Brak pobierania adresu IP z DHCP

Witam, Od jakiegoś czasu borykam się z problemem nie pobierania IP przez komputer od routera z włączonym serwerem DHCP. IP nie jest pobierany niezależnie od rodzaju interfejsu (przewodowy/bezprzewodowy). Połączenia działają bez problemu przy ręcznie ustawionym adresie z puli tych przyznawanych przez DHCP. Próbowałem do teraz: - aktualizacji sterowników kart sieciowych - odinstalowania/ponownej instalacji kart sieciowych - programu winsockfix - wyłączenia/włączenia usługi dhcp client Szukając rozwiązania na forach i pomocy technicznej Microsoft nie znalazłem żadnego działającego rozwiązania problemu (jak do teraz). Wyciąg z logu windows: [quote]źródło: dhcp kategoria: brak identyfikator zdarzenia: 1007 Komputer ma automatycznie skonfigurowany adres IP dla karty sieciowej o adresie 0013E8BCA20D. Używanym adresem IP jest 169.254.67.226. Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.[/quote] Pod adresem rzecz jasna nie ma nic interesującego. Efekt wpisania ipconfig /all dla podłączonej karty sieci bezprzewodowej: [quote]Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej: Sufiks DNS konkretnego połączenia : Opis . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Inte(R) Wireless WiFi Link 4965AGN Adres fizyczny. . . . . . . . . . . . . . . . : 00-13-E8-BC-A2-0D DHCP włączone. . . . . . . . . . . . . . . : Tak Autokonfiguracja włączona. . . . . . . . : Tak Adres IP autokonfiguracji. . . . . . . . . : 192.254.67.226 Maska podsieci. . . . . . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Adres IP. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? Brama domyślna. . . . . . . . . . . . . . . : Serwery DNS. . . . . . . . . . . . . . . . . : ?[/quote] Moje karty sieciowe: - Intel 82566MM Gigabit Ethernet Connection - Intel Wireless WiFi Link 4965AGN - Realtek RTL 8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC Każda pomoc będzie nieoceniona. Pozdrawiam, Zielik

Odpowiedzi: 4

PROBLEM ROZWIĄZANY! Okazuje się, że producenci firewalli często zmuszają system do zmiany sposobu komunikacji ze światem (modyfikacja svwchost itp.) nie nadążając przy tym za poprawkami jakie nanosi microsoft na swoją (i tak w duzym stopniu skalkowaną) warstwę sieciową. Nie wystarczy wyłączyć firewall, trzeba go odinstalować. Jeśli pozostawi po sobie śmieci - odinstalować i zainstalować sterowniki, połączenia sieciowe .... przynajmniej w tym przypadku. Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktokolwiek znajdzie tu ratunek :)
zielik_b
Dodano
14.01.2009 22:01:23
Przepraszam nie doczytałem :mryellow:
pulkownik
Dodano
08.01.2009 11:16:03
Niestety program, jak wspomniałem nie dał efektów.
zielik_b
Dodano
07.01.2009 22:17:31
Spróbuj [b]Winsockxpfix[/b], mały programik który przywraca standardowe wartości interfejsów sieciowych.
pulkownik
Dodano
06.01.2009 14:13:30
zielik_b
Dodano:
04.01.2009 17:02:23
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1