Brak polskich liter w komentarzach do MSN

Witam i proszę o radę. W MSN chciałem dodać komentarz do przeczytanej wiadomości.Komentarz napisałem,jednak po dołączeniu go do innych zamieszczonych tam komentarzy okazało się,że polskie litery (ą,ę itd) zostały zastąpione znakami graficznymi, co bardzo utrudnia odczytanie i zrozumienie treści komentarza. Jak zauważyłem występuje to również wwielu innych komentarzach. Problemu tego nie ma wielu forach. Znaki mam ustawione na"Unicode - UTF-8". Jaki zestaw znaków zastosować aby usunąć ten problem- przy pisaniu komentarza tego nie widać a zamiana następuje dopiero po zamieszczeniu komentarza w MSN.

Odpowiedzi: 3

Nihil novi sub sole :|
XanTyp
Dodano
15.06.2009 15:15:17
Witaj XanTyp. Z Twojej odpowiedzi wnioskuję,że Microsoftowi (MSN) nie zależy aby użytkownicy korzystający z tego portalu byli zadowoleni i bez problemu i zgadywania mogli czytać komentarze i opinię dodawane przez nich samych.Nie jestem informatykiem, lecz dopiero raczkującym użytkownikiem a mimo to lub może dlatego nie jestem w stanie zrozumieć aby wysokiej klasy informatycy jacy z pewnością są przez Microsoft zatrudnieni nie potrafili szybko rozwiązać tego problemu.Jeśli ja sam mam trudności ze zrozumienie napisanego przez siebie komentarza w którym są znaki graficzne, to co mają powiedzieć inni czytający takie komentarze użytkownicy. Wygląda na to że jesteśmy zwyczajnie "olewani". Pozdrawiam
andrzy3xp
Dodano
14.06.2009 21:05:13
Pozwolisz, że trochę zmodyfikuję temat? Dziękuję. Bo jakoś wyglądał mi tak, że w poście już byś nie musiał nic dopisywać. Ten sam problem występuje na Deviantart.com. Kiedyś mieli to zmienić, ale jak widać, jakoś nic nie z tego nie wyszło. Dlatego wydaje mi się, że to chyba nie zależy od naszych własnych ustawień.
XanTyp
Dodano
14.06.2009 01:15:49
andrzy3xp
Dodano:
14.06.2009 00:38:04
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1