[C#] obliczenia textbox + sortowanie

Witam, Dopiero zaczynam przygodę z programowanie, zrobiłem program do sumowania 13 liczb wpisanych w textbox. Potrzebuje dodać do tego jeszcze sortowanie liczb tzn żeby program sortował mi te 13 liczb z textboxów (zakres liczbowy 1-10) i 10 najwyższych np 10 9 9 8 7 6 4 3 2 1 sumował ze sobą (wynik 87). Jak mógł bym to zrobić ?? w PHP kod wygląda tak: [code]PHP $ar = array($_POST['f1'], $_POST['f2'], $_POST['f3'], $_POST['f4'], $_POST['f5'], $_POST['f6'], $_POST['f7'], $_POST['f8'], $_POST['f9'], $_POST['f10'], $_POST['f11'], $_POST['f12'], $_POST['f13']); arsort($ar); array_splice($ar,10); echo array_sum($ar);[/code] Pozdrawiam

Odpowiedzi: 4

Dzięki Mam jeszcze takie pytanko zablokowałem sobie textboxy żeby można było pisać w nich tylko liczby [code] if (!Char.IsNumber(e.KeyChar) && (byte)e.KeyChar != 8) e.KeyChar = (char)0; [/code] ale nie wiem za bardzo jak zrobić w nich przedział 0-10. i nie wiem za bardzo jak zrobić sprawdzanie czy do textbox została wpisana jakaś wartość no na chwilę obecną jak zostawiam pustego textboxa to crahuje mi program Pozdrawiam
szyka
Dodano
08.12.2009 14:27:24
[code]textBox14.Text = suma.ToString();[/code]
AndrewSpec
Dodano
07.12.2009 15:42:37
dzięki mam jeszcze pytanko jak mogę zrobić żeby wynik sortowanie wyświetlił mi się w textbox 14
szyka
Dodano
07.12.2009 12:29:06
Tak na szybko zrobiłem: [code] //do tablicy wpisuje zawartość textBoxów konwertując je do double double[] tablica = { Convert.ToDouble(textBox2.Text), Convert.ToDouble(textBox3.Text), Convert.ToDouble(textBox4.Text), Convert.ToDouble(textBox5.Text), Convert.ToDouble(textBox6.Text), Convert.ToDouble(textBox7.Text), Convert.ToDouble(textBox8.Text), Convert.ToDouble(textBox9.Text), Convert.ToDouble(textBox10.Text), Convert.ToDouble(textBox11.Text) }; //do tablicy 'posortowana' jest kopiowana zawartość tablicy 'tablica' //a następnie sortowana double[] posortowana = new double[tablica.Length]; Array.Copy(tablica, posortowana, tablica.Length); Array.Sort(posortowana); //do tablicy 'odwrócona' jest kopiowana zwartość tablicy 'posortowana' //następnie elementy tablicy zostają odwrócone double[] odwrócona = new double[tablica.Length]; Array.Copy(posortowana, odwrócona, posortowana.Length); Array.Reverse(odwrócona); double suma = 0; //pętla sumuje 10 pierwszych liczb z tablicy 'odwrócona' for (int i = 0; i < 10; i++) { suma += odwrócona[i]; } [/code]
AndrewSpec
Dodano
30.11.2009 15:19:41
szyka
Dodano:
30.11.2009 01:50:04
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1