Braki w dostępu do internetu tylko na tym systemie

Witam. Odkąd zainstalowałem u siebie system WINDOWS 7 mam na nim nieustanne braki w połączeniach internetowych. Internet raz jest, raz nie ma, raz jest, raz nie ma. Nie miałem tego problemu na Windows XP. Jednak po instalacji Windows 7 się zaczęły takie problemy. Moi domownicy korzystają z komputerów z systemami Windows 8 i Windows 7 i mają identyczne problemy. Te nowe systemy muszą więc być dziadowskie. Mam rację? Co jest zatem problemem?

Odpowiedzi: 11

Rozumiem, źle doczytałem. A co do nowości tego sterownika dostępnego przez Windows Update, to jest on w wersji 6.20 jak widać na załączonym obrazku. Natomiast ze strony producenta dla Twojego urządzenia i dla Twojego systemu można ściągnąć sterownik w wersji 7.065 datowany na 23.11.2012. [url=http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=5&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false#1]Konkretnie tutaj.[/url] Rozpakuj ściągnięty plik i aktualizuj sterownik. Tylko nie przez WinUpdate a wskaż miejsce na dysku gdzie będzie ten nowy. Tak jak napisał Adam: któryś z plików aktualnego sterownika może być uszkodzony. Windows o tym nie wie i podczas reinstalacji nawet nie podmienia uszkodzonego pliku tylko zadowala się stwierdzeniem, że najnowszy plik jest już zainstalowany. Jeżeli to nie pomoże to ja bym jeszcze ustawił sieć na sztywnych adresach IP. Pozdrawiam.
Mk65
Dodano
21.01.2013 20:12:23
[quote]/Ponadto, piszesz, że masz net po kablu a problemy pojawiają się po wi-fi. No i wszystko się zgadza. Każdy komputer łączący się przez wi-fi jest ograniczony i może napotkać problemy. Może zanikać sygnał ze względu na odległość i grube żelbetowe ściany. Na kablu nie ma problemów z sygnałem. Przyczyn może być sporo, również ta, że DIR-524 to już jednak dziadek[/quote]Nieprawda. Mam dwa systemy na komputerze, który akurat jest do routera podpięty KABLEM. I na systemie z Windows XP jest internet zawsze, a jak włączę ten komputer z sytemem Windows 7 to cały czas są takie przerwy. Więc tu nie tylko chodzi o laptopy na Wifi. Mój główny komputer jest wpięty POPRZEZ KABEL idący z tego routera i wszystko tutaj ZALEŻY OD SYSTEMU WINDOWS. Bo jak wejdę na XP to internet jest, a jak wejdę na 7 to występują braki. Moja sieć uzyskuje wszystkie dane automatycznie, nic nie mam wpisywać. System drugi (win7) jest nowy, nie ma żadnych robaków blokujących internet. Sterownik w systemie Win 7 tak jak widzieliście u góry na obrazku - jest najnowszy.
h1183596
Dodano
21.01.2013 02:04:51
Podstawowe dane dotyczące sieci wpisujesz do routera o ile jest to wymagane. Z reguły do routera wpisuje się adres IP i serwery DNS, bramę i maskę podsieci. Wszystko zależy od dostawcy internetu. Bywają również dostawcy, u których nie ma potrzeby wpisywania nawet tych podstawowych danych. Działają na zasadzie konfiguracji automatycznej. W tej sytuacji router sam pobiera sobie odpowiednie dane od dostawcy internetu. To jest jedna sieć. Router zapewnia podłączonym do niego komputerom i innym urządzeniom dostęp do sieci zewnętrznej tworząc własną podsieć. I znowu może być to sieć tworzona przez router na zasadzie automatycznego przydzielania adresów albo sam, manualnie przypisujesz adresy poszczególnym urządzeniom. Ponadto, piszesz, że masz net po kablu a problemy pojawiają się po wi-fi. No i wszystko się zgadza. Każdy komputer łączący się przez wi-fi jest ograniczony i może napotkać problemy. Może zanikać sygnał ze względu na odległość i grube żelbetowe ściany. Na kablu nie ma problemów z sygnałem. Przyczyn może być sporo, również ta, że DIR-524 to już jednak dziadek. Nowocześniejsze routery mają jednak większe możliwości. Dużo by o tym pisać. Jest sporo stron gdzie można poczytać o konfiguracjach sieci i routerów [url=http://www.pcworld.pl/testy/kategoria/sieci.html]np. tu.[/url] [url=https://www.google.pl/search?client=opera&q=jak+skonfigurowa%C4%87+router&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest]albo wygooglać.[/url] Jest tego na prawdę sporo. ozdrawiam i powodzenia.
Mk65
Dodano
20.01.2013 00:10:54
Dziękuję za dodatkowy, pomocny opis i podanie nawet linku z informacjami. Dziękuję. Natomiast w takim razie chciałbym się zapytać jeszcze o jedną sprawę. Skoro sieć jest nieskonfigurowana jak piszecie, to dlaczego MAM Internet okresami? Chyba skoro jest nieskonfigurowana to powinienem NIE MIEĆ dostępu do Internetu w ogóle, prawda?
h1183596
Dodano
19.01.2013 17:15:40
To znaczy, że sprawdziłęm to czy każdy komputer daje taki sam adres IP w internecie. I tak jest, obojętnie z jakiego nie napiszę to widzę ten sam, jeden adres IP. No ale ja czegoś nie rozumiem już w ogóle. Piszesz mi w tej wypowiedzi, że nie mogą pojawiać się takie same adresy IP: [quote]Niezależnie od systemu, nie mogą występować w jednej sieci urządzenia o tym samym adresie IP.[/quote] A ja Ci napisałem wyżej, że to sprawdziłem. Znalazłem księgę gośći która podaje adres IP tego kto dodał wpis. Dodałem wpisy (każdy z osobnego komputera w tym domu). I teraz dla każdego z trzech wpisów widniał jeden i ten sam adres IP. [b]No to wytłumacz mi ten fenomen...[/b] :-$ Albo inaczej - jak to nazwać? Sprawdziłem, wyszukałem nawet nowy. Oto co otrzymałem za komunikat: [img]http://img534.imageshack.us/img534/2204/noicoteraz.png[/img] Co jest więc z tym internetem?
h1183596
Dodano
18.01.2013 00:59:12
  • adam_broda 21.01.2013 19:13:00

    [quote=h1183596]Sprawdziłem, wyszukałem nawet nowy. Oto co otrzymałem za komunikat: [img]http://img534.imageshack.us/img534/2204/noicoteraz.png[/img][/quote] Czyli system nie pozwolił ci zainstalować sterownika ponieważ on istnieje w dobrej wersji? Czasami bywa tak, że sterownik jest niesprawny a system o tym nie wie. Odinstaluj ten sterownik (usuń urządzenie) i zrestartuj system. Powinien sam wyszukać i zainstalować najlepszy sterownik.

Witajcie, no ale jak to nie może tak być? Właśnie sprawdziłem, udałem się na laptop siostry, napisałem z niego wiadomość. A potem zweryfikowałem adres IP - był taki sam jakbym napisał ze swojego własnego komputera (z którego teraz piszę). No to informuje - może tak być, bo tak jest w tej chwili. Od początku. Mówisz o sterowniku? No ale skoro internet [b]jest[/b] (połączenie jest ale przerywane tylko) to znaczy że potrzeba jakiegoś nowszego sterownika?
h1183596
Dodano
16.01.2013 03:24:15
  • adam_broda 17.01.2013 21:49:35

    [quote=h1183596]...A potem zweryfikowałem adres IP...[/quote] To znaczy co zrobiłeś? Jest tak jak napisałem wcześniej - nie wiesz oczym piszesz. Ja ci piszę o adresach IP ustawionych we właściwościach kart sieciowych komputerów a ty o adresie IP przydzielonym twojemu routerowi przez dostawcę internetu. Router na zewnątrz sieci jest widziany jako pojedyncze urządzenie niezależnie od ilości podłączonych do niego komputerów. Każda wiadomość, z każdego komputera w sieci utworzonej przez router będzie widziana jako nadana z jednego adresu - takiego jaki ma router. Reasumując - należy poprawnie skonfigurować sieć wewnętrzną, najlepiej na stałych adesach przy wykorzystaniu serwera DHCP w routerze.

  • Mk65 18.01.2013 11:10:34

    [quote=adam_broda] To znaczy co zrobiłeś? Jest tak jak napisałem wcześniej - nie wiesz oczym piszesz. Ja ci piszę o adresach IP ustawionych we właściwościach kart sieciowych komputerów a ty o adresie IP przydzielonym twojemu routerowi przez dostawcę internetu. [b]Router na zewnątrz sieci jest widziany jako pojedyncze urządzenie niezależnie od ilości podłączonych do niego komputerów.[/b] Każda wiadomość, z każdego komputera w sieci utworzonej przez router będzie widziana jako nadana z jednego adresu - takiego jaki ma router. Reasumując - należy poprawnie skonfigurować sieć wewnętrzną, najlepiej na stałych adesach przy wykorzystaniu serwera DHCP w routerze.[/quote] Kolego, powyżej masz wszystko napisane. Ja wytłumaczę Ci to w inny sposób: wyobraź sobie Twoją domową sieć jako budynek mieszkalny a komputery jako osobne mieszkania. Stojąc przed budynkiem nikt nie wie jakie są numery mieszkań tylko widzi, że jest to budynek na ulicy np. Polnej pod numerem 13. Wewnątrz budynku mieszka sobie cieć (router), który rozdziela przychodzącą i wychodzącą korespondencję, zamazując jednocześnie numery mieszkań. W momencie gdy masz dwa identyczne numery mieszkań wprowadzasz ciecia w błąd. Nie wie do kogo ma zanieść korespondencję. Musisz wykonać to: [quote=adam_broda] ... należy poprawnie skonfigurować sieć wewnętrzną...[/quote] P.S. [url=ftp://ftp.dlink.pl/di/di-524/documentation/di-524_qig_revall_1-00_all_pl_20050524.pdf]ściągnij i przeczytaj ten link.[/url]

może gdzieś zapodział się sterownik
redi621
Dodano
15.01.2013 19:15:31
No dobrze, ale ja mam tak, że każdy komputer w moim domu posiada jeden i ten sam adres IP. Czyli tak jakby to sam router już posiadał JEDEN adres IP i wszystko co z niego wyjdzie to i tak będzie identyfikowane jako jeden tylko adres. Co wtedy?
h1183596
Dodano
08.01.2013 00:39:25
  • adam_broda 14.01.2013 20:38:36

    [quote=h1183596]No dobrze, ale ja mam tak, że każdy komputer w moim domu posiada jeden i ten sam adres IP.[/quote] No to masz źle, albo nie wiesz o czym piszesz. Niezależnie od systemu, nie mogą występować w jednej sieci urządzenia o tym samym adresie IP. Router DI-524 jest dosyć prosty w konfiguracji a działa znakomicie (przynajmniej u mnie).

W ustawieniach routera sprawdź jaka jest przydzielana pula adresów IP. drugim krokiem będzie przydzielenie adresów IP (Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Połączenia sieciowe) wybierz w ustawieniach kartę sieciową z którą jesteś obecnie połączony, kliknij właściwości -> protokół internetowy w wersji 4 -> użyj następującego adresu IP i wpisz w polu adresu IP jeden adres z puli (na każdym komputerze inny adres IP) a resztę przepisz tak jak masz w ustawieniach routera.
michalcho
Dodano
31.12.2012 15:24:29
Mój komputer jest stacjonarny, idzie kabel od internetu do routera, z którego KABLEM idzie do mojego komputera i ma również WI-Fi z którego korzystają domownicy z 2 laptopami. Router mój to: [b]Wireless Router DI-524[/b] Wpięcie do komputera kabla od internetu jest standardowe, normalne. No, nie wiem jak mógłbym to określić inaczej. Standardowy kabel jaki jest od wieków w naszym użytku. Konflikt adresów IP? A jak mam się o tym dowiedzieć? [b]PRZYPOMINAM, ŻE:[/b] nie mam żadnych problemów na Windowsie XP, a jak przełączę sobie na Windows 7 to nieustannie kilkuminutowe braki przez cały dzień (mam 2 systemy na 1 kompie). W dodatku rodzinka na laptopach z systemami Windows 7 i Windows 8 ma też braki w dostępach. Ja mam neta, oni nie. Ale jak wepną kabel do swojego laptopa (czyli nie połączą się przez Wi-Fi a standardowo fizycznie kablem) to internet wraca.
h1183596
Dodano
31.12.2012 14:56:00
Witam. 1) Z Internetu korzystasz przez WI-FI, czy po kablu. 2) Jeżeli po kablu to jakiego Switch-a używasz. 3) Jeżeli przez WI-FI jaki jest router. 4) Sprawdź czy nie występuje konflikt adresów IP. Pozdrawiam.
michalcho
Dodano
30.12.2012 19:49:11
h1183596
Dodano:
30.12.2012 10:52:10
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1