C#.NET, Microsoft Visual Studio, DataGridView i baza danych

witam używam Microsoft Visual Studio 2005 (C#.NET) w mojej aplikacji chcę korzystać z DataGridView i bazy danych jaką bazę wybrać i w czym ją zrobić ? jaki jest najłatwiejszy sposób ?

Odpowiedzi: 2

już prawie wszystko działa ...jeszcze tylko jeden szczegół... gdy dodaje DataSource... jest zapytanie : "Połączenie które wybrałeś wykorzystuje lokalną bazę danych, która nie znajduje się w projekcie. Czy chcesz skopiować plik do projektu i zmodyfikować połączenie ? Jeżeli skopiujesz bazę do projektu, będzie ona kopiowana do katalogu wyjściowego za każdym razem gdy uruchomisz aplikację" 1) Jeżeli dam "NO" - wtedy baza ładuje się i zapisuje w tym samym miejscu (tam gdzie była, np. u mnie na pulpicie) 2) Jeżeli dam "YES" - wtedy baza zostaje skopiowana do katalogu "WindowsApplication", a po kompilacji dodatkowo kopiuje się do katalogu "WindowsApplication\bin\Debug" i wtedy nie działa tak jak powinna, bo : - wczytuje dane zawsze z bazy z "WindowsApplication" - a zapisuje dane do bazy w "WindowsApplication\bin\Debug" Czy zna ktoś sposób na to, aby dane wpisywały i zapisywały się do jednej bazy (tak jak w pierwszym przypadku), ale jednocześnie żeby baza była częścią projektu (bez korzystania z serwera) ?
matmaniak
Dodano
01.03.2008 19:32:55
Jak nie chcesz się bawić w MS SQL server a baza ma być średniej wielkości - chociaż dużej wielkości też może być - użyj MySQL... jest bezpłatny. Do tego użyj mysql-connector-net-5.0.8.1 (uzyj Google, zeby znalezc i sciagnac). Dziala szybko latwo i przyjemnie i do tego nie musisz instalowac takiej kobyly jak MSSQL za ktory trzeba chyba zaplacic? Jak zbudowac baze... uzyj sobie TOAD Data Modeler - jest free przy tworzeniu małych baz danych - mozesz zapisac w projekcie max 25 tabel. Fajny jest tez Power Designer, ale kosztuje dużo kasy, ale jest 30 dniowa wersja Trial. Mozesz tez ruszyc glowa i klepac bazy z SQLa, co tez jest fajne i mozesz nauczyc sie SQLa :) Jezeli z MySQLem masz zainstalowanego Apache i PHP mozesz uzyc PHPMyAdmina do stworzenia bazy. Dzieki RS
rsobczuk
Dodano
26.02.2008 11:21:38
matmaniak
Dodano:
25.02.2008 19:02:47
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1