Brak sterownika do dysku co robic??

Witam serdecznie mam problem z Laptopem oczywiscie jest to z systemem vista i chcem wrocic na xp lecz podczas instalacji xp nie wykrywa dysku czyli brak jest sterownikow. Jest to TOSHIBA satelit P300 a sterownikow do kontrolera RAID brak:(. Sciagnelem juz Nlite by zintegrowac sterowniki lecz wszystko co znalazlem to aplikacje z roszerzeniem EXE a nie INF jak chce tego odemnie Nlite co robic gdzie znalesc te sterowniki moze ktos juz przechodzil ten problem i moglby mi pomoc??. Specyfikacja dysku: TOSHIBA MK2546gsx controllers intel(R) 82801 HEM/HBM SATA AHCI ICH8M Ultra ATA Storage controllers Dzieki z gory za pomoc

Odpowiedzi: 3

Rozpakuj plik EXE np. WinRarem i bedziesz mial plik INF.
gery3
Dodano
08.01.2009 08:07:35
[quote=jacek_JA]Witam serdecznie mam problem z Laptopem oczywiscie jest to z systemem vista i chcem wrocic na xp lecz podczas instalacji xp nie wykrywa dysku czyli brak jest sterownikow. Jest to TOSHIBA satelit P300 a sterownikow do kontrolera RAID brak:(. Sciagnelem juz Nlite by zintegrowac sterowniki lecz wszystko co znalazlem to aplikacje z roszerzeniem EXE a nie INF jak chce tego odemnie Nlite co robic gdzie znalesc te sterowniki moze ktos juz przechodzil ten problem i moglby mi pomoc??. Specyfikacja dysku: TOSHIBA MK2546gsx controllers intel(R) 82801 HEM/HBM SATA AHCI ICH8M Ultra ATA Storage controllers Dzieki z gory za pomoc[/quote] Do pełni szczęścia potrzebujesz sterowników do kontrolera SATA bo przez taki kontroler dysk twardy komunikuje się z kompem. Sterowniki te należy wczytać z dyskietki podczas instalacji Windows XP lub w przypadku braku napędu FDD zintegrować nLitem z wersją instalacyjną Windows XP. Pozdrawiam Więcej informacji tutaj: http://www.intel.com/support/chipsets/imsm/sb/CS-021736.htm http://support.intel.com/support/chipsets/imsm/
wislak_kr
Dodano
07.01.2009 22:01:53
Kwestia polega na tym czy wiesz co to jest RAID i czy jest Ci to potrzebne.mam wątpliwości czy wiesz o czym piszesz. Jeżeli już dojdziesz do tego że jest Ci to niepotrzebne to wystarczy w BIOSie tą funkcję wyłączyć i dysk powinien się pojawić. Jeżeli się tak bardzo upierasz na te sterowniki to na stronie producenta możesz je znaleźć, chociaż skoro jest to laptop to i może nie do końca... Windows sam z siebie powinien widzieć sprzęt, a sterowniki optymalizują jego działanie.
Razorek
Dodano
27.12.2008 20:22:17
jacek_JA
Dodano:
27.12.2008 20:09:18
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1