brak panelu sterowania do scanera MUSTEK 1200 USB PLUS

Sterowniki zostały przyjęte przez system wg poniższego schematu bez problemów - Download driver above. - Extract it (You’ll see “Mustek 1200 UB Plus” folder) - Plug your scanner (driver installation wizard will appear) - Choose “Don’t search online” - Then “Browse my computer” - Then point to “Mustek 1200 UB Plus” folder - Vista will install driver dalsza część tego samego instruktażu już stwarza mi problemy - Download Mustek 1200 UB Plus XP driver from official website (.exe file) - Execute it. - You’ll see progress bar and the path to where it extracts installation files. - Then it asks about language - When it asks you about language settings DO NOTHING. (Don’t choose language) - Instead of it go to your temp folder (follow the path) - You’ll see WinXp folder <- This is YOUR DRIVERS (you can save it) - I just simply share it for your convenience u mnie nie ma takiego folderu ! jedyny opis na stronie polskojezycznej jaki znalazlem: Znalazłem taki opis na jednym z forów (tłumaczenie z angielskiego): Pobierz najnowsze sterowniki dla Windows XP z niemieckiej strony: http://www.mustek.de/eng_/html/treiber/scanner_scanmagic_usb.htm Będziesz potrzebować numeru seryjnego SN swojego skanera (wygląd naklejki z numerkiem na ww. stronie). Procedura jest prosta: 1. Podłącz skaner, ale nie pozwól by sterowniki załadowały się automatycznie. 2. Wyczyść folder C:\Windows\Temp 3. Rozpocznij instalację (uruchom plik, który ściągnąłeś). Kiedy padnie pytanie o język „Select Language” to zatrzymaj. Następnie skopiuj wszystkie pliki i foldery z katalogu Windows\Temp to innego folderu np. C:\Windows\1 4. Teraz powracamy do instalacji sterowników do skanera z pierwszego punktu. Wskaż jako lokalizację sterowników folder C:\Windows\1 5. Zainstaluj Mustek Twain drivers. Podobno działa ;-) Podsumowanie: system widzi wyraznie podlaczony scaner i identyfikkuje go rowniez poprawnie ale nie ma jak go obsluzyc - brak panelu - potrzebna pomoc moderatorow - Wy na pewno wiecie jak sobie z tym poradzic!!

Odpowiedzi: 3

Z tego co widzę - to zainstalowałeś sam sterownik, Na stronie producenta widnieje jednak coś takiego jak Twain Driver And Panel. Zobacz czy pomoże powtórzenie operacji dla tego pliku. Doświadczenie jednak podpowiada mi że pod Vistą będą problemy ze stabilnym działaniem oprogramowania musteka, więc skoro system widzi już skaner - to może ograniczyć się do opcji udostępnianych przez "Skanery i aparaty fotograficzne" ?
Veers
Dodano
15.01.2010 16:23:15
nie mam żadnej płyty a czy była tego nie wiem :( sterowniki do innych systemów są na stronie producenta (również wersja dla użytkowników bez płyty instalacyjnej i żadnych dodatkowych aplikacji nie ma)
marigaux
Dodano
15.01.2010 15:57:38
Czy, oprócz sterowników, jest na płycie dołączona jakaś osobna aplikacja? Tak samo jest to rozwiązywane przy instalowaniu telefonów komórkowych. Można łączyć je do systemów na samych sterownikach, można też, korzystając z osobnych aplikacji wspomagających użytkowanie.
XanTyp
Dodano
13.01.2010 23:15:53
marigaux
Dodano:
13.01.2010 17:02:37
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1