BSOD + zewnętrzny hdd

Z tego co wiem, to problem nie jest nowy, ale jakoś nie mogłem znaleźć rozwiązania... W momencie podłączania zewnętrznego dysku poprzez port USB po kilku sekundach pojawia się sławny BSOD... Opis błędu to 0x7E, dotyczy też pliku partmgr.sys. Oczywiście wszystko inne (drukarki, pendrive'y itp itd) działa bez zarzutu. Mam zainstalowany dodatek SP1, system w wersji Home Premium. Ponoć problem dotyczy jakichś dwóch poprawek, ale to tylko zasłyszane w sieci. Mam nadzieje, że ktoś zna rozwiązanie, bo dość często używam zewnętrznego dysku, a nie mam ochoty robić reinstalki - żadne rozwiązanie, jedynie zaleczenie błędu.

Odpowiedzi: 1

Sam sobie odpowiem... Otóż winna była kieszeń na dysk zewnętrzny. Kieszeń za nowa nie była i się okazało, że była obsługiwana tylko do systemu XP i jako tako przez Vistę, ale bez SP1. Krótko mówiąc, nie jest wspierana przez Vistę SP1. Dysk podłączany sam - bez kieszeni, oraz w dwóch innych kieszeniach - nowych, nie powodował żadnych błędów, natomiast stara kieszeń na 4 Vistach SP1 powodowała BSOD. Na czystej Viście, raz błąd był a raz nie - to chyba jest z tego najdziwniejsze... Temat do zamknięcia. No i sorry za double posta :P ale uważam, że nie ma sensu edytować w takim przypadku ;]
ry5i3kszczur
Dodano
09.03.2009 22:40:45
ry5i3kszczur
Dodano:
07.03.2009 16:15:09
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1