Brak reakcji-Help!!

Witam...jestem po zmianie obudowy...wiem,ze mam wszystko dobrze popodlaczane..problem tkwi w tym,ze gdy podlacze zasilanie do dysku to sie komp nie odpali..po odlaczeniu hula wszystko..czytalam o tym,ale nic nie znalazlam..prosze o jakies sugestie..na dysku mam 2partycje i zbyt wazne dane tam siedza...nie chce mi sie wierzyc,ze padla elektornika..ok..bylam u znajomego i u niego jako slave tez mego nie widzi..czyli poszedl sobie..teraz pytanie-jesli wymienie elektronike z tego samego,czy dane pozostana,bo zakup dysku to nie problem,a niestety mialam akurat dzisiaj sobie kopie porobic..

Odpowiedzi: 20

[b][/b][b]Chce dokonczyc moj temat[/b] Zasilacz i mobo sa ok..hulaja caly czas..obylo sie bez wymiany... Na przyszlosc dodam:moja plyta-ASUS P5Q-nie potrzebuje sterow S-ATA.zadnych dyskietek..mam spowrotem moja 750-tke i chodzi bez problemow..czyli te nowe mobo radza sobie ze wszystkim...trzeba tylko w odpowiednie wejscie podlaczyc.. [b][/b][b]Dziekuje wszystkim za porady..pomoc[/b]
czoklejt
Dodano
09.04.2009 11:18:37
Pasta z linka wygląda dobrze. Tak samo się powinna sprawować...
Razorek
Dodano
24.03.2009 18:22:16
Dziekuje za pelny opis...mam nadzieje,ze sobie poradze..to mam prosbe-moze mi znajdziesz jakas odpowiednia ta paste....u mnie znalazlam cos takiego...[url=http://www.kmelektronik.de/shop/index.php?show=product_info&ArtNr=4717]http://www.kmelektronik.de/shop/index.php?show=product_info&ArtNr=4717[/url]
czoklejt
Dodano
23.03.2009 21:14:08
Dadzą Ci dokładną instrukcję obsługi do mobo i tam będzie wszystko opisane. Nie sądzę aby to było szczególnie trudne. Demontujesz radiator z wentylatorem. Następnie jest jakieś cwane delikatne zabezpieczenie przed tym żeby samoczynni procesor nie opuścił swojego gniazda i już masz go w ręku. Prz montażu należy pamiętać żeby go prawidłowo włożyć (są tam trójkąciki na procku i płycie które się układa w tym samym kierunku). Następnie wspomniane zabezpieczenie przed samoczynnym opuszczeniem gniazda radiator i jesteś w domu... Jedyne co mogę poradzić jeszcze to żebyś nie oszczędzała na paście termo przewodzącej. Bo jak włożysz słabej jakości pastę silikonową to będzie się procesor grzał. Szukaj srebrzanek to nie powinno być problemu.
Razorek
Dodano
22.03.2009 19:25:32
No tak nowy zasilacz... moze lepiej oddaj calego kompa do jakiegos serwisu ? Niech sprawdza co sie dzieje. Bo jednak jesli sama nie masz mozliwosci podmianki to raczej nic nie zrobisz. A moze jeszcze bardziej sobie zaszkodzisz (palac nowy zasilacz etc.) Ciezka sytuacja jesli to mobo to wszystko jasne. Nie wiem czy bylo to robione ale sprawdz czy kondensatory nie sa wywalone lub wylane.
Ukey
Dodano
21.03.2009 16:53:46
  • czoklejt 21.03.2009 23:44:26

    [quote=Ukey]No tak nowy zasilacz... moze lepiej oddaj calego kompa do jakiegos serwisu ? Niech sprawdza co sie dzieje. Bo jednak jesli sama nie masz mozliwosci podmianki to raczej nic nie zrobisz. A moze jeszcze bardziej sobie zaszkodzisz (palac nowy zasilacz etc.) Ciezka sytuacja jesli to mobo to wszystko jasne. Nie wiem czy bylo to robione ale sprawdz czy kondensatory nie sa wywalone lub wylane.[/quote] Niestety servisy zawalone praca nawet na sprawdzenie nie maja czasu..a jak mi zasilacz i mobo wymienia to sobie poradze..i nic nie jest wylane..plyta hula pelna para...wyobrazasz sobie wywalone kondensatory i zeby odpalila bez nich?.. [quote=Razorek]Widać że w Niemczech dbają o klienta. U Nas to by musiał by być totalnie rozłożony ten zasilacz żeby można było o wymianie myśleć. i jeszcze by podejrzewali że wina użytkownika... Procesor wyjmuje się tak samo jak inne podzespoły komputera. Nie rozumiem Twojego problemu. Norma...[/quote] Dbaja i to jest piekne..nawet w reklamowce moge go zaniesc:lol: ...mobo tez wezma...czyli prawie wszystko na nowo...a niewiem,czy procek tak latwo wyciagasz jak np RAM...moze to robisz co jakis czas ja nie i nie jest to norma dla mnie,wiec chyba nie tak trudno zrozumiec moj problem...i wiem o przebiciach troche,wiec uwazam gdzie co klade..naprawde pare latek juz sprzetem operuje i kurcze teraz mnie zadziwil totalnie

Widać że w Niemczech dbają o klienta. U Nas to by musiał by być totalnie rozłożony ten zasilacz żeby można było o wymianie myśleć. i jeszcze by podejrzewali że wina użytkownika... Procesor wyjmuje się tak samo jak inne podzespoły komputera. Nie rozumiem Twojego problemu. Norma... Może palić z powodu niewłaściwego podłączenia komponentów (wcześniej koledzy pisali o braku uziemienia). Mobo jest bardzo wrażliwym elementem. Czasami kluczowe może okazać się dotknięcie palcem jakiegoś elementu i klapa... Jak położysz mobo na dywanie to jest większe niż 50% prawdopodobieństwo że już po niej...przenoszenie ładunków - czysta fizyka...A jak już tam się coś stanie, poleci pewien element układu to mogą się pozmieniać napięcia i wtedy wszystko się zaczyna palić...
Razorek
Dodano
21.03.2009 13:42:59
No mobo tez moze byc wina .. widzisz bo to nie koniecznie zasilacz.. bo to wlasnie moze mobo palic/uszkadzac zasilacz/dysk Tak wiec polecam raczej podmianke tych 2 rzeczy bo serio szkoda kasy wydawac, az tyle
Ukey
Dodano
20.03.2009 13:28:06
  • czoklejt 20.03.2009 22:01:13

    [quote][quote=Ukey]No mobo tez moze byc wina .. widzisz bo to nie koniecznie zasilacz.. bo to wlasnie moze mobo palic/uszkadzac zasilacz/dysk Tak wiec polecam raczej podmianke tych 2 rzeczy bo serio szkoda kasy wydawac, az tyle[/quote] Dowiedzialam sie,ze do pol roku wymienia mi zasilacz bez zadnego ale,wiec jutro smigam po nowy..to jesli mobo to teraz mam problem..moglam sie spytac..chodzi o to,czy jesli chce wymienic to jak z prockiem..bo nie wyobrazam sobie go wymontowywac...i dlaczego moze palic po kolei rzeczy od czego to jest zalezne?..odemnie,czy wady towaru..skoro 2miechy pochodzil i przelozenie budy..odpalenie wszystko chodzi przyjazd na chate i zonk..czyli jakies fatum..

Ehh czytajac temat bys wiedzial ze juz tak robila :] To wina albo zasilacza albo mobo. Trudno okreslic, niestety tylko podmiana
Ukey
Dodano
19.03.2009 17:45:47
  • czoklejt 19.03.2009 18:07:50

    [quote]To wina albo zasilacza albo mobo. Trudno okreslic, niestety tylko podmiana [/quote] No to mnie pocieszyles Ukey:rolleyes: ...a teraz pytanie,czy jesli zabezpieczenie w HDD pstryka-maly blysk-...wiesz jak zwarcie. ..pytam,bo ten 20GB dzis tak zrobil..to pewnie zasilacz co?...na prad jeszcze wydukam chyba.ja mysle,ze zasilacz,bo jak mobo to chyba,by nie wystartowal nawet ..no nic Ukey dzieki za cierpliwosc..jakby co to dam znac

Jak to by ode mnie zależało to bym go uruchomił na poluzowanej wtyczce od zasilania dysku i jak już wystartuje, przed rozpoznaniem sprzętu w BIOSie docisnął wtyczkę żeby się uruchomił. Ta opcja jest o tyle ryzykowna że coś się może fajtną jak się kabelkami pod napięciem majstruje...
Razorek
Dodano
19.03.2009 07:06:49
Czyli mam rozumiec ze jak podlaczysz HDD to sie nie uruchamia, nawet jak DVD jest odlaczone? I to chodzi oto ze poprostu komputer sie nie uruchamia(no walsnie ale co?) Nie widac nic czarny obraz czy uruchamia sie bios ale nie widac dysku etc? Jesli nie widac nic to moze wykrec dysk i nie przykrecajac go do budy podlacz kabelki i sprawdz czy ruszy. Moze gdzies sie robi zwarcie i zabezpieczenia nie pozwalaja na uruchomienie ? (wiem ze moze to byc bez sensu co mowie ale warto to sprawdzic) Mowilas ze ten dysk jest nowy tak ? Poprzepinaj tez moze w inne miejsca z IDE 1 na IDE2 etc, zmien wtyczki od zasilania (np podlacz na kabelku od DVD)
Ukey
Dodano
18.03.2009 23:55:27
  • czoklejt 19.03.2009 12:13:20

    [quote][quote=Ukey]Czyli mam rozumiec ze jak podlaczysz HDD to sie nie uruchamia, nawet jak DVD jest odlaczone? I to chodzi oto ze poprostu komputer sie nie uruchamia(no walsnie ale co?) Nie widac nic czarny obraz czy uruchamia sie bios ale nie widac dysku etc? Jesli nie widac nic to moze wykrec dysk i nie przykrecajac go do budy podlacz kabelki i sprawdz czy ruszy. Moze gdzies sie robi zwarcie i zabezpieczenia nie pozwalaja na uruchomienie ? (wiem ze moze to byc bez sensu co mowie ale warto to sprawdzic) Mowilas ze ten dysk jest nowy tak ? Poprzepinaj tez moze w inne miejsca z IDE 1 na IDE2 etc, zmien wtyczki od zasilania (np podlacz na kabelku od DVD)[/quote][/quote] Tak nawet jak DVD jest off to piknie i the end...mobo nie wystartuje wogole..bez HDD i DVD staruje normalnie.z DVD tez odpala..HDD tez podlaczalam bez przykrecania do budy..nowy,bo mialam S-ATA i wymienilam na IDE..wiec w rece go trzymajac probowalam odpalic.no tak tylko gdzie mialabym to zwarcie sprawdzic,skoro na tych samych kablach odpalam DVD(niewiem,ale dvd pewnie nie ma zabezpieczenia,wiec by wogole nie chodzil).i nie mowisz bezsensu..kazda pomoc i sprawdzenie jest dobre...i niestety mobo ma jedno IDE wiec miejsc nie zmienie.przez 2miechy mialam DVD i HDD.pod jedna tasme..jak juz wspominalam tasmy tez zmienialam..i wlasnie caly czas to jest zagadka,ze DVD rusza na tych kablach,wiec zwarcie gdzie by moglo byc myslalam ,ze dysk ma,wiec mowilam przynioslam 20GB stary,ale na chodzie i tez nie startuje..molexy wychodziace od zasilacza wszystkie sprawdzalam i podlaczylam nowe extra pod zasilacz i ten sam efekt....wiesz co UFO jest mniejsza zagadka niz ten moj komp.. [quote]Jak to by ode mnie zależało to bym go uruchomił na poluzowanej wtyczce od zasilania dysku i jak już wystartuje, przed rozpoznaniem sprzętu w BIOSie docisnął wtyczkę żeby się uruchomił. Ta opcja jest o tyle ryzykowna że coś się może fajtną jak się kabelkami pod napięciem majstruje...[/quote] Ja kabelkami nie chce sie zabawiac...juz jeden HDD poszedl z danymi w eter..i nie chce stracic nastepnego..

Nie powiedzialem tego ;] Jednak jak juz pisalem 400W mi kiedys umarl a moj stary 235W spokojnie dzialal zta konfiguracja. Wiec zasilacz a zasilacz to sporawa roznica. Moze sprobuj na innym zasilaczu? Ale fakt to dziwne ze nawet po odlaczeniu DVD komp sie nie uruchamia :/
Ukey
Dodano
18.03.2009 14:13:59
  • czoklejt 18.03.2009 14:24:40

    [quote][quote=Ukey]Nie powiedzialem tego ;] Jednak jak juz pisalem 400W mi kiedys umarl a moj stary 235W spokojnie dzialal zta konfiguracja. Wiec zasilacz a zasilacz to sporawa roznica. Moze sprobuj na innym zasilaczu? Ale fakt to dziwne ze nawet po odlaczeniu DVD komp sie nie uruchamia :/[/quote][/quote] Wiem,ze na rynku tego pelno i kazdy inaczej dziala,ale to juz moj 3 od 5latek...po zmianach sprzetu zawsze zasilacz tez,no i raz sie kawka wylala:-" ......na innym nie sprawdze niestety..moi maja 420W max ..nie uciagnie mej karty graf..przed zakupem tez taki mialam...i nawet nie ruszyl...a ten jednak wszysko poza HDD ciagnie i przez 2miechy jakos wszystko wstawalo...ten problem wogole jest dla mnie zagadka...no,ale podczas rozwiazywania mozna sie wiele znow nauczyc...to co dalej robimy??aha..bez zworek tez nie idzie..

Wywal te zworki z dysku i napędu. Jak je rozpozna to nie będzie robił problemów. Ja już to zrobiłem dawno i bez zworek wszystko mi prawidłowo chodzi. Jednakże dziwi fakt że komputer nie daje znaku życia przy podłączonym dysku. Zworki mogłyby być rozwiązaniem problemu kiedy z bootem by się coś działo. Jednakże nie zaszkodzi spróbować....Dalej idącym wywodem pada na mobo i zasilacz...nie masz opcji sprawdzenia tego sprzętu pod innym komputerem?
Razorek
Dodano
17.03.2009 21:25:17
  • czoklejt 17.03.2009 22:08:26

    [quote=Razorek]Wywal te zworki z dysku i napędu. Jak je rozpozna to nie będzie robił problemów. Ja już to zrobiłem dawno i bez zworek wszystko mi prawidłowo chodzi. Jednakże dziwi fakt że komputer nie daje znaku życia przy podłączonym dysku. Zworki mogłyby być rozwiązaniem problemu kiedy z bootem by się coś działo. Jednakże nie zaszkodzi spróbować....Dalej idącym wywodem pada na mobo i zasilacz...nie masz opcji sprawdzenia tego sprzętu pod innym komputerem?[/quote] dobrze..rano sprobuje bez zadnych zworek...wlasnie mnie tez zaskakuje to,ze przy podlaczonym zasilaniu HDD jest tylko pik i zasilacz odlacza wszystko..po odlaczeniu 4-pina...wszystko chodzi..moge wejsc do BIOS-u..moge wystartowac winde z dvd itd..i niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia..jedynie serwis..tylko zeby zasilacz byl walniety to chyba by nie ruszyl nawet dvd pod tymi samymi kablami(tak mysle)..albo mobo by dawalo sygn.skoro jedno wejscie IDE to tez musi byc sprawne jesli znow dvd zyje..mam 2kosci RAM-u i wyciagalam po jednej tez nic...wiem,ze trudno tak dochodzic co i ijak moze zrobic fotecalego wnetrza?..podam tylko,ze mobo to ASUS P5Q...zadnego zwarcia nie bylo(z tego co mi wiadomo)a jesli jakis lekkie jest to zasilacz odrazu wszystko odlacza...kable mi nigdzie sie nie stykaja..o porzadek w budzie jako tako dbalam do teraz..aha,czyli np.powinnam wyciagnac zasilacz i podlaczyc pod niego inny dysk tak na innym kompie?..zadz rano do znajomej..to moze pojde sprawdzic

  • Razorek 17.03.2009 22:47:14

    [quote=czoklejt]tylko zeby zasilacz byl walniety to chyba by nie ruszyl nawet dvd pod tymi samymi kablami(tak mysle)..albo mobo by dawalo sygn.skoro jedno wejscie IDE to tez musi byc sprawne jesli znow dvd zyje[/quote] Co do zasilacza to może być coś z napięciami albo za mała moc. Wtedy startujący dysk twardy (który na rozruchu potrzebuje trochę mocy i nie tylko) rozkłada Ci komputer. Najczęściej wady zasilacza ujawniają się w ten sposób. Co do wyjścia IDE to jak najbardziej. Jak by było padnięte to by nic pod nim nie chodziło...

  • czoklejt 17.03.2009 22:55:14

    [quote]Co do zasilacza to może być coś z napięciami albo za mała moc. Wtedy startujący dysk twardy (który na rozruchu potrzebuje trochę mocy i nie tylko) rozkłada Ci komputer. Najczęściej wady zasilacza ujawniają się w ten sposób. [/quote] 600W to chyba nie powinien sie zajakac,a ma niecale 2miechy...czyli konkretnie no tak tylko jak sprawdze u kogos kto ma mniejsze komponenty odemnie to i tak nic nie zrobie.. Q6600(proc) i ATI 4870 1GB+4GB ram..ze wzgledu na to ,ze zmienialam w styczniu koles mi skladal i powiedzial,ze ten zasilacz udzwignie to..ale sprawdze u kogos..a wtedy reklamacja..

  • Ukey 18.03.2009 01:59:07

    [quote=czoklejt][quote]Co do zasilacza to może być coś z napięciami albo za mała moc. Wtedy startujący dysk twardy (który na rozruchu potrzebuje trochę mocy i nie tylko) rozkłada Ci komputer. Najczęściej wady zasilacza ujawniają się w ten sposób. [/quote] 600W to chyba nie powinien sie zajakac,a ma niecale 2miechy...czyli konkretnie no tak tylko jak sprawdze u kogos kto ma mniejsze komponenty odemnie to i tak nic nie zrobie.. Q6600(proc) i ATI 4870 1GB+4GB ram..ze wzgledu na to ,ze zmienialam w styczniu koles mi skladal i powiedzial,ze ten zasilacz udzwignie to..ale sprawdze u kogos..a wtedy reklamacja.. [/quote] Problem jest tego typu ze tak jak silniki w samochodzie , zasilacze slabna po pewnym czasie. Faktycznie moze miec i te 600W jednak naprawde moze jedynie 300-400W dzwogac ;/ . Moze podaj jakiej firmy jest ten zasilacz i sprawdz napiecia (w biosie) choc nie wiem czy to cos da skoro nie mozna systemu obciazyc :/ Jednak zawsze warto sprobowac

  • czoklejt 18.03.2009 09:42:50

    [quote]Problem jest tego typu ze tak jak silniki w samochodzie , zasilacze slabna po pewnym czasie. Faktycznie moze miec i te 600W jednak naprawde moze jedynie 300-400W dzwogac ;/ . Moze podaj jakiej firmy jest ten zasilacz i sprawdz napiecia (w biosie) choc nie wiem czy to cos da skoro nie mozna systemu obciazyc :/ Jednak zawsze warto sprobowac [/quote] [url=http://shop.ep-mediastore-ab.de/netzteil-coba-nitrox-it7600sg-600w-p-267673.html]http://shop.ep-mediastore-ab.de/netzteil-coba-nitrox-it7600sg-600w-p-267673.html[/url]...tu ten zasilacz... a tu napiecia.... [b]CPU Voltage [1.272V] 3.3V Voltage [3.312V] 5V Voltage [5.064V] 12V Voltage [11.984V] [/b] to powinnam pod swoj sprzet jaki 800W??

To moze wez zmien zasilanie z dvd na hdd
Ukey
Dodano
17.03.2009 20:09:06
  • czoklejt 17.03.2009 20:47:56

    [quote=Ukey]To moze wez zmien zasilanie z dvd na hdd[/quote] mam te molexy(chyba tak sie nazywa)...wychodzace z zasilacza..tez wszystkie podlaczalam pod HDD i wzielam extra inne do zasilacza podlaczylam osobne i tez nic..najlpesze jest to,ze kumpela mi dala stary 20GB,ale wiem,ze u niej lecial a umnie to samo co z moim...niemozliwe,zeby w zasilaczu poszlo napiecie na te 4-piny..skoro dvd na nich idzie...

a zmienialas tasme, moze tu lezy problem? Sprawdz czy po odlaczeniu DVD , dysk zaskoczy
Ukey
Dodano
17.03.2009 19:30:42
  • czoklejt 17.03.2009 19:54:23

    [quote=Ukey]a zmienialas tasme, moze tu lezy problem? Sprawdz czy po odlaczeniu DVD , dysk zaskoczy[/quote] tasme tez..mam 2stare i 2nowe o asusa,ale na zadnej nie idzie..a dvd idzie...po odlaczeniu dvd.. HDDnie zaskakuje tak jakby wogole pradu nie mial...

[b][/b][b]Nie zakladam nowego tematu..pytam tutaj[/b][b][/b] Znow mi rece opadaja...kupilam w koncu nastepny dysk...ale wlosy sie zjezyly...dysk WD160GB..na mobo jak juz podawalam 1wejsce IDE....DVD-rom..podlaczam dysk[master] i dvd [slave]na jednej tasmie....nic nie rusza...odlaczam kabel zasilajacy od dysku..rusza reszta...chyba juz kiedys mialam ten problem nie pamietam....dlatego pytam jeszcze raz...i teraz na tym samy kablu zasilajacym i tej samej tasmie sam dvd jest widoczny w BIOS-e...i pracuje...a dysk nie chce...zasilacz napewno dobry...mocy ma dosyc[600W]...gdzie mam szukac jeszcze bledow..
czoklejt
Dodano
17.03.2009 18:31:54
FDD kosztuje teraz 10PLN. Wydaje mi się że to wydatek nie jest. Chodziło mi o to żeby w BIOSie wejść w opcje RAIDu i je wyłączyć. Też miałem kiedyś taki problem że jak był RAID włączony to nie dość że wywalał komunikaty że nie ma sterowników to jeszcze instalator Windows i BIOS go nie widział. Obawiam się że z RAIDu korzystać nie będziesz, więc możesz go z powodzeniem wyłączyć, ale w sumie jak masz takie ważne dane to temat w przyszłości powinnaś na spokojnie przemyśleć.
Razorek
Dodano
12.03.2009 20:25:17
  • czoklejt 12.03.2009 20:56:04

    [quote=Razorek]FDD kosztuje teraz 10PLN. Wydaje mi się że to wydatek nie jest. Chodziło mi o to żeby w BIOSie wejść w opcje RAIDu i je wyłączyć. Też miałem kiedyś taki problem że jak był RAID włączony to nie dość że wywalał komunikaty że nie ma sterowników to jeszcze instalator Windows i BIOS go nie widział. Obawiam się że z RAIDu korzystać nie będziesz, więc możesz go z powodzeniem wyłączyć, ale w sumie jak masz takie ważne dane to temat w przyszłości powinnaś na spokojnie przemyśleć.[/quote] Umnie niestety w €..nawet nie pytalam,bo kupie i wyrzuce...a nie mial kto mi pomoc,wiec i tak sama nie chcialam znow kombinowac...w BIOS-e wszystko przeczytalam..kazde ustawienie jakie tylko bylo 90%na auto..o RAID sie nie doszukalam..powylaczalam co sie tylko dalo i sprawdzalam...naprawde siedzialam nad tym sporo czasu..jedynie co o S-ATA bylo to napisalam powyzej...i kable i wtyczki po wszystkim lecialam....jest przykro,bo cena dysku byla niezla..ale poco mial u mnie bezczynnie lezec jak ktos "madrzejszy"moze z niego korzystac...a dane naprawde byly wazne,bo zwiazane z moja praca..nad ktora siedzialam nieraz i po 15h,ale niestety nie stac mnie bym wyslala do konkretnej firmy po odzysk..jesli sie uda znalesc elektronike to bedzie fajnie..jesli nie to 3lata jezdzenia poszly...i niestety nikt nie mial czaasu przysiedziec nawet,zebym zostawila kompa..dlatego w ostatecznosci poszlam go oddac,,,a troche km do PL mam by z samym kompem jechac:rolleyes: ...

Powiem Ci szczerze że tylko raz podawałem stery do SATA i doszedłem do wniosku że to kija daje. Po prostu jak masz w BIOSie opcję RAIDu albo czegoś podobnego po prostu je wyłącz (włączona powoduje że w instalatorze nie widać sysku objętego tą opcją). Wtedy Windows sam wykryje ten dysk i bez dodatkowych sterów... Miałem zestaw komputerowy z plombom zbiorczą i tam nie było żadnych podkładek ni pod dyskiem ni pod napędem i nic się nie działo. Jednakże było w języku angielskim na płycie napisane że podłączenie pod tą samą taśmę CD-ROMu i HDD może prowadzić do problemów z bootem i nawet uszkodzenia urządzenia. Jednakże przyznaje się że mam obecnie identyczną kombinację bo jest na mobo tylko jedno takie wyjście...
Razorek
Dodano
11.03.2009 23:29:54
Oj narobiło Ci się, narobiło. Stery do SATA masz tutaj: http://support.asus.com/download/download.aspx?model=P5Q&f_type=34&SLanguage=en-us Zgrasz je na dyskietkę i zastosujesz. Wgraj sobie z SP1, potem zdążysz dograć SP3 (ma "w sobie" i SP2). Co do starego twardziela to się zastanawiam, czy rzeczywiście jest u Ciebie wszystko dobrze podłączone. Czy BIOS go widzi ?? Pytam o widok po wejściu do BIOS-u, a nie przy starcie (jeżeli, oczywiście dasz radę wejść do BIOS-u). Pokombinuj też podłączając dysk na innym kanale (!!) np. zamiast CD-roma, który przy tym nie jest potrzebny i na nowej taśmie (chyba, że taśma od CD to jest 80-ka to zastosuj tą). Jeżeli masz kilka kości pamięci to wyjmij i zostaw tylko jedną, odłącz FDD i wszystkie peryferia poza grafiką. Wtedy sprawdzaj dysk. PS. a przy okazji: jaki to dysk ?
Ucho
Dodano
11.03.2009 20:48:11
  • czoklejt 11.03.2009 21:01:35

    [quote=Ucho]Oj narobiło Ci się, narobiło. Stery do SATA masz tutaj: http://support.asus.com/download/download.aspx?model=P5Q&f_type=34&SLanguage=en-us Zgrasz je na dyskietkę i zastosujesz. Wgraj sobie z SP1, potem zdążysz dograć SP3 (ma "w sobie" i SP2). Co do starego twardziela to się zastanawiam, czy rzeczywiście jest u Ciebie wszystko dobrze podłączone. Czy BIOS go widzi ?? Pytam o widok po wejściu do BIOS-u, a nie przy starcie. Pokombinuj też podłączając dysk na innym kanale (!!) np. zamiast CD-roma, który przy tym nie jest potrzebny i na nowej taśmie (chyba, że taśma od CD to jest 80-ka to zastosuj tą).[/quote] Sciagnelam Marvell sterowniki..dyskietek brak...slyszalam,ze mozna przez usb..teraz z jakies strony dostalam paczke wszystkich i poprzez nlite zintegrowalam z mojawinda..ok zostawiam SP 1..zawsze dogrywalam pozniej 2 lub 3,ale myslalam,ze pojdzie razem..no nic..obejdzie sie..c odo podlaczenia--mam instrukcje od dysku..duzy plaski(sie nie smiej)..idzie do zasilacza..maly(mam czerwony) do plyty plastikowe..mam 6takich czerwonych i jedno biale..dalam najpierw na biale..i nic ,wiec dalam na 1czerwone tez nic,wiec przylecialam do kumpeli,aby tu sie dostac...a z tym wejsciem do BIOS-u to mam ustawione pierwszy Cdrom,ktory mam pod IDE..i do startu plyty wchodze wlasnie wtedy do BIOS-u i niestety dysku nie ma..niewiem o jaka tasme Ci chodzi..ta co mam pod cdrom do IDE?..ona do dysku S-ata nie pasuje..niestety,ale nauczylam sie wgrywac ustawiac jakos sobie z winda radzic..nawet vista,ale na takie problemy juz wolam o pomoc..a moglam kupic stary jakis pod IDE i nie bylo by problemow,ale sie chcialo:rolleyes: .. A jesli pytasz o ten stary dysk z danymi-to juz nic nie sprawdze..wiem,ze elektronika ..a na plycie mam 1wejscie IDE,wiec itak byl z CD..bez niego tez probowalam..niewiem dlaczego poszlo,ale nie ma co juz rozmyslac..dalam wszystkie dane z niego i jak ktos cos gdzies to mi dadza znac moze jeszcze szansa jest na uratowanie...

  • Ucho 11.03.2009 22:17:37

    [quote=czoklejt].dyskietek brak.[/quote] Nie kapuję. Podaj adresa na privie to Ci pożyczę :mryellow: Pisząc o taśmach miałem na myśli cały czas ten stary dysk ATA. Zmień taśmę, pokombinuj na zworkach. Czasem najdurniejsza sprawa jest powodem takich zachowań. Jak spalony to i tak po ptokach. Tak jak pisałem, podłącz TYLKO stary dysk na nowej taśmie, 1 moduł RAM i grafikę. [u][b]Nic więcej.[/b][/u] I wtedy zobacz czy może pójdzie (na taśmie też przepinaj, raz na jednej wtyczce, raz na drugiej.

  • czoklejt 12.03.2009 08:55:16

    [quote=Ucho][quote=czoklejt].dyskietek brak.[/quote] Nie kapuję. Podaj adresa na privie to Ci pożyczę :mryellow: Pisząc o taśmach miałem na myśli cały czas ten stary dysk ATA. Zmień taśmę, pokombinuj na zworkach. Czasem najdurniejsza sprawa jest powodem takich zachowań. Jak spalony to i tak po ptokach. Tak jak pisałem, podłącz TYLKO stary dysk na nowej taśmie, 1 moduł RAM i grafikę. [u][b]Nic więcej.[/b][/u] I wtedy zobacz czy może pójdzie (na taśmie też przepinaj, raz na jednej wtyczce, raz na drugiej.[/quote] Stacji FDD brak,wiec i dyskietek..to lepiej przyjedz z ta stacja i mi odrazu zainstaluj:mryellow: Teraz powaznie...zanim tu napisalam o tym starym dysku..podlaczalam go i z cdromem i bez i jako,ze na mobo 1wejscie to i wtyczki przekladalam i mam 3tasmy,wiec i te pozmienialam..w sobote byla zmiana obudowy..podlaczanie..wszystko hula..musialam wyjechac..wracam w pon,i lipa nie widzi dysku ..dalsze problemy opisalam...w servisie powiedzieli elektronika upalona..szukac znalesc zmienic..narazie nie znalazlam..z checia bym podala dane i zeby mi ktos w Pl pomogl,ale nie ma komu...z 1osoba pisalam,ze nawet dam 10-krotnosc elektroniki..ale odmowiono...ok temat upalonego dysku narazie zamkniety..i tak dzieki za pomoc.. [quote=Razorek]Powiem Ci szczerze że tylko raz podawałem stery do SATA i doszedłem do wniosku że to kija daje. Po prostu jak masz w BIOSie opcję RAIDu albo czegoś podobnego po prostu je wyłącz (włączona powoduje że w instalatorze nie widać sysku objętego tą opcją). Wtedy Windows sam wykryje ten dysk i bez dodatkowych sterów... Miałem zestaw komputerowy z plombom zbiorczą i tam nie było żadnych podkładek ni pod dyskiem ni pod napędem i nic się nie działo. Jednakże było w języku angielskim na płycie napisane że podłączenie pod tą samą taśmę CD-ROMu i HDD może prowadzić do problemów z bootem i nawet uszkodzenia urządzenia. Jednakże przyznaje się że mam obecnie identyczną kombinację bo jest na mobo tylko jedno takie wyjście...[/quote] Probowalam z F6,ale nie reaguje..wiadomo skoro go w BIOS-e nie widzi..probowalam przez USB..owszem widzi go(USB),ale nie reaguje...Ta plyte mam od stycznia i szykowalam sie do zmiany dysku..tak 1wejscie IDE na modo..podlaczone z CD,ale do wtorku nie robilo problemow..tez o tych uszkodzeniach czytalam..a co do ustawien BIOS-u..podam Ci co mam...MAIN-Storage configuration-SATA configuration (Enhanced)[IDE] ...tam jest(IDE] [RAID] [AHCI] reszta w BIOS-e jest na auto....w MAIN jest od 1-6wejsc SATA i tam powinien byc pokazany moj dysk,ale niestety nie ma go..na jedno wychodzi,ze winda nie ma sterownikow SATA,czyli powinnam zakupic FDD zainstalowac przy uzyciu F6 i wywalic stacje...tylko dlaczego BIOS go nie widzi.. [b][b][/b]OK dysk S-ata oddany...za duzy stres jak na mnie..do pon bez pracy..trzeba jakis na IDE szukac,,DZIEKUJE Wszystkim za pomoc..[/b]

teraz nastepny problem.](*,) .z dyskiem sata..nie zakladam nowego tematu tylko pytam na tym...nie moge wgrac windy..znow czytalam ze wcisnac F6 zgrac sterowniki z FDD ...ani tego a ni tego nie posiadam..mam winde de,wiec szukalam na stronach i nic..dostalam program nlite zeby podobno zintegrowac z moja plyta,ale sterownikow nie znalazlam plyta Asus P5Q..do tego na plycie mam SP1..chcialam zmienic na SP2,ale tez nie idzie jakis blad z kombatybilnoscia.](*,) .zalamalam rece i znow sie pojawilam...czy w koncu zaczne znow pracowac..tam dane poszly,a tu nie moge nawet windy wgrac..pomozcie.[-o<
czoklejt
Dodano
11.03.2009 19:52:43
Tak po wymianie elektroniki dysk bedzie dzialal (jesli nie uszodzone sa taleze). Wiem bo robilem takie cos na dysku 3GB(jakis zabytek ale dane byly wazne), wszystko bylo robione przez jakiesgos informatyka. Co prawda dysk umarl po 5h dzialania, ale wszystko zgralem na inny dysk. Co to samego dysku to moze zapomniales dac podkladki pod te srubki, i polecialo jakies zwarcie? Jak wiadomo dysk to dosc delikatne ustrojstwo. Ja nie dalem podkladek w DVD i spalil sie napedzik. Jednak to dziwne ze takie urzadzenia nie sa poprawnie uziemione
Ukey
Dodano
11.03.2009 01:49:08
  • czoklejt 11.03.2009 09:23:29

    [quote=Ukey]Tak po wymianie elektroniki dysk bedzie dzialal (jesli nie uszodzone sa taleze). Wiem bo robilem takie cos na dysku 3GB(jakis zabytek ale dane byly wazne), wszystko bylo robione przez jakiesgos informatyka. Co prawda dysk umarl po 5h dzialania, ale wszystko zgralem na inny dysk. Co to samego dysku to moze zapomniales dac podkladki pod te srubki, i polecialo jakies zwarcie? Jak wiadomo dysk to dosc delikatne ustrojstwo. Ja nie dalem podkladek w DVD i spalil sie napedzik. Jednak to dziwne ze takie urzadzenia nie sa poprawnie uziemione[/quote] Jesli zdazylabym przerzucic te dane i dysk by umarl,to jeszcze nie klopot..Danych jest ok 40GB,wiec troche czasu potrzeba...Mozesz mi powiedziec ile Cie kosztowala wymiana?...Ja dzis zawoze do serwisu..zobaczymy co powiedza...a co do podkladek to na tych srubkach chodzil mi caly czas..az do soboty...obudowe wymienialam tylko ze wzgledow,ze dostalam gratis....czy chodzi Ci o jakies specjalne podkladki np gumowe?...Slyszalam,ze znalezienie tej samej elektroniki to jak "igly w stogu siana",ze niby firmware i jakis rom beda problemem...jeszcze raz dziekuje..ok musze szukac na ebayu tego samego..pewnie troche to potrwa..zakupilam dysk S-ATA..trzeba dalej pracowac..pozdrawiam..

  • Ukey 12.03.2009 02:13:55

    [quote=czoklejt][quote=Ukey]Tak po wymianie elektroniki dysk bedzie dzialal (jesli nie uszodzone sa taleze). Wiem bo robilem takie cos na dysku 3GB(jakis zabytek ale dane byly wazne), wszystko bylo robione przez jakiesgos informatyka. Co prawda dysk umarl po 5h dzialania, ale wszystko zgralem na inny dysk. Co to samego dysku to moze zapomniales dac podkladki pod te srubki, i polecialo jakies zwarcie? Jak wiadomo dysk to dosc delikatne ustrojstwo. Ja nie dalem podkladek w DVD i spalil sie napedzik. Jednak to dziwne ze takie urzadzenia nie sa poprawnie uziemione[/quote] Jesli zdazylabym przerzucic te dane i dysk by umarl,to jeszcze nie klopot..Danych jest ok 40GB,wiec troche czasu potrzeba...Mozesz mi powiedziec ile Cie kosztowala wymiana?...Ja dzis zawoze do serwisu..zobaczymy co powiedza...a co do podkladek to na tych srubkach chodzil mi caly czas..az do soboty...obudowe wymienialam tylko ze wzgledow,ze dostalam gratis....czy chodzi Ci o jakies specjalne podkladki np gumowe?...Slyszalam,ze znalezienie tej samej elektroniki to jak "igly w stogu siana",ze niby firmware i jakis rom beda problemem...jeszcze raz dziekuje..ok musze szukac na ebayu tego samego..pewnie troche to potrwa..zakupilam dysk S-ATA..trzeba dalej pracowac..pozdrawiam..[/quote] kosztowalo mnie to grosze... znalazlem na allegro dysk te samej firym 3GB tylko ze uwalony i prznieslem elektronike(tzn elektryk) a co to oprogramowania to chyba nie to ma to zbyt istotnego elementu ...

czoklejt
Dodano:
10.03.2009 16:11:16
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2