Brak reakcji-Help!!

Witam...jestem po zmianie obudowy...wiem,ze mam wszystko dobrze popodlaczane..problem tkwi w tym,ze gdy podlacze zasilanie do dysku to sie komp nie odpali..po odlaczeniu hula wszystko..czytalam o tym,ale nic nie znalazlam..prosze o jakies sugestie..na dysku mam 2partycje i zbyt wazne dane tam siedza...nie chce mi sie wierzyc,ze padla elektornika..ok..bylam u znajomego i u niego jako slave tez mego nie widzi..czyli poszedl sobie..teraz pytanie-jesli wymienie elektronike z tego samego,czy dane pozostana,bo zakup dysku to nie problem,a niestety mialam akurat dzisiaj sobie kopie porobic..

Odpowiedzi: 1

Dane są zapisywane na płytkach magnetycznych więc po wymianie elektroniki wszystko powinno być. Nie zapominaj że to jest z lekka niekonwencjonalny sposób. Trudno jest się pomylić przy podłączaniu samego dysku. Jednakże zastanawia fakt że podłączenie dysku uziemia komputer... Nie jest to też kwestia zworek ponieważ problem pojawiłby się po włączeniu komputera w momencie bootu systemu. Skoro nie podłączyłaś dysku to nie możesz mieć pewności że wszystko chodzi na 100%. Będziesz ją miała dopiero po podłączeniu sprawnego dysku jak wszystko wystartuje i to też sugeruję zrobić.
Razorek
Dodano
10.03.2009 19:43:24
  • czoklejt 10.03.2009 20:00:36

    [quote=Razorek]Dane są zapisywane na płytkach magnetycznych więc po wymianie elektroniki wszystko powinno być. Nie zapominaj że to jest z lekka niekonwencjonalny sposób. Trudno jest się pomylić przy podłączaniu samego dysku. Jednakże zastanawia fakt że podłączenie dysku uziemia komputer... Nie jest to też kwestia zworek ponieważ problem pojawiłby się po włączeniu komputera w momencie bootu systemu. Skoro nie podłączyłaś dysku to nie możesz mieć pewności że wszystko chodzi na 100%. Będziesz ją miała dopiero po podłączeniu sprawnego dysku jak wszystko wystartuje i to też sugeruję zrobić.[/quote] Gdyby nie te dane to bym sie nie przejmowala,ale niestety spoznilam sie z kopia..specjalnie kupilam usb zeby poprzerzucac...powiem,ze w sobote wszystko szlo..obudowe wymienialam pare km od domu..i dzis wrocilam wl.kompa i patrze nie widzi mi dysku..cd-rom owszem...jak odlaczylam zasilanie wszystko szlo do screenu,ze boot failed..do biosu weszlam,ale nic nie zmienialam restes poprzez baterie tez zrobilam..dziwne to dla mnie bylo,ze po 2dniach ak odrazu boom,wiec polecialam do znajomego..myslalam,ze moze na slave bedzie szedl to sztybko poprzerzucam,ale niestety..dowiedzialam sie,ze 99%elektornika i jesli zalezy(i to bardzo)na danych to mam szukac tego samego modelu i dac wymienic elektornike...inaczej bym nie zawracala glowy i kupila nowy...i powiedz dlaczego to sposob niekonwencjonalny..

czoklejt
Dodano:
10.03.2009 16:11:16
Komentarzy:
1
Strona 2 / 2