mam problem z zadaniem, które polega na zrobieniu menu w konsoli. Problem polega na tym, że nie znamy ilości pozycji menu (wczytujemy je z pliku) a mam wyświetlać tylko 4 pozycje jednocześnie i po zjechaniu na 4 pozycje (za pomocą strzałek), po kolejnym naciśnięciu strzałki ma się pojawić pozycja 5 ale równocześnie ma zniknąć pozycja 1..., czyli: >>poz1 (>> wskazuje aktualną pozycję) poz2 poz3 poz4 Za pomocą przyciskania strzałki w dół schodzimy na pozycje 4: poz1 poz2 poz3 >>poz4 I następnie kolejny raz naciskamy strzałkę w dół i mam mieć: poz2 poz3 poz4 >>poz5 W odwrotną stronę ma działać analogicznie. Wszystko mi działam, wczytywanie z pliku pozycji, strzałki itp poza tym co napisałem. Jak na razie mam że albo pokazują się wszystkie pozycje na raz, albo wczytuję tylko 3 pozycje menu i po zjechaniu na pozycję 3 i naciśnięciu strzałki w dół pojawia się pozycja 4 ale pozostałe powyżej zostają, tj: poz1 poz2 >>poz3 i teraz jak naciśniemy strzałkę menu wygląda tak: poz1 poz2 poz3 >>poz4 I nie wiem jak to zmodyfikować żeby było tak jak ma być. Bardzo proszę o pomoc. Może być na dowolnym przykładzie. Pętla wyświetlający sytuację powyżej, gdzie counter to ilość pozycji wczytanych z pliku: Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Odpowiedzi: 3

No, to ciach.
XanTyp
Dodano
12.05.2012 23:27:29
Udało się, temat do zamknięcia :)
tomas_
Dodano
12.05.2012 16:55:30
Tak jak słusznie skomentowałeś kod, masz pętlę idącą przez wszystkie elementy (c zaczyna się od 0, dlatego zawsze pozycja pierwsza będzie wyświetlana. Musiałbyś manipulować tym startem, a nie na sztywno przypisywać 0.).
Ad@$
Dodano
12.05.2012 12:39:21
tomas_
Dodano:
12.05.2012 11:30:55
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1