[b][u][color=red][b]jak sformatować ten powalony dysk[/b][/c

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: nie moge sformatować dysku z dyskietki startowej (win 98 winxp)z płyty (win xp win 98)ani przez mój komputer c formatuj
pomocy

Odpowiedzi: 5

Sprawdź czy na dyskietce startowej od win 98 masz plik format.com, moźe on się znajdować w pliku .cab. Podczas uruchomienia kompa z takiej dyskietki utworzony zostaje ramdysk (wirtualny napęd) i wszystkie składniki dyskietki startowej powinne się tam znajdować. Wejdź na ramdysk poleceniem x: [gdzie x to litera ram dysku], wpisz polecenie dir co wyświetli ci wszystkie pliki w RD. Jak tam nie będzie format.com to zapodaj płytkę z win98 i tam napewno jest format.(chyba w głównym katalogu ale nie jestem pewin mam pirata). BYnajmniej musisz być w katalogu gdzie znajduje się format.com i wpisujesz polecenie format x: (gdzie x to litera dysku do sformatowania) zatwierdzasz tak i czekasz.
No a jak ci się nie uda znaleźć format.com to daj maila, to wyślę.
Poza tym w winxp format.com tesh jest w WINDOWSSYSTEM32, zapodaj go na dyskietkę i będzie git. Tylko źeby go uźyć trzeba być koniecznie na dyskietce polecenie a: i dalej format x:
PS. Mniemam źe masz system zainstalowany na c:. Przez mój komputer nie sformatujesz partycji na której jest system.
SLAY3R
Dodano
16.09.2002 17:18:45
jesli pisze zle polecenie to znaczy ze nie masz formata na dysku/dyskietce
mrsit
Dodano
16.09.2002 17:15:01
mam jakiś fat32
a jak próbuje wpisać format c to mam taki komunikat
złe polecenie czy jakoś tak
napisz mi w punktach co zrobić aby sformatować dysk
albo daj mi numer gg i tak nam będzie lepiej
kamikadzeee
Dodano
16.09.2002 15:42:19
a moze masz dysk SCSI???
B3T0N
Dodano
16.09.2002 01:51:37
Zakładając, źe dysk jest sprawny, dobrze podłączony i wogóle wykrywany przez Bios jak równieź przez system. Sprawdź jaki format ma ten dysk FAT czy NTFS.
Ewentualnie napisz jakie masz komunikaty dotyczące odmowy sformatowania.
zulus
Dodano
16.09.2002 01:44:19
kamikadzeee
Dodano:
15.09.2002 22:01:26
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1