[C#] Problem z uruchomieniem aplikacji stworzonej w C#

Witam, Stworzyłem aplikacje, bardzo zbliżoną do tej znajdującej się w dziale "Visual C# w praktyce" - mini przegladarka internetowa. Przy uruchamianiu aplikacji na komputerze lokalnym (np. aplikacja znajduje sie na dysku D:/appli) poprzez skrót na pulpicie wszystko jest ok. Problem pojawia się w momęcie gdy skrót na pulpicie odowłuje się do aplikacji wgranej nie na dysk D, ale na zasób sieciowy (np. \\192.168.0.1\appli$\nazwaaplikacji.exe). Komunikat jaki się pojawia jest tu : http://www.lesinski.biz/blad.jpg Myślałem, że problem polega na tym, że pole "Rozpocznij w" jest puste, ale po wpisaniu katalogu w to pole rozniez problem sie pojawia. Błąd pojawia się nawet gdy uruchamiama aplikacje klikając bezpośrednio na plik programu w zasobie sieciowym :( Czy mozna temu jakoś zaradzić?? Z góry dziękuje za udzielenie odpowiedzi :) Ravczy

Odpowiedzi: 2

Wprawdzie nie widzę błędu, ale domyslam się, że to nieśmiertelnym problem z zabezpieczeniami i uruchamianiem aplikacji z zasobu sieciowego... Poczytaj o CASPOL. Przykład cas.bat: @c:\Windows\Microsoft.Net\Framework\v2.0.50727\caspol.exe -quiet -pp off -m -ag 1 -url file:"\\serwer\katalog aplikacji\*" FullTrust pozdrawiaMM
Marcin_Miga
Dodano
01.07.2009 17:48:10
Z tego, co rozumiem, to, to, że oryginalny plik znajduje się w internecie. Czy gdy uruchamiasz skrót, to masz włączony internet? (lepiej to sprawdź!) Możliwe, że ten serwer musi także umieć obsługiwać programy w C# (innymi słowy, mieć wbudowaną platformę .NET).:mryellow: Oczywiście mogę nie mieć racji. P.S. Czy mógłbyś w tym temacie wystawić kod tego programu (Form1.cs):mryellow:
programista
Dodano
01.07.2009 17:00:28
Ravczy
Dodano:
06.02.2008 12:53:36
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1