[C#] Rekordy, ale jak ?

mecze się strasznie z zdeklarowaniem i używaniem rekordów, kompletnie nie wiem jak mam to zaimplementować, wszelkie próby na uzyskaniu rekordu używając struktury (struct) spełzły na niczym, nie udało się też tworzą klasy, odwołania, instalacje tych klas, po prostu zero :< a chodzi mi o prostą bazę danych która będzie mi indeksować pola, czyli przykładowo: rekord[0].name = "janek"; rekord[0].age = 12; rekord[0].sex = 0; //0 mężczyzna 1 kobieta rekord[1].name = "basia" rekord[2].age = 11; rekord[3].sex = 1; ... nie wierze, że to jest takie skomplikowane, ale przegrzebałem kupę stronek, forów itd. itp. i jakoś nic nie znalazłem, nawet w specyfikacje C# wlazłem, ale i tam nie znalazłem nic co by mi pomogło :( w pascalu albo c++ to jakoś bardziej intuicyjnie było :F

Odpowiedzi: 1

bo zle to implementujesz... powiedzmy ze jest jakas klasa ludzie itp... tak jak u ciebie na przykladzie to robisz cos takiego: public blabla this[int index] { ///cialo co ma robic, najlepiej dac wlasciwosci } potem odwolujesz sie np tak: blabla rekord = new blabla(); rekord[0] = new ludzie("janek", 12, 0); rekord[1] = new ludzie("basia", 11, 1); . . . Nie wiem czy o to doklanie chodzi ale mniej wiecej tak to wyglada.
HideYoshi
Dodano
15.02.2008 14:36:59
kivol
Dodano:
13.02.2008 21:32:39
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1