brak tekstur, białe jak mleko :)

a wiec, od niedawna zauwazylem u siebie problem ktory pojawia sie przy coraz wiekszej ilosci gier, chodzi o to ze nie wyswietlaja mi sie tekstury, prosze nie mowcie ze to sprawa sterownikow czy wersji dx'a bo juz wszystkiego probowalem i dalej nic... oto jak wyglada menu glowne w grze "Crazy machines" (w sumie to cala gra tak wyglada)



animacja jest i wszystko wyglada dobrze tylko nie ma tekstur

w gta vc wszystkie samochody nie mialy tekstur i kazdy byl szaro bialy :)

o co chodzi ??

mam win 2003 datacenter, GF2 MX 400/64MB, 390MB sdram, duron 850

Odpowiedzi: 8

Jak pare lat temu zaczynalem administrowanie serwerem wtedy jeszcze na NT to wiedzialem duzo o "zwyklych" pcetach ale okazalo sie ze ta wiedza w przypadku serwera sieci i wszelkich z tym zwiazanych konsekwencji jest bardzo mala.

Inaczej mowiec instalowanie oprogramowania serwerowego w domu (mam na mysli win2k3) i uzywanie go jako systemu do zabaw jest troche bez sensu bo:

1. przekonywanie ze jest bezpieczniejszy czy tez stabilniejszy jest bezasadne jako ze bezpieczenstwo w glownej mierze zalezy od uzytkownika podobnie jak stabilnosc

2. system serwerowy ma to do siebie ze obsluguje mase rzeczy ktore w domu sa najczesciej zbyteczne (DNS, DHCP, Routing itd)

3. wystarczy ze uruchomisz AD i kazdy sprzet domowy zwolni nieprawdopodobnie

I na sam koniec z mojego doswiadcznie wynika jednoznacznie ze serwer staje sie serwerem kiedy obsluguje co najmniej kilkunastu–kilkudziesieciu klientow, jest kontrolerem domeny itd.
mrsit
Dodano
11.04.2005 11:21:16
w sumie masz racje, bardzo malo wiem o serwerach ;) ale... sciagnalem sobie wersje 180–dniowa zeby zobaczyc jak wyglada w ogole win 2003. bylem mile zaskoczony bo jest duzo bezpieczniejszy i stabilniejszy od xp, ale... niestety ciezko w nim zrobic tak zeby (dobrze) chodzily gierki, a jak wiadomo nie sama praca czlowiek zyje :) a w tamtym temacie to nie moglem sie powstrzymac... koles jest administratorem (tak stwierdzilem;)) a jakos nie umie nazwac prostych rzeczy po imieniu, wiem wiem glupio zrobilem, zachowalem sie jak gowniarz to sie wiecej nie powtorzy ;)

napisales ze stawianie 2003 server na duronie 850 to szalenstwo... moze i tak, ale jak sie go faktycznie uzywa jako serwera, u mnie jako "udomowiony system" chodzil bez zarzutu :)

a zeby nie bylo oftopa:
teraz mam xp sp2 i w sumie to dla mnie problem z tego tematu jest juz nieaktualny, ale jak ktos zna rozwiazanie to niech pisze, zawsze moze sie komus przydac
krowal
Dodano
09.04.2005 15:25:19
Ty krowal to ciekawy jestes czlowiek :)
Bo w watku gdzie czlowiek pytal o kopie bezpieczenstwa w SBS2003 delikatnie mowiac troszke sie z niego naigrywales – co ja odebralem jako swiadectwo ze jestes doswiadczonym administratorem serwera win2k3. :)

A tu taka niespodzianka :)

krowal:

jestes administratorem tego serwera ? jak tak to pogratulowac zdolnosci po pierwsze to PROLIANT a nie PROLOTIAN, po drugie to te "specjalne wypas dyski" to pewnie zwykle SCSI, no a po trzecie to tak! mozesz laczyc zwykle dyski i "te niezwykle" w jedym kompie, mam tak u siebie w zwyklym komputerku 1x"niezwykly" i 2x"zwykle" i jakos dziala


I pogratulowac to mozna Tobie i to serdecznie :)

Fakt ze nazwe podales arcyprawidlowo i nic poza tym.

A to co mnie rozbawilo to stwierdzenie ze :

mam tak u siebie w zwyklym komputerku 1x"niezwykly" i 2x"zwykle" i jakos dziala


owszem w "zwyklym" komputerku :)
W serwerze tez bedzie dzialac jednak konfiguracja bedzie nieco bardziej skomplikowana.

A co do braku tekstur w win2k3:

1. przy tej karcie co masz (ktora oczywiscie dla serwera jest jak najbardziej adekwatna) to wogole ciekawe ze cokolwiek rusza z nowych gier :)
2. stawianie Windows 2003 Datacenter na takim sprzecie (Duron) to szalenstwo.

I tak na koniec dodam tylko ze zanim nastepnym razem chcesz udawac specjaliste to zastanow sie pare razy bo potem sie okazuje ze tak prawde mowiac to niewiele wiesz o serwerach.
mrsit
Dodano
09.04.2005 12:46:13
Pyton_000:
– Jakie stery Grafy
– Jaki DX

Do Ciebie:
prosze nie mowcie ze to sprawa sterownikow czy wersji dx'a bo juz wszystkiego probowalem
Anonymous
Dodano
08.04.2005 20:15:02
Ja się upieram źe Win2k3 nie jest do grania, ale skoro się chcesz katowac to prosze bardzo.

Żeby nie było źe jestem zwykłym nabijaczem postów to:

– Jakie stery Grafy
– Jaki DX
Podawaj więcej info bo wróźnki na forum nie rosną.

A co do ciebie gusioo to normalnie: 256 + 128 = 384, tak więc podał w przybliźeniu ilość pamięci.
Pyton_000
Dodano
08.04.2005 20:09:52
www.windows2003.pl –> Tam masz forum.
P.S: Jakim cudem:
390MB sdram
?
Anonymous
Dodano
08.04.2005 20:03:22
i znowu wspaniale wywody, na temat tego ze win 2003 nie jest dla lolkow co by tylko pograc chcieli, daruj sobie czlowieku, jak nie wiesz jak rozwiazac problem to nie pisz w ogole a juz w szczeglnosci nie pisz po to zeby komus powiedziec ze wybral zly system, opisalem konkretny problem i jak ktos wie o co chodzi to niech sie ta wiedza podzieli, to ze win 2003 nie jest do gier wiem juz od dawna.. glownie z tego forum na ktorym wiekszosc uzytkownikow tylko czeka az pojawi sie temat w ktorym to beda mogli laskawie uswiadomic innych ze win 2003 nie jest do gier... chcesz pokazac ze sie znasz itp.. rozumiem to, kazdy chce, ale nie kazdemu wychodzi :)
krowal
Dodano
08.04.2005 19:58:29
Że się tak spytam, po co ci Win 2k3 ?? Bo jesli do gier to źle trafiłeś.
Pyton_000
Dodano
08.04.2005 19:41:27
krowal
Dodano:
06.04.2005 12:39:46
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1