[C#] Kilka pytań/błędów

Witam, mam na kompie Microsoft Visual Studio C# 2008 Express Edition i jak w temacie kilka pytań, kilka błędów. Pytania : - Czy można zrobić coś takiego jak wyszukiwarka Google ? Takie coś jak w Firefox'ie, wpisuje słowa, enter i przenosi mnie na google z wpisaną frazą - można zrobić odtwarzacz muzyki i video ? - gdzie/jak zrobić pole... chyba to było drag and drop albo put and drop ? Po polsku "podnieś i upuść".... można tak zrobić ? - czy można dodać w opcji SAVE (chodzi mi o zapisanie pliku w notatniku) to można dodać typ pliku? Próbowałem robić tak : [code] private void zapiszJakoToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e) { SaveFileDialog dialog = new SaveFileDialog(); dialog.Filter = "Plik tekstowy (*.txt)|*.txt"; dialog.Filter = "Plik specjalny (*.ntti)|*.ntti"; dialog.ShowDialog(); if (dialog.FileName != "") { plik = dialog.FileName; StreamWriter f = new StreamWriter(plik); f.Write(txtTresc.Text); f.Close(); } } [/code] ale zamiast 2 typów, wyskakiwał 1... Błędy : - jak zapisuję projekt, wyłańczam i włańczam Visual Studio C# to niektóre rzeczy się nie zapisują... np. Menu górne mi się kasuje, a w kodzie "Form1.cs" widać że jest... O co tu chodzi ??

Odpowiedzi: 2

[quote=Lorrd500]- Czy można zrobić coś takiego jak wyszukiwarka Google ? Takie coś jak w Firefox'ie, wpisuje słowa, enter i przenosi mnie na google z wpisaną frazą[/quote] Można. Z Edita wstawiać słowa do linka: [code]http://www.google.pl/search?hl=pl&q=$This->Edit1&btnG=Szukaj+w+Google&lr=[/code] [quote=Lorrd500]- można zrobić odtwarzacz muzyki i video ?[/quote] Można. [quote=Lorrd500]- gdzie/jak zrobić pole... chyba to było drag and drop albo put and drop ? Po polsku "podnieś i upuść".... można tak zrobić ?[/quote] Zajrzyj do właściwości (Properties) tam da się ustawić jak ma wyglądać. Nie mam VS pod ręką, ale jesteś dużym chłopczykiem to sobie poradzisz. [quote=Lorrd500]- czy można dodać w opcji SAVE (chodzi mi o zapisanie pliku w notatniku) to można dodać typ pliku?[/quote] Ponownie Properties się kłaniają. [quote=Lorrd500]- jak zapisuję projekt, wyłańczam i włańczam Visual Studio C# to niektóre rzeczy się nie zapisują... np. Menu górne mi się kasuje, a w kodzie "Form1.cs" widać że jest... O co tu chodzi ??[/quote] Zapisać Solucję (Projekt) wystarczy.
gusioo
Dodano
03.04.2008 13:23:19
Ktoś mi odpowie na te pytania ?? Wiem że potraficie... :D
Lorrd500
Dodano
01.04.2008 16:59:27
Lorrd500
Dodano:
21.03.2008 17:53:26
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1