Brak opcji naprawy i uaktualnienia.

Witam mam taki problem, ze nie mogę sformatować komputera. Koniecznie chce naprawic system, ale opcja, naprawy i uaktualnienia nie pokazuje sie, czym to moze byc spowodowane ? poczytalem w necie o naprawie poprzez polecenie winnt32.exe , ale jak wpisuje to w konsole naprawcza, twierdzi ze "to polecenie nie jest roxzpoznawane" Czy ma ktos jakies sugestie, jak wymusic naprawe systemu ?

Odpowiedzi: 6

Jak się nie chce, to się nie wie i nie naumie. Jak rozwaliłem pierwszy system (A.D. '95 ;p), to się nauczyłem raz dwa, co można, a czego nie można i co się ma, a czego nie ma. I nie było forum, gdzie dobra dusza się zlituje...
XanTyp
Dodano
22.05.2010 00:50:05
No, to inszym i też wypróbowanym (nie raz, nie dwa) sposobem: Jeśli jest to desktop, można równie dobrze przenieść dysk do innego kompa i tam sformatować partycję. Dysk ustawiasz jako slave - z miejsca zlikwiduje "systemowość" i ochronę tej partycji bo jego Windows nie będzie tam dominował.
XanTyp
Dodano
21.05.2010 13:47:38
  • Ucho 21.05.2010 22:48:06

    [quote=XanTyp]można równie dobrze przenieść dysk do innego kompa i tam sformatować partycję.[/quote] OK, tylko po co ? [u][b]Wojtas710[/b][/u] nie raczył był cokolwiek więcej napisać, a my się produkujemy .... Zresztą jakoś nie wierzę, że bezpośrednio z instalki kolega nie ma opcji formatowania.

Z instalatora mu nie pójdzie bo systemu nie widzi. Jeżeli już to tylko ręcznie, albo format.....komputera :lol:
Ucho
Dodano
20.05.2010 20:56:44
Większe wpadki się tu trafiały. Detal. A w wątku: po co to kombinowanie z odnajdywaniem konsoli (coś tam exe) w x:\i386? Tak zwyczajnie: z instalatora - to już jest niemodne? Nie rozumiem takich sposobów i sposobików.... :-s
XanTyp
Dodano
20.05.2010 01:47:14
[quote=Wojtas710]Witam mam taki problem, ze nie mogę sformatować komputera.[/quote] Niby dlaczego ? [quote=Wojtas710] Koniecznie chce naprawic system[/quote] I słusznie, ale co to ma wspólnego z powyższym ? [quote=Wojtas710]ale opcja, naprawy i uaktualnienia nie pokazuje sie,czym to moze byc spowodowane ?[/quote] Instalka nie widzi zainstalowanego systemu i dlatego uważa, że nie ma co naprawiać. Brakuje niektórych plików systemowych i klapa. [quote=Wojtas710]poczytalem w necie o naprawie poprzez polecenie winnt32.exe , ale jak wpisuje to w konsole naprawcza, twierdzi ze "to polecenie nie jest roxzpoznawane"[/quote] Ten plik jest na instalce w katalogu i386. Musisz tam wejść ręcznie. I skąd wytrzasnąłeś konsolę ? Czy z płyty czy może przy odpalaniu systemu ? Wejdziesz do tego katalogu poleceniem cd i386 i enter jeżeli będziesz w katalogu głównym płyty, ale do katalogu głównego płyty wejdziesz z każdego innego katalogu głównego (czyli jakaś litera dysku:> np D:> poleceniem X: i enter gdzie X jest literą napędu). Jak za bardzo zawile napisałem to daj cynk, ale napisz gdzie jesteś (w kompie :lol: ). Nie dam głowy, że to zadziała, bo ten program jest właśnie od m.in. naprawy i też będzie szukał systemu [-( PS [b]Xan[/b], nie widziałem Twojej odpowiedzi ..... dziwne...
Ucho
Dodano
19.05.2010 19:34:24
Zacznij od formatowania... partycji systemowej, zamiast całego kompa. Instalator systemu w napęd - format partycji i po kłopocie. Nie wiem, co to za winnt32.exe i w sumie nie chce mi się wiedzieć, ale takie kombinacje na zdrowie nie wyjdą ani Tobie, ani Twojej zabawce. Naprawa systemu - tak samo - instalator XP się kłania. Tylko nie bardzo rozumiem, po co chcesz formatować, skoro chcesz naprawiać? ](*,)
XanTyp
Dodano
19.05.2010 18:51:26
Wojtas710
Dodano:
19.05.2010 15:05:00
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1